טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

המתחם הארקטי – Arctic Henge

המעגל הארקטי הוא מיצג הקשור לאסאטרו (Asatru), הדת הנורדית העתיקה שהיתה רווחת בסקנדיביה טרם הנצרות. המתחם שוכן בכפר רופרהופן (Raufarhöfn), אחד הישובים הנידחים והצפוניים ביותר באיסלנד. הרעיון ליצירה עלה בשנת 1998 והגרסה הסופית הושלמה בשנת 2004. בדומה לסטונהנג’ הקדום ממנו, המעגל הארקטי הוא כמו שעון שמש ענק שמטרתו ללכוד את קרני השמש, להטיל צללים במיקומים מדויקים וללכוד את האור בין הקשתות של המתחם.

המתחם הארקטי

יצירה מודרנית שזורה בתרבות עתיקה

האתר מורכב מקשתות אבן ופסלים רבים, ומסודר כאנדרטה לאמונות האליליות הנורדיות. באופן ספציפי, היצירה נוצרה בהשראת Völuspá, אדה או פואמה עתיקה, מהקנון של המיתולוגיה הנורדית. המילה Völuspá פירושה “נבואת הרואה”.

שיר זה מתאר הן כיצד העולם נברא וכיצד נגזר עליו להסתיים. הוא מתאר את האיש והאישה הראשונים שנוצרו, ומקטלג דמויות מיתיות רבות, כולל גמדים. 72 מהגמדים הללו, שנאמרו שהם סמלי עונות העולם, מיוצגים במעגל הארקטי, כל אחד מהם כגוש בודד שעליו כתוב שם.

גלו את צפון איסלנד והמתחם הארקטי בטיול נהיגה עצמית באיסלנד.

המעגל הארקטי איסלנד

בלוקים אלה מקיפים ארבע קשתות אבן גדולות יותר, שבתורן מקיפות את העמוד המרכזי המורכב מארבעה סלעים גדולים. קשתות האבן במקום מסודרות בזוית ספציפית על מנת ללכוד את אור שמש החצות כאשר הוא נע על פני הרקיע בקיץ. ב -21 ביוני, למשל, קרני האור מתיישרות בצורה מושלמת עם הקשת הדרומית בדומה לסטונהנג’ העתיק באנגליה.

הזוהר הצפוני במעגל הארקטי

בין החודשים ספטמבר למרץ, הזוהר הצפוני צובע את השמיים של איסלנד במופע אורות מרהיב של צבעים. למרות שאת הזוהר הצפוני ניתן לראות בכל רחבי איסלנד, יש מקומות מיוחדים מרוחקים מזיהום אור מלאכותי שמושכים מטיילים הרפתקנים וצלמים. אחד המקומות הללו הוא המעגל הארקטי. לא נדרשים כישורים מיוחדים לצפות בזוהר הצפוני, אך על מנת למקסם את סיכויי ההצלחה, אספנו עבורכם עמוד מידע מרוכז עם טיפים לצפייה בזוהר הצפוני שיעזור לכם לחוות את התופעה הנפלאה הזו בעת הביקור שלכם באיסלנד.

מיקום המתחם הארקטי

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.