טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

ראופרהופן – Raufarhöfn

ראופרהופן (Raufarhöfn) הממוקם על חופיו הנידחים של חצי האי Melrakkaslétta, הוא הכפר הצפוני ביותר באיסלנד – לפחות בחצי האי המרכזי. צמוד לחוג הקוטב הצפוני. מכל ישובי איסלנד, רק האי גרמיסיי נמצא צפונית ממנו. בגלל המיקום הצפוני שלו, ב-Raufarhöfn יש את הימים הארוכים ביותר באיסלנד במהלך הקיץ והקצרים ביותר בחורף. בעבר הוא שימש כליבה של תעשיית ההרינג ומשך אלפי דורשי עבודה, אבל עקב ירידה בכמות דג זה צנחו משמעותית הין השגשות והן כמות האוכלוסיה. כיום חיים בכפר בסביבות 250 תושבים.

ראופרהופן
העיירה ראופרהופן והמתחם הארקטי הנראה מעליה

באזור העיירה ובשטח חצי האי Melrakkaslétta פזורים בריכות ואגמים מלבבים כאוצר עבור חובבי דיג וצפרים. שביל נוח ויפה מוביל מראופרהופן אל אגם Ólafsvatn. הכפר מציע גם תחנת שירות טובה ומרכז מידע במלון Norðurljós על הכפר ואזור Melrakkaslétta כולו.

המתחם הארקטי (The Arctic Henge) – על גבעה ממש מצפון לעיירה נבנה המתחם הארקטי, שעון שמש בן 54 מטרים, בהשראת העלם המיתי של השיר האדי Völuspá (חזון הנביאה). גביש קריסטל גדול שיתנוסס על עמוד בן 8 מטרים ישליך את אור השמש הארקטית על המתחם ועל שביל העמודים הננסיים שלו, העוקב אחר מעבר הזמן במהלך כל השנה.

המעגל הארקטי

Rauðinúpur – סטאק (עמוד סלע אנכי) בקצה הצפון מערבי של חצי האי Melrakkaslétta, קילומטרים ספורים דרומית לחוג הקוטב הצפוני, סטאק ימי זה בגוון ארגמן יוצר תחושת קסם של ‘סוף העולם’. האתר נמצא במרחק שעה נסיעה מהעיירה.

מפת ראופרהופן

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.