צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

  • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
  • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
  • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
  • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
  • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
  • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי

איסלנד בנובמבר

בחודש נובמבר החורף כבר שולט באיסלנד. חלקים מאיסלנד כבר מכוסים בשלג, בדר”כ האזורים הגבוהים יותר ומתחילה התקופה המכונה באנגלית ‘Winter wonderland‘. זו עיצומה של עונת אורות הצפון והנוף הייחודי של איסלנד בא לידי ביטוח במפלים נפלאים, קרחונים, נהרות ולגונות קרחוניות. ימי החורף הקרים מספקים את התנאים כדי לשמר על תצורות נוף אלו במיטבם.

תקופת החורף מאופיינת בימים קצרים ובלילות ארוכות. תקופה זו מאופיינת בירידה הדרגתית בטמפרטורה. הטמפרטורה הממוצעת היא 4 מעלות צלסיוס. הטמפרטורות הנמוכות ביותר נמדדות בסוף החודש עם ממוצע של כשלוש מעלות צלזיוס. קורה גם שהטמפרטורות יורדת לאזור האפס. לא לשכוח שמדובר באיסלנד אחרי הכל! כפי שניתן לראות בסה”כ הטמפרטורות לא מאד נמוכות יחסית ליעדים צפוניים אחרים שנמצאים על אותו קו רוחב ואף דרומה מכאן. זרם הגולף החם שזורם מדרום האוקיינוס האלטנטי מגיע בסוף דרכו לחופי איסלנד ומווסת את הטמפרטורה, זרם הגולף גם מונע קפיאה של הים סביב איסלנד.

מפל גולפוס

במהלך חודש נובמבר כמות המשקעים הממוצעת היא בסביבות 80 מ”מ עם ממוצע של כ -10 ימים משקעים בצורת גשם או שלג. מטיילים בתקופה זו נהנים מרחצה במרחצאות הגיאותרמים הרבים, צפייה באורות הצפון, טיולי אופנועי שלג והאוירה החמימה והנעימה של המלונות השונים הפזורים ברחבי איסלנד, כולל בעיר הבירה, רייקיאוויק.

אין מה לחשוש ממזג האוויר. החורף הוא זמן נהדר לבקר באיסלנד. שלגי החורף הראשונים הם תמיד חוויה בתקופה זו של השנה. ניתן לטבול במעיינות חמים טבעיים ובבריכה גיאותרמית כמו הלגונה הכחולה הנהדרת. יש כמה סיבות לכך שתקופת החורף זה הזמן המושלם לרחצה במעיינות גיאותרמים. אחת מהם היא, כי עדיין הכבישים לרוב לא מושלגים ונוחים לנהיגה וכקר בחוץ העונג מהשהייה במעיינות החמים מתעצמת בהרבה ועוטפת בשלווה גם את הגוף וגם את הנפש.

פסטיבל המוסיקה הגדול ביותר באיסלנד – Iceland Airways מתקיים בחודש נובמבר ומושך מבקרים רבים המגיעים לרייקיאוויק למשך שלושה ימים ולילות מלאים, כל מקום בילוי, מועדונים וברים מלאים במוזיקאים מאיסלנד ומרחבי העולם.

תקופה זו של השנה היא גם זמן אידיאלי לראות את אורות הצפון. אורות הצפון הם אחד האטרקציות הגדולות ביותר ואבן משיכה למטיילים רבים מכל העולם המגיעים לאיסלנד. התופעה נוצרת כתוצאה מהתנגשות בין חלקיקים טעונים חשמלית מהשמש לבין חלקיקי גזים באטמוספירה של כדור הארץ. ריאקציה זו גורמת לאורות מרצדים בשמיים. זה גם אישור לכך שהשדה המגנטי של כדור הארץ מגן עלינו מפני הקרניים המזיקות של השמש המוקרנות עלינו ללא הפסקה.איסלנד היא אחד המקומות הטובים בעולם לצפייה. הלילות הארוכים בנובמבר מבטיחים זמן איכות לצפייה. החושך הוא הגורם החשוב ביותר להצלחת הצפיה באורות הצפון.

פחות אנשים מבקרים באיסלנד בחורף מאשר בקיץ. משמעות הדבר היא פחות תיירים, מחירים זולים יותר ומחירי השכרת רכב נוחים יותר. אנו ממליצים למטיילים לנהוג ברכב 4WD לאחיזת כביש טובה יותר.

חובבי טבע יודעים שאיסלנד נחשבת לאחד המקומות היפים בתבל. משדות לבה מדהימים, הרים מכוסים שלג, מספר רב של מפלים עוצרי נשימה, סוסים מתקופת הויקינגים ועוד…מי שחלם לבקר במערות הקרח הנפלאות של קרחון ואטנאיוקול, הקרחון הגדול באירופה. זו התקופה המתאימה!