טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

איסלנד במרץ

אם ברוב מדינות אירופה מתחילים להרגיש את בוא האביב בחודש מרץ, באיסלנד מרץ הוא עדיין חודש חורפי.

אם זאת חודש מרץ מסמן את סופו של החורף ותחילת הקיץ ולכך יתרונות רבים. העלטה שאייפנה את חודשי ינואר-דצמבר הסתיימה, הימים ארוכים ובהירים, למרות הטמפרטורה הקרה יחסית ניתן לצאת לטיולי מקיפים במדינה. זה זמן שקט באיסלנד, פחות צפוף והמרחבים פתוחים עם פסגות ההרים לרוב עוד מכוסות שלג. הטבע הבתולי נראה מאופק לאופק. תקופה זו מאפשרת לחקור את הנוף ותופעות הטבע ולתת דגש גם להיבטים התרבותיים של המדינה.

איסלנד בחודש מרץ

מזג האוויר ושעות אור בחודש מרץ

מזג האוויר באיסלנד בחודש מרץ הוא בדרך בסביבות 0 מעלות צלזיוס. כאשר הטמפרטורה הנמוכה בסביבות 2.2- מעלות צלזיוס בממוצע והממוצע הגבוה הוא 3.3 מעלות צלזיוס. מרץ יכול להיות מעט גשום, אז כדאי להביא מעיל גשם ונעלי עם עמידות למים. בצפון הרחוק של איסלנד הסיכוי לשלג גבוה יותר.

כמות שעור האור משתנה משמעותית מתחילת חודש מרץ לעומת סופו. החל מה 1 במרץ ועד ה 31 במרץ אנו מוסיפים בסביבות עשר דקות של אור בכל יום שעובר. בתחילת החודש יש כ 10 שעות אור ביממה אך בסוף החודש זה כבר מגיע ל 13 שעות.

לחץ לבדיקת מזג האויר בחודש מרץ

לחץ לבדיקת שעות האור בחודש מרץ

אורות צפון בחודש מרץ באיסלנד

מרץ הוא חודש מצוין לחזות באורות הצפון הצבעוניים בשמי הלילה החשוכים. בדר”כ התצוגה חזרה יותר בתחילת החודש לעומת סופו. ההבדל האמיתי היחיד הוא שכדי לראות את הזוהר הצפוני יתכן שתצטרכו להישאר ערים קצת יותר מאוחר מפני שהימים מתארכים ככל שהחודש מתקדם. אורות הצפון לא נראים עד שמחשיך לחלוטין.

אורות הצפון בחודש מרץ

מה לעשות ואילו מקומות לראות?

יש כל כך הרבה דברים לעשות ולחוות במהלך חודש מרץ באיסלנד. בדומה לינואר ופברואר, אורות הצפון עדיין נצפים בתקופה זו, וזו כנראה גם הפעם האחרונה במהלך השנה שבה ניתן יהיה להנות מהתופעה המרהיבה הזאת. מערות הקרח פתוחות וניתן לצאת לסיור במערת קרח ולראות את נטיפי הקרח התלויים מעל התקרה בצורת קריסטל או בדולח, זה נראה כמו משהו הלקוח מהאגדות. מכל חודשי החורף, חודש מרץ נחשב לטוב ביותר לצאת לשייט לוויתנים. מרבית הלוויתנים סיימו את תקופת הנמנום החורפי שלהם ומתחילים להתארגן לתזונה של הקיץ. זה הזמן לאכול ולמלא את המצברים לקראת עונת הרבייה והנדידה. סוגי לוויתנים רבים נצפים בתקופה זו סמוך לחופייה של איסלנד, כמו הלוויתן המצוי, לבן הסנפיר ודולפינים. שיט לוויתנים זמין בכל רחבי האי, בעיקר מעיר הבירה רייקיאוויק ואקוריירי והוסאוויק בצפון, סמוך לחוג הארקטי.

נוף איסלנדי בחודש מרץ

פסטבלים ותרבות

בחודש מרץ יש פסטיבלים יוצאים מן הכלל כמו Food and Fun festival שבו שפים מרחבי העולם משתפים פעולה עם שפים מקומיים ויוצרים חגיגות של אוכל במסעדות המקומיות בדגש על שימוש במרכיבים מקומיים בלבד. חגיגה של אוכל טוב ופעילויות לכל המשפחה. זה קורה בסוף השבוע הראשון של חודש מרץ. לאוהבי האופנה יש את Design Mars פסטיבל האופנה של רייקיאוויק, האוספים של המעצבים צריכים להיות בהשראת הטבע מקומי, הפסטיבל מתקיים במשך מספר ימים באולם הקונצרטים הרפה. לבסוף יש את Mottumars (בתרגום חופשי ‘השפם של מרץ’) שהוא יותר אירוע חברתי שבו מרבית הגברים באיסלנד מגדלים את שערות פניהם, על מנת להגביר את המודעות לבריאות הגבר, אז אל תתפלאו אם בעת ביקורכם תראו המון גברים עם זקנים עבותים ושפים.

יש כל כך הרבה מה לראות בתקופה הזו באיסלנד ולמרות תנאי מזג האוויר, והעובדה שגישה למקומות מסוימים כמו המרכז ההררי אינם נגישים, יש המון אפשרויות טיול. ניתן לצאת לטיול היקפי מלא על כביש הטבעת, להתחיל במעגל הזהב עם גייזר ומפל גולפוס, להמשיך דרך החוף הדרומי, לבקר בפיורדים המזרחיים ולהגיע לצפון המדינה ולבקר באגם מיוואטן. כאשר הימים ארוכים ומתחילים להרגיש שהקיץ כבר בפינה, חודש מרץ הוא אכן זמן נהדר לבקר באי הקסום ולהנות משילוב של נופים חורפיים פעילויות ופסטיבלים.

המשך קריאה!

מסלול טיול היקפי סביב איסלנד בחודש מרץ
פעילויות שאסור להחמיץ.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.