צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

  • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
  • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
  • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
  • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
  • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
  • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי

מזג האויר באיסלנד

למרות השם “איסלנד” והאסוציאציות הנלוות אליו, מזג האויר באיסלנד הוא די מתון. זרמי ים חמים שמגיעים מהאוקיינוס האטלנטי ובראשם זרם הגולף, מבטיחים שהים סביב איסלנד לא יקפא ומזג אויר עם טמפרטורות גבוהות יחסית למקומות אחרים בעולם שנמצאים על אותו קו רוחב. החורפים באיסלנד הם לא קרים במיוחד אך מלווים ברוחות עזות בעוד שהקיץ הוא קריר ונעים. רק לשם השוואה, הטמפרטורה המומצעת בחורף בניו יורק נמוכה יותר מזו שבאיסלנד. אך מזג האויר באיסלנד ידוע בהפכפכיותו, כלל חשוב באיסלנד אומר, לא חשוב כמה חם נראה בחוץ, תמיד עדיף לקחת מעיל ולו רק ליתר ביטחון. או כפי שהאיסלנדים אומרים “אל תסמוך על השמש הנשקפת מבעד לחלון”.

אגם מיוואטן בחורף

תחזית מזג אויר בזמן אמת:

המקור המהימן ביותר לקבלת תחזית מזג האויר ועדכוני טמפרטורה בזמן אמת, זה השירות המטאורולוגי של איסלנד. באתר המצויין ניתן למצוא עדכוני מזג אויר לפי ימים ושעות ואף תחזית אורורה בוראליס, בה ניתן דיווח למצב העננות והסיכוי לצפות באורות הצפון בכל זמן נתון בכל רחבי איסלנד. >> https://en.vedur.is

שיאי טמפרטורה

הטמפרטורה הגבוהה ביותר שנימדדה באיסלנד היתה 30.5°C בחוף הדרומי של איסלנד בקיץ של שנת 1939.

הטמפרטורה הנמוכה ביותר שנימדדה באיסלנד היתה 36.4°C- בצפון איסלנד בשנת 1918.

טמפרטורות השיא שנמדדו ברייקיאוויק הם 24.8°C בקיץ 2004 ו-12.1°C- בינואר 1918.

האקלים של איסלנד משתנה יחד עם עונות השנה ואיתם גם משתנים אורכי היום והלילה, מה שיוצר תופעות אקלים מיוחדות במינם. באמצע החורף בתקופה בה השמש אינה זורחת והחושך שורר במשך רוב שעות היממה, זהו זמן מצויין לצפות במפגן המרשים של הזוהר הצפוני (אורורה בוראליס).

בקיץ בין החודשים יוני ויולי, כאשר השמש משתלטת על השמים ומאירה במשך כל שעות היממה, ניתן לצפות בשמש חצות זורחת בצבעים מרהיבים של אדום,כחול,זהוב.

טמפרטורות ממוצעות באיסלנד לפי חודשים:

טמפרטורה באיסלנד

שעות אור (זמני זריחה ושקיעה)

שעת הזריחה והשקיעה באיסלנד משתנה בצורה חדשה בהתאם לעונות השנה. בקיץ השמש זורחת במשך מרבית שעות היממה ובחורף העלטה עוטפת את האי. אחד היתרונות הגדולים למטיילים באיסלנד בקיץ היא העובדה שניתן למצות כל יום במלואו ללא דאגה שמא יחשיך ואז אי אפשר לראות כלום. לעומת זאת, המטיילים בחורף יכולים ליהנות מאווירה קסומה ששוררת באי וכמובן מתצוגות נפלאות של הזוהר הצפוני.

זמני שקיעה וזריחה