צור קשר | טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

  • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
  • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
  • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
  • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
  • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
  • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי

איסלנד באוקטובר

חודש אוקטובר מסמן את סוף הקיץ ואת תחילת תנאי החורף באיסלנד. שלגים קלים ראשונים עשויים לרדת לקראת סוף החודש ובעיקר במקומות הגבוהים ברמות ההרריות שכבר ממילא סגורות למטיילים בתקופה זו. הטמפרטורה הממוצעת באוקטובר היא 5 מעלות צלזיוס, עם ממוצע משקעים של כ 77 מ”מ ולכן צריך להביא אתכם ביגוד חם ומעיל גשם.

לקראת סוף החודש נעשה קר יותר. הימים הראשונים של החודש הם די ארוכים, לפעמים עד כמעט 12 שעות של אור יום, בעוד שהימים מתחילים להתקצר בהדרגה לקראת סוף החודש, עם היום האחרון של החודש בו יש רק שמונה שעות אור. בשל העובדה כי זהו חודש מעבר בין קיץ לחורף, לאלה שמבקרים באיסלנד באוקטובר יש מגוון רחב של פעילויות בהם הם יכולים לקחת חלק. הימים מספיק ארוכים בשביל לשלב טיול במהלך היום יחד עם פעילות אופציונלית בעוד הלילות ארוכים מספיק לצפייה באורות הצפון אשר נראים בדרך כלל במהלך החורף.

טיול לאיסלנד בחודש אוקטובר מציע שילוב נהדר של טיול במשך היום עם הזדמנות מצויינת לצוד את אורות הצפון בלילות הארוכים. אורות הצפון ‘אורורה בוראליס’ נראים בשמים בלילות חשוכים עם שמים בהירים ללא עננים. לילות אוקטובר ארוכים יותר מהימים וזה נותן שפע של הזדמנויות לצפות באורות הצפון. באורות הצפון ניתן לצפות מכל אזור עם התנאים מאפשרים זאת. רצוי לשהות בסביבה עם זיהום אור מינימלי וביום ללא עננים. בחודש אוקטובר ניתן לעשות בו זמנית טיול מלא במשך היום וטיולים כמו שיט לוויתנים, אופנועי שלג ומרחצאות גיאותרמים ואת שעות החשיכה להקדיש לצפייה באורות הצפון.

לסיכום, חודש אוקטובר פחות עמוס מרוב חודשי השנה האחרים באיסלנד. זהו למעשה אחד החודשים הפחות עסוקים באיסלנד לאחר שרוב פעילות הקיץ הגיעו אל קיצה, לכן זהו גם חודש הרבה עם מחירים יותר נוחים. כל הסיבות הללו הופכות טיול לאיסלנד באוטובור למתגמל מאוד למי שמחפש להנות מכל העולמות.

דוגמה למסלולי טיול נהדרים בחודש אוקטובר

דרום ומערב בנהיגה עצמית – ימים
טיול מאורגן לאיסלנד בעקבות הצפון – 6 ימים
טיול חורף היקפי מושלם בעקבות אורות הצפון – 9 ימים