טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

אגם לאנגישיור – Langisjór

אגם לאנגישיור (Langisjór) ממוקם ברמה ההררית של איסלנד בגבול הדרום מערבי של קרחון ואטנאיוקול בגובה 670 מטר מעל פני הים. אורך האגם 20 קילומטר ורוחבו שני קילומטר, הוא צר וארוך ומכאן שמו אשר פירושו ‘הים הארוך’. שטחו הכולל הוא 26 קמ”ר ועומקו המירבי הוא 75 מטרים.

אגם לאנגישיור - Langisjór

אגם לאנגישיור (Langisjór) הוא אחד מהאגמים הטבעיים הגדולים ביותר באיסלנד. זהו גם אחד האגמים החבויים ביותר במדינה וקשה להבחין בו, אלא אם כן מגיעים עד לשפת המים או מטפסים על אחד ההרים הסמוכים לנקודת תצפית גבוהה. בגלל מיקומו בלב הרמה ההררית ומרחקו הרב מחוף הים, זהו אחד האגמים האחרונים שהתגלו באיסלנד. לאורך ההיסטוריה של איסלנד מעטים היו ההרפתקנים שהעזו להגיע לאזורים הפראיים של הרמה ההררית ואומנם רק באמצע המאה ה-19 אגם התגלה לראשונה על ידי הגיאולוג Þorvaldur Thoroddsen.

אגם לאנגישיור

פנינת טבע חבוייה

האגם והנוף מסביבו הם אחד מפנינות החן החבויות של איסלנד. מעטים הם המטיילים המגיעים לאזור להנות מהיופי יוצא דופן של האגם. למרות קירבתו היחסית לשמורת ההרים הצבעוניים של לנדמנלאוגר. הנוף באזור כאשר מצדו האחד של האגם ניתן לראות את לשון הקרח של הקרחון האדיר ואטנאיוקול בהחלט מוסיפה לעומת החוויה. האגם עצמו מנקודת תצפית גבוהה נראה כמו נחש עקלתון מפותל בין ההרים בתוכו משובצים איים קטנים.

אגם Langisjór

כיצד ומתי לבקר במקום?

הגישה לאגם אפשרית רק במהלך הקיץ מסוף חודש יוני ועד אמצע ספטמבר. הגישה לאגם היא דרך F235 המתאימה לרכבי 4X4 בלבד. החוויה כולה שובת לב. החל מהנסיעה למקום בדרך הררית יפיפיה ולאחר מכן, שילוב של טיולים רגליים באזור האגם עם טיפוס לאחת הפסגות על מנת לקבל נקודת תצפית מושלמת על האגם.

מפת אגם לאנגישיור

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.