טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

סנייפלסבאייר – Snæfellsbær

כחלק מהתוכנית הארצית לצימצום הוצאות מוניציפליות, מועצות מקומיות רבות באיסלנד התמזגו ואיגדו בתוכם מספר ישובים, כפי שנעשה בעיר קפלאוויק שהתאגדה יחד עם עוד מספר ישובים תחת השם רייקאנסבאייר.

אולפסוויק (Ólafsvík)

אולפסוויק זו עיירת דיג נחמדה והעיירה הראשית בסנייפלסבאייר. במבנה שחור במרכז העיירה נמצא מוזיאון קטן שנקרא פקהוסיד (Pakkhúsíð) ובו חנות מזכרות ומאחוריו מרכז מידע למבקרים. המבנה השחור נבנה במאה ה-18 ומכיל תערוכת חפצים והסברים על אותה תקופה בחיי היום יום של האיסלנדים. המוזיאון הימי במרחק הליכה מהמקום, ניתן לקבל פרטים במרכז המידע.

אולפסוויק

ריף (Ríf)

עיירת דיג קטנה ונמל. במקום בית קפה חביב ומומלץ שנקרא “גמלא ריף” (Gamla Rif) חפשו את השלט בכניסה לישוב. מרק הדגים מעולה וגם העוגות תוצרת הבית. אל תשכחו לחתום בספר מבקרים.

הטליסאנדור (Hellissandur)

במרחק שלושה ק”מ מערבית לריף נמצאת הטליסאנדור. בעבר היה במקום נמל, אך לפני מספר שנים נבנה נמל הנמל בריף והפעילות עברה אליו. הטליסאנדור זו העיירה האחרונה לפני שנכנסי לתחומי הפארק הלאומי סנייפלסיוקול. עם מבוך קטן של רחובות, ישוב סחוף רוח זה נמצאת על מדף יבשתי צר ברוחב 400 מטר בין שדה לבה לחוף הים. זהו כפר קטן וישנוני אך הוא נהנה מהקירבה לאחד ממראותיה המדהימים ביותר של איסלנד.

מגדלור בסנייפלסנס

הטנר וארנרסטאפי – (Arnarstapi & Hellnar)

למאמר מורחב על הכפרים הטנר וארנארסטאפי, לחצו כאן.

מפת סנייפלסבאייר

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.