טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

מזג אוויר באיסלנד

למרות השם “איסלנד” והאסוציאציות הנלוות אליו, מזג האוויר באיסלנד הוא די מתון. זרמי ים חמים שמגיעים מהאוקיינוס האטלנטי ובראשם זרם הגולף, מבטיחים שהים סביב איסלנד לא יקפא ומזג אויר עם טמפרטורות גבוהות יחסית למקומות אחרים בעולם שנמצאים על אותו קו רוחב. החורפים באיסלנד הם לא קרים במיוחד אך מלווים ברוחות עזות בעוד שהקיץ הוא קריר ונעים. רק לשם השוואה, הטמפרטורה הממוצעת בחורף בניו יורק נמוכה יותר מזו שבאיסלנד. אך מזג האוויר באיסלנד ידוע בהפכפכותו, כלל חשוב באיסלנד אומר, לא חשוב כמה חם נראה בחוץ, תמיד עדיף לקחת מעיל ולו רק ליתר ביטחון. או כפי שהאיסלנדים אומרים “אל תסמוך על השמש הנשקפת מבעד לחלון”.

אגם מיוואטן בחורף

תחזית מזג אוויר בזמן אמת:

המקור המהימן ביותר לקבלת תחזית מזג האוויר ועדכוני טמפרטורה בזמן אמת, זה השירות המטאורולוגי של איסלנד. באתר המצוין ניתן למצוא עדכוני מזג אויר לפי ימים ושעות ואף תחזית אורורה בוראליס, בה ניתן דיווח למצב העננות והסיכוי לצפות באורות הצפון בכל זמן נתון בכל רחבי איסלנד. >> https://en.vedur.is

שיאי טמפרטורה

הטמפרטורה הגבוהה ביותר שנמדדה באיסלנד הייתה 30.5°C בחוף הדרומי של איסלנד בקיץ של שנת 1939.

הטמפרטורה הנמוכה ביותר שנמדדה באיסלנד הייתה 36.4°C- בצפון איסלנד בשנת 1918.

טמפרטורות השיא שנמדדו ברייקיאוויק הם 24.8°C בקיץ 2004 ו-12.1°C- בינואר 1918.

האקלים של איסלנד משתנה יחד עם עונות השנה ואתם גם משתנים אורכי היום והלילה, מה שיוצר תופעות אקלים מיוחדות במינם. באמצע החורף בתקופה בה השמש אינה זורחת והחושך שורר במשך רוב שעות היממה, זהו זמן מצוין לצפות במפגן המרשים של הזוהר הצפוני (אורורה בוראליס).

בקיץ בין החודשים יוני ויולי, כאשר השמש משתלטת על השמים ומאירה במשך כל שעות היממה, ניתן לצפות בשמש חצות זורחת בצבעים מרהיבים של אדום,כחול,זהוב.

טמפרטורות ממוצעות באיסלנד לפי חודשים:

טמפרטורה באיסלנד

שעות אור (זמני זריחה ושקיעה)

שעת הזריחה והשקיעה באיסלנד משתנה בהתאם לעונות השנה. בקיץ השמש זורחת במשך מרבית שעות היממה ובחורף העלטה עוטפת את האי. אחד היתרונות הגדולים למטיילים באיסלנד בקיץ היא העובדה שניתן למצות כל יום במלואו ללא דאגה שמא יחשיך ואז אי אפשר לראות כלום. לעומת זאת, המטיילים בחורף יכולים ליהנות מאווירה קסומה ששוררת באי וכמובן מתצוגות נפלאות של הזוהר הצפוני.

זמני שקיעה וזריחה

כמה שאלות נפוצות בנוגע למזג האוויר באיסלנד

מתי העונה המומלצת לטיול באיסלנד?

איסלנד היא יעד לטיולים לכל השנה. יחד עם זאת מאחר והחורף באיסלנד יכול להיות "קשוח" בחלקו ודורש לתכנן טיול מעט שונה מטיול בעונות אחרות בשנה, ההמלצה שלנו לטיול ראשון היא לעונת הקיץ מחודש יוני ועד ספטמבר.

איך מזג האוויר באיסלנד בחורף?

למרות אולי מה שנהוג לחשוב, איסלנד היא לא מדינה ממש קרה, בטח לא בהשוואה לחברותיה בצפון אירופה. ממוצע הטמפרטורות בחורף הוא 0 מעלות והן לא תרדנה הרבה יותר נמוך מזה. בחורף רוחות חזקות הן דבר שכיח ואיסלנד כולה מכוסה בשלג בעונה זו. תופעת הזוהר הצפוני שמורה לחורף בלבד.

איך מזג האוויר באיסלנד בקיץ?

בקיץ מזג האוויר באיסלנד עבור מטיילים הוא לא פחות ממושלם. הטמפרטורות עולות הרבה מעבר ל 0 ונעות בין 10 ל 15 מעלות צלזיוס ואף גבוה מכך בימים מסוימים. רמת המשקעים היא הנמוכה ביותר בשנה. זהו מזג אוויר מעולה לטייל בו רגלית.

האם מזג האוויר באיסלנד שונה מאזור לאזור?

בהחלט כן. דרום מערב איסלנד (למעט הפיורדים המערביים) נחשב לאזור הנוח ביותר מבחינת מזג אוויר עם החורף הכי פחות "קשה". במרכז איסלנד (ה Highlands), בצפון איסלנד ובפיורדים המערביים החורף קשה יותר, עם הרבה יותר שלג ורוחות חזקות. מרכז איסלנד סגור לתנועה בחורף וגם בצפון המדינה כבישים לעתים עלולים להיחסם.

מהן הטמפרטורות ושעות האור הממוצעות בכל חודש באיסלנד?

חודש בשנה ממוצע טמפרטורה גבוה ממוצע טמפרטורה נמוך ממוצע שעות אור
ינואר 2 מעלות צלזיוס מינוס 2 מעלות צלזיוס 5 שעות
פברואר 2 מעלות צלזיוס מינוס 2 מעלות צלזיוס 8 שעות
מרץ 3 מעלות צלזיוס מינוס 1 מעלות צלזיוס 12 שעות
אפריל 6 מעלות צלזיוס 1 מעלות צלזיוס 16 שעות
מאי 9 מעלות צלזיוס 4 מעלות צלזיוס 18 שעות
יוני 12 מעלות צלזיוס 8 מעלות צלזיוס 21 שעות
יולי 14 מעלות צלזיוס 6 מעלות צלזיוס 19 שעות
אוגוסט 13 מעלות צלזיוס 2 מעלות צלזיוס 16 שעות
ספטמבר 10 מעלות צלזיוס 6 מעלות צלזיוס 13 שעות
אוקטובר 7 מעלות צלזיוס 2 מעלות צלזיוס 9 שעות
נובמבר 4 מעלות צלזיוס מינוס 1 מעלות צלזיוס 6 שעות
דצמבר 2 מעלות צלזיוס מינוס 2 מעלות צלזיוס 4 שעות

היכן ניתן להתעדכן לגבי כבישים שנסגרו בשל תנאי מזג אוויר?

אנחנו ממליצים על אתר www.road.is על מנת לקבל התראות ומידע לגבי מצב הדרכים באיסלנד.

האם כל הכבישים / דרכים באיסלנד פתוחים כל השנה?

בעקרון כן, מלבד בחודשי החורף בהן דרכי F (הדרכים במרכז איסלנד) סגורות עד יוני, כל דרך F תפתח למעבר במועד אחר בהתאם לתנאי מזג האוויר.
למידע נוסף על דרכי F במרכז איסלנד כנסו לכאן »

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.