טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

קניון תאקגיל – Þakgil

קניון ת’קאגיל (Þakgil) (פירושה “קניון הגג”) הנחבא הוא יעד מושלם עם נוף הררי ציורי ותצורות סלע מסתוריות למראה. מבקרים במקום ישמחו בוודאי על מתקני האוכל מימי הביינים שעוצבו בתוך מערה, כמו גם אח וגריל חקוקים בסלע. השמורה ממוקמת בין קרחון מירדאלסיוקול (Mýrdalsjökull) וחופי הסחף Mýrdalssandur. קניון Þakgil קיבל את שמו מהסלעים מכוסי האזוב המכסים את העמק מלמלעלה כמו גג.

קניון ת'אקגיל

הצמחיה הירוקה בקניון מקנה למקום מראה של נווה מדבר טבעי בנוף וולקני חוצני וכהה. עבור מטיילים וחובבי הטבע שמורת Þakgil נחשבת כחלופה נהדרת לשמורת לנדמנלאוגר (Landmannalaugar) גם בשל העובדה שלא נחוץ רכב 4X4 לביקור במקום.

הגעה למקום היא על דרך עפר 214 המסתעפת כ-5 ק”מ מזרחית לויק (Vik) עד השמורה ואתר הקמפינג. משך הנסיעה הוא בערך 30 דקות מההתחברות עם כביש 1.

מסלול ההליכה המומלץ במקום הוא מסלול מעגלי של 4 שעות הכולל את נקודת התצפית המעולה להר הגעש החרוטי מאייליפטל (Mælifell).

קניון Remundargil

אחד מאוצרות הטבע החבויים המיוחדים של איסלנד הוא קניון Remundargil, נקודת חן חבוייה ומיוחדת הנראית כמו תפאורה של סדרת משחקי הכס.

שביל ההליכה בתוך הקניון הוא בין מצוקים עמוקים וגבוהים, כמו חומה טבעית עם פיסולים טבעים בשלל צורות שאת חלקם ניתן לדמות ליצורים כיד הדימיון. החיבור לטבע הוא מושלם. בקצה הקניון מתגלה מפל צר וגבוה בשם Remundargilsfoss. זהו מפל מרשים שבו ניתן לראות קשת יפה נשברת על קרני השמש.

נקודת היציאה לטיול הרגלי לקניון היא ממגרש חנייה קטן ומסומן, שם משאירים את הרכב ויוצאים לטיול רגלי קצר של חצי שעה לכל כיוון.

מפל Remundargilsfoss

קניון Þakgil ושבילי ההליכה באזור פתוחים למבקרים כל קיץ בין תחילת יוני לסוף אוגוסט.

מפת קניון תאקגיל

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.