טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

איסלנד במאי

חודש מאי מביא עמו התרגשות מחודשת. זהו אחד החודשים המועדפים ביותר על תיירים באיסלנד. הסיבה לכך היא שמרבית הטיסות לאיסלנד, לינה ושירותי השכרת רכב הם זולים משמעותית במהלך חודש מאי. מרחבי הטבע והאטרקציות התיירותיות בדרך כלל פחות צפופות במהלך חודש זה. מזג האוויר עובר גם הוא שינויים משמעותיים עם כמות גשם מינימלית וימי שמש מהארוכים ביותר בשנה. חודש מאי מסמן את תחילת עונת הפריחה, פרחים החלו לפרוח, ורוב בעלי החיים שהיו במצב שינה חזרו לסביבתם הרגילה. השקיעות בחודש מאי כל כך קסומות! הימים ארוכים, מה שאומר זמן רב יותר המוקדש לטיולים. אף שהטמפרטורות אינם חמות כמו באמצע הקיץ, הן חמות ונעימות הרבה יותר בהשוואה לעמימות והחשיכה של חודשי החורף.

מזג אוויר ושעות אור בחודש מאי

הטמפרטורות בחודש מאי נוחות יחסית ונעות במהלך היום בין 8 מעלות צלזיוס ל 12 מעלות צלזיוס, ובין 4 מעלות צלזיוס ל 6 מעלות צלזיוס בלילה. אור ילווה אתכם כבר מ 3-4 בבוקר ועד 22-23 בלילה.

מאי הוא החודש הכי פחות גשום בשנה באיסלנד. ברייקיאוויק בבירה נרשמים 42 מ”מ משקעים במאי ושלג זו לא אופציה רק אם אתם מטיילים ברמה ההררית שאזורים ממנה יכולים להיות מושלגים עדיין המאי.

מפל רהונפוסאר

מה לעשות ומה לראות?

למרות שעדיין לא קיץ, חודש מאי באיסלנד כולל אפשרות לפעילויות רבות כל כך שלעתים נותרים עם התחושה שזמן החופשה שהוקדש לטיול אינו מספיק! חלק מהפעילויות הללו כוללות: שחייה במעיינות חמים ובבריכות שחייה. איסלנד מלאה במעיינות חמים גיאותרמיים המהווים אטרקציה תיירותית פופולרית. עם כל כך הרבה שמש, פחות רוח ומזג אוויר נעים, ביקור במעיינות מוגדר לדעתנו כחוויה שאסור להחמיץ. מרבית המעיינות החמים הללו ידועים ופתוחים לקהל הרחב בעוד שאחרים עדיין חדשים ונמצאים ברובם ברכוש הפרטי המקומי וככזה נדרשת הרשאה לגישה אליהם. בנוסף יש המון  בריכות שחייה גיאותרמיות בערים והישובים הפזורים ברחבי המדינה, ברובם אפשר לבקר בלי תכנון מוקדם ובאופן ספונטני.

צלילה ושנורקלינג זה גם משהו שכדאי לשקול במהלך הטיול אם אתם מתכננים לבקר באיסלנד בחודש מאי. בפארק הלאומי ת’ינגווטליר (Þingvellir), אתר מורשת עולמית של אונסק”ו נמצא אחד מעשרת אתרי הצלילה והשנורקלינג המובילים בעולם, הסילפרה (Silfra Fissure). אם כי לצלול בסילפרה יש לעמוד בכמה דרישות מינימום. וזאת כדי להבטיח את בטיחות הצוללים ומדריכי הצלילה. על מנת לצלול עם בלונים נדרש אישור רפואי ורשיון צלילה מוכר. למרות שמזג האוויר באיסלנד נחשב לבלתי צפוי, אפשר ליהנות באיסלנד מטיולים רגליים בחודש מאי. זו פעילות אירובית טובה ומומלץ לשלב זאת לאחר קטעי נסיעה ברכב, זוהי גם דרך מעולה לחוות את הטבע האיסלנדי, שכן היא מעניקה לכם מבט מקרוב על העמקים הפוריים, כרי הדשא, הנחלים וההרים והיערות באיסלנד. מסלול ההליכה הנגישים ביותר מעיר הבירה רייקיאוויק הוא להר אסיה (Esja).

דיג הוא אומנם לא פעילות פופולרית במיוחד בקרב ישראלים, אך למביני דבר איסלנד נחשבת לגם עדן לדייגים חובבים ומקצועיים. בחודש מאי מרבית הדגים מתחילים בפעילות לקראת עונת הרבייה ומתחילים לשגשג; זה מאפשר לדייגים להתנסות בדיג של מינים שונים של דגים כמו טרוטות, סלמון ואף דגיי ים כמו בקלה (קוד) וכו’. חשוב לציין כי דיג נהרות באיסלנד הוא פרטי וככזה צריך לדוג ברוב הנהרות באישור בעל הקרקע או להזמין טיול דייג מודרך כדי להימנע מכל העניין הלוגיסטי. מלבד פעילויות אלה, אפשר לבחור גם ברכיבה על סוסים, טיולי למערות לבה, טיולים בקרחונים, שיט צפייה בלווייתנים וצפרות. עם הפעילויות כל כך רבות בחודש מאי, לא יחסר לך מה לעשות באיסלנד במאי.

פסטיבלים ואירועים

איסלנד הוא אי של פסטיבלים ואירועים. עם פסטיבלים בכל ימות השנה, מאי אינו יוצא מן הכלל. הנה כמה מהפסטיבלים המדהימים שכדאי לכם מאוד לשקול לקחת בהם חלק: הסאגה פסט (SAGA Festival) פסטיבל מוסיקה ואמנויות חדש שכבש את לבם של רבים. מטרתו העיקרית היא לחבר אנשים זה לזה ולטבע. בתקופה זו נחגג גם “חג העלייה” (Feast of the Ascension) שהוא חג ציבורי בעל מקורות נוצריים. חג נוצרי זה נחגג 40 יום לאחר חג הפסחא לציון עלייתו של ישו השמימה. איסלנד בהיותה מדינה חילונית אך ללא הפרדת דת ומדינה, חוגגת את יום זה בכל רחבי הארץ. אפשר לנצל הזדמנות זו לבקר בכנסיות באיסלנד רק כדי לקבל תחושה שונה מהכנסיות שאנו יותר מורגלים אליהן מאירופה הקלאסית. פסטיבל RAFLOST מתקיים גם הוא בחודש מאי. זהו פסטיבל לאומנות אלקטרונית איסלנדית מכל התחומים. הפסטיבל מושך אליו מבקרים מהקהילות המקומיות ומכל רחבי העולם. פסטיבלים וחגיגות אלה ועוד רבים ומחכים לכם באיסלנד.

עם מזג האוויר כבר פחות קר ויותר נעים לרוב אפשר ללבוש בגדים קלים יותר. בגדים שתוכלו ללבוש בכל מקום במהלך האביב שכן האיסלנדים מקטלגים את מאי כסוף האביב ותחילת הקיץ. יש לשאת גם נעלי הליכה טובות שכן ישנם טיולי הליכה רבים שאפשר לצאת אליהם. לבסוף, כאשר איסלנד כיעד תיירותי בתנופה גדלה בפופולריות מדי יום, וללא קשר לחודש מאי עצמו שכבר מתקרב לשיא העונה, מומלץ לקבוע סידורים והזמנות זמן רב לפני מועד הטיול המתוכנן, על מנת לוודא שלא תיוותרו ללא מקומות ראויים או ללא אפשרות כלל להגיע משום שהכול בתפוסה מלאה.

בואו לאיסלנד בחודש מאי ותתחילו את מסע הקסם המסתורי אל המדינה המתעוררת מתרדמת החורף לתוך עולם קסום של נופים וחוויות. צרו זיכרונות, הירגעו ותיהנו מאיסלנד במיטבה. כל זאת ועוד מחכה לכם באיסלנד בחודש מאי הקרוב.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.