טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

המתחם הארקטי – Arctic Henge

המעגל הארקטי הוא מיצג הקשור לאסאתרו (Asatru), הדת הנורדית העתיקה שהיתה רווחת בסקנדיביה טרם הנצרות. המתחם שוכן בכפר רופרהופן (Raufarhöfn), אחד הישובים הנידחים והצפוניים ביותר באיסלנד. בדומה לסטונהנג’ הקדום ממנו, המעגל הארקטי הוא כמו שעון שמש ענק שמטרתו ללכוד את קרני השמש, להטיל צללים במיקומים מדויקים וללכוד את האור בין הקשתות של המתחם.

המתחם הארקטי

האתר מורכב מקשתות אבן ופסלים רבים, ומסודר כאנדרטה לאמונות האליליות הנורדיות. באופן ספציפי, היצירה נוצרה בהשראת Völuspá, אדה או פואמה עתיקה,מהקנון של המיתולוגיה הנורדית. המילה Völuspá פירושה “נבואת הרואה”.

שיר זה מתאר הן כיצד העולם נברא וכיצד נגזר עליו להסתיים. הוא מתאר את האיש והאישה הראשונים שנוצרו, ומקטלג דמויות מיתיות רבות, כולל גמדים. 72 מהגמדים הללו, שנאמרו שהם סמלי עונות העולם, מיוצגים במעגל הארקטי, כל אחד מהם כגוש בודד שעליו כתוב שם.

בלוקים אלה מקיפים ארבע קשתות אבן גדולות יותר, שבתורן מקיפות את העמוד המרכזי המורכב מארבעה סלעים גדולים. קשתות האבן במקום מסודרות בזוית ספציפית על מנת ללכוד את אור שמש החצות כאשר הוא נע על פני הרקיע בקיץ. ב -21 ביוני, למשל, קרני האור מתיישרות בצורה מושלמת עם הקשת הדרומית בדומה לסטונהנג’ העתיק באנגליה.

Another Iceland 2020 © All Rights Reserved.