טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

איסלנד באוקטובר

חודש אוקטובר באיסלנד מסמל את המעבר מהסתיו לחורף ולעתים קרובות גם הלילות הקפואים הראשונים של השנה מתרחשים בחודש אוקטובר. גם היום הראשון של החורף הרשמי נופל ב- 27 באוקטובר. אוקטובר מעורר אסוציאציות של צלילי עלים פריכים שמתרסקים מתחת לכפות הרגליים, מעלה מחשבות נעימות על ספר טוב ושמיכה חמה וטיולים נהדרים. אוקטובר הוא גם חודש נהדר לטייל ברחבי איסלנד בתקופה שהיא מחוץ לשיא העונה, מה שאומר שאתרי התיירות הפופולאריים יותר פחות עמוסים וצבעי הסתיו האדומים, צהובים וכתומים ישלטו בנוף.

איסלנד באוקטובר

מזג אוויר ושעות אור בחודש אוקטובר

חודש אוקטובר מסמן את סוף הקיץ ואת תחילת תנאי החורף באיסלנד. שלגים קלים ראשונים עשויים לרדת לקראת סוף החודש ובעיקר במקומות הגבוהים ברמות ההרריות שכבר ממילא סגורות למטיילים בתקופה זו. הטמפרטורה הממוצעת באוקטובר היא 4 מעלות צלזיוס, עם מקסימום של 7 מעלות. אך זה יכול להרגיש קר יותר עם גשם ורוח. ממוצע המשקעים באוקטובר הוא של כ 77 מ”מ ולכן צריך להביא אתכם ביגוד חם ומעיל גשם. האיסלנדים מתחילים להתכונן למוד חורפי בהדלקת נרות בבתים ובמקומות העבודה. אין דבר יותר נעים מאשר להתכרבל עם ספר טוב בבית חם כשקול הגשם מטפטף על החלונות.

באוקטובר יש 9 שעות אור יום בממוצע, כאשר השמש זורחת בסביבות השעה 9:00 בבוקר ושוקעת סביב השעה 18:00 בערב, לקראת סוף החודש נעשה קר יותר. הימים הראשונים של החודש הם די ארוכים, לפעמים עד כמעט 12 שעות של אור יום, בעוד שהימים מתחילים להתקצר בהדרגה לקראת סוף החודש, עם היום האחרון של החודש בו יש רק שמונה שעות אור. בשל העובדה כי זהו חודש מעבר בין קיץ לחורף, לאלה שמבקרים באיסלנד באוקטובר יש מגוון רחב של פעילויות בהם הם יכולים לקחת חלק. הימים מספיק ארוכים בשביל לשלב טיול במהלך היום יחד עם פעילות אופציונלית בעוד הלילות ארוכים מספיק לצפייה באורות הצפון אשר נראים בדרך כלל במהלך החורף. 

אורות הצפון בחודש אוקטובר

טיול לאיסלנד בחודש אוקטובר מציע שילוב נהדר של טיול במשך היום עם הזדמנות מצויינת לצוד את אורות הצפון בלילות הארוכים. אורות הצפון ‘אורורה בוראליס’ נראים בשמים בלילות חשוכים עם שמים בהירים ללא עננים. לילות אוקטובר ארוכים יותר מהימים וזה נותן שפע של הזדמנויות לצפות באורות הצפון. באורות הצפון ניתן לצפות מכל אזור עם התנאים מאפשרים זאת. רצוי לשהות בסביבה עם זיהום אור מינימלי וביום ללא עננים. בחודש אוקטובר ניתן לעשות בו זמנית טיול מלא במשך היום וטיולים כמו שיט לוויתנים, אופנועי שלג ומרחצאות גיאותרמים ואת שעות החשיכה להקדיש לצפייה באורות הצפון.

לסיכום, חודש אוקטובר פחות עמוס מרוב חודשי השנה האחרים באיסלנד. זהו למעשה אחד החודשים הפחות עסוקים באיסלנד לאחר שרוב פעילות הקיץ הגיעו אל קיצה, לכן זהו גם חודש הרבה עם מחירים יותר נוחים. כל הסיבות הללו הופכות טיול לאיסלנד באוטובור למתגמל מאוד למי שמחפש להנות מכל העולמות.

דוגמה למסלולי טיול נהדרים בחודש אוקטובר

דרום ומערב בנהיגה עצמית – ימים
טיול מאורגן לאיסלנד בעקבות הצפון – 6 ימים
טיול חורף היקפי מושלם בעקבות אורות הצפון – 9 ימים

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.