טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

קניון אלדגיה “עמק האש” – Eldgjá

קניון אלדגיה (Eldgjá) (בתרגום חופשי “קניון האש”) הוא הקניון הוולקני הגדול ביותר בעולם. אורכו כ-40 ק”מ, עומקו כ-270 מטר ורוחבו המירבי 600 מטרים. הקניון ממוקם בין שמורת לנדמנלאוגר והעיירה קירקיובאיירקלאוסטר בדרום איסלנד. קניון אלדגיה והר געש קטלה (Katla) שייכים לאותה מערכת וולקנית. ההתפרצות הראשונה של אלדגיה קרתה בשנת 934 והפיקה את שפך הלבה הגדול ביותר בהיסטוריה המתועדת. בעקבות ההתפרצות נוצר שדה לבה בהיקף של 800 קמ”ר.

עמק אלדגיה

מפל Ófærufoss

סביב הקניון עומדים צוקים ומדרונות גבוהים בגובה 200 מטר. באמצע הקניון זורם נהר Nyrðri Ófära הנופל לתוך הקניון באחד המפלים המרשימים ביותר של איסלנד, מפל Ófærufoss. ממגרש חניית הרכבים יש שביל הליכה בתוך הקניון המוביל את המפל. הטיול למפל לוקח בסביבות 40 דקות. מפל Ófærufoss מחולק לשני מפלים ובעבר היתה תלויה קשת סלע טבעית שעיטרה את המפל. הקשת קרסה בתחילת שנות התשעים.

קניון אלדגיה

כיצד להגיע?

קניון אלדג’ה נמצא ברמות ההרריות של איסלנד והדרך אליו עבירה רק בתקופת הקיץ (יולי עד אמצע ספטמבר) ואפשרית רק לרכבי שטח 4X4 גבוהים מספיק על מנת לחצות את הנחלים בדרך. ניתן להגיע לקניון משני כיוונים. הדרך הקצרה ביותר היא מכיוון כביש הטבעת, מערבית לעיירה קירקיובאיירקלאוסטר, פניה לדרך 208 המתחברת לדרך ההררית (Fjallabaksleið Nyrðri הממשיכה עוד 25 ק”מ עד לקניון. מטיילים רבים משלבים את הביקור בשמורה עם ביקור בשמורת לנדמנלאוגר הנמצאת בהמשך דרך F208 המובילה פנימה לתוך הרמות ההרריות.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.