טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

איסלנד בספטמבר

למה צריך לצפות כאשר מתכננים לטייל באיסלנד בספטמבר? ספטמבר מגיע לקראת סוף עונת הקיץ, כאשר עונת החורף מתקרבת. ספטמבר זו תקופת הסתיו באיסלנד, וזו עונה קצרה מאד שנעלמת כלעומת שבאה. מרוב הבחינות חודש ספטמבר קרוב יותר לחודשי הקיץ ומשוייך אליו מאשר החורף, ספטמבר זו עונת מעבר קלאסית באיסלנד ובכך יש לזה לא מעט יתרונות.

איסלנד בספטמבר

מזג האוויר ושעות אור בחודש ספטמבר

בחודש ספטמבר ניתן לחוות גם את הימים הארוכים של הקיץ ואת הלילות החשוכים של החורף, במילים פשוטות זה אומר שניתן להנות מפעילויות שמתאימות לשתי העונות וכך להנות מכל העולמות בחודש אחד. הטמפרטורה הממוצע בשעות היום נעה בין 8-10 מעלות צלסיוס, חם יחסית, לדוגמה בחודש יולי הטמפ’ הממוצעת היא 12 מעלות, הבדל לא גדול במיוחד. למרות התנאים החמימים הללו, יש לארוז בגדים חמים ומעיל גשם בגלל שאם יש דבר אחד שמזג האויר האיסלנדי ידוע בו, זה שהוא בלתי צפוי. גשם יכול לרדת באיסלנד בכל עונה וצריך לבוא מוכנים. ביגוד טוב הוא ערובה להצלחת הטיול. ככל שמתקרבים לסוף החודש סיכויי הגשם גדלים ובמקרים מסויימים אף עשוי לרדת שלג לקראת סופו של החודש, אם כי סביר ששלג לא ירד בתקופה זו.

בספטמבר יש בערך 13 שעות אור יום בממוצע. הזריחה מתחילה בסביבות שש בבוקר והשמש שוקעת סביב עשר בערב. זהו החודש שבו נפרדים מהשמש של חצות ואומרים ברוכים הבאים לאורות הצפון.

איסלנד בספטמבר

אורות הצפון בחודש ספטמבר

אחד המאפיינים של טיול בספטמבר זה צבעי הסתיו האדומים. האזוב הירקרק מחליף את צבעו לצבע אדום שנראה כמו אש בוערת במרחבים, הצבעים העזים מבליחים לכמה שבועות ונעלמים. הלילות המתארכים מזמינים את ההופעות הראשונות של הזוהר הצפוני המרקד בשמי הלילה. הזוהר הצפוני הוא אחד מנקודות המשיכה החזקות ביותר עבור מטיילים שמגיעים לבקר באיסלנד בתקופה זו. תופעת האורורה בוראליס מתחילה להראות בשמי הלילה של איסלנד לקראת תחילת חודש ספטמבר ונמשכת עד סוף חודש מרץ.

מכיוון שספטמבר דומה מהרבה בחינות לתקופת הקיץ, זהו החודש היחיד בו ניתן לשלב (לפחות בחציו הראשון של החודש) טיול ג’יפים ברמות הרריות יחד עם סיכויים נהדרים לצפייה בזוהר הצפוני. כל זאת יחד עם העובדה שמחירי הטיולים החל מאמצע ספטמבר לרוב צונחים בשיעור של עד 15% לעומת חודשי הקיץ העמוסים יותר.

כל הפעילויות האופציונליות זמינות במהלך חודש ספטמבר ועד למחצית הראשונה של החודש אף ניתן לבקר באזורים הפנימיים של המרכז ההררי, אתרים כמו שמורת ההרים הצבעוניים בלנדמנלאוגר והר געש אסקיה נגישים עד למחצית חודש ספטמבר למטילים ברכב 4X4 או למצטרפים בטיולים יומיים.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.