בריכת קרוסנס – Krossneslaug

בריכות גיאותרמיות באיסלנד זה המקבילה של סאונות בפינלנד. חלק מהתרבות וההוויה של המקום. ההבדל הוא שהבריכות הגיאותרמיות של איסלנד לרוב נמצאות במקומות מיוחדים בעלי נוף דרמטי, רק ההגעה למקום זו חוויה מאלפת בפני עצמה. זה אם לסכם, הסיפור של בריכת קרוסנס (Krossnes). אחת מהבריכות הגיאותרמיות הממוקמות בנוף הקסום ביותר, רק 5 דקות נסיעה מנמל נורדורפיורדור (Norðurfjörður) בפיורדים המערביים של איסלנד.

כנסו לבדוק את הטיולים שלנו הכוללים את הפיורדים המערביים ובריכת Krossneslaug המקסימה!

בריכת קרוסנס מבוססת על מעיינות טבעיים המספקים מקור מים חמים המזין את הבריכה שנמצאת על קו הים, דפנות הבריכה נמצאות רק כמה מטרים מהמים הקפואים של האוקיאנוס האטלנטי. הטבילה כאן זו אחת החוויות המיוחדות ביותר שיש לאיסלנד להציע. לעיתים רחוקות אם יתמזל מזלכם תוכלו לצפות מהבריכה בליוויתנים ששוחים באוקיאנוס.

בריכת קרוסנס

כיצד מגיעים לבריכה?

הבריכה הגיאותרמית בקרוסנס שבחבל סטרנדיר (Strandir) ממוקמת מעט צפונית לפיורד נורדורפיורדור בצד המזרחי של הפיורדים המערביים בסמוך לחוג הארקטי. הבריכה נמצאת בקצה דרך עפר 643 במרחק של 90 ק"מ נסיעה מהכפר הקטן הולמאוויק (Hólmavík), דרך זו מנותקת מכביש הטבעת או מדרכים אחרות באזור ומכאן שבסופה צריך לשוב חזרה את אותה הדרך לכביש היוצא מחבל סטרנדיר. מאמצע מאי עד סוף אוגוסט הדרך נגישה לרוב המכוניות, והנופים באזור הם מהמופלאים שבכל איסלנד. פיורדים מדהימים והרים עם פסגות משוננות המתנשאים מעל הדרך.

מתחם הבריכה מסודר עם מלתחות ומקלחות, יש חנייה צמודה לכביש וגרם מדרגות המוביל לבריכה. הכניסה לבריכה בתשלום.

Login