טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

יער ואגלאסקוגור – Vaglaskógur

באיסלנד הידועה כמדינה נטולת יערות כמעט, כל יער קיים זוכה לחיבה מיוחדת בקרב התושבים המקומיים. עבור תושבי רייקייאוויק זהו יער היידמורק (Heiðmörk) עבור תושבי המזרח ואגילסטדיר בפרט זהו יער הטלורמסטדורסקוגור (Hallormsstaðaskógur), עבור תושבי הצפון ואקוריירי זהו יער ואגלאסקוגור (Vaglaskógur).  יעד טיולים פופולרי מאוד בעיקר עבור איסלנדים שחווית טיול בתוך יער הוא לא דבר מובן מאליו עבורם. Vaglaskógur הוא יער בגודל 300 דונם והשני בגודלו באיסלנד. הוא אידיאלי לפעילות פנאי מגוונת כמו קמפינג ופיקניקים. היער ממוקם בצפון מזרח איסלנד באזור הנקרא Fjóskadalur , עמק ירוק ופורה עם נהר Fjónská החוצה אותו. העמק יחסית צר והטופוגרפיה הטבעית משמשת הגנה טבעית מפני הרוח כך שהיער יכול לשגשג מבלי להיות חשוף מדי לרוחות החורף העזות. נחל Fnjóská נחשב לאחד נהרות הדייג הטובים והיפים באיסלנד.

יער ואגלאסקוגור Vaglaskógur
יער ואגלאסקוגור. תמונה: Jesús Rodríguez Fernández

אחרי יער הטלורמסטדורסקוגור (Hallormsstaðaskógur) במזרח איסלנד יער Vaglaskógur הוא היער השני בגודלו באיסלנד. הוא למעשה חלק מרצף יערות המשתרע מה Hálsakógur בצפון ועד Lundaskógur בדרום. קטעים שונים של היער קיבלו שמות שונים בהתאם לחוות שאליו הם היו שייכים. במשך המאה שנים האחרונות יער Vaglaskógur  הוגדר בתור יער לשימור והוא הוקף גדר התוחמת שטח של 700 דונם. אודות לשימור האסטרטגי לעצי ליבנה ביער יש מאפיינים בולטים עם גזע בהיר יותר וגבוה יותר מעצי ליבנה אחרים באיסלנד. 

בחלקו הצפוני של הנהר עומד גשר אבן מרשים אשר נבנה בשנת 1908, והיה הראשון מסוגו באיסלנד. זה היה הגשר הארוך ביותר מסוגו בסקנדינביה כולה באותה תקופה!

גשר אבן
גשר האבן שהיה הגדול מסוגו בסקנדינביה.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.