טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

טיול חורף באיסלנד

למרות שהקיץ הוא הזמן האידיאלי לטייל באיסלנד, הרבה אנשים שואלים: האם גם בחורף כדאי לבקר באיסלנד? האם אתרי התיירות פתוחים? מה עם בתי המלון? תחבורה? האם איסלנד ערוכה לתיירות גם בחורף? הנה כמה רעיונות על קצה המזלג לטיול חורף באיסלנד. ביקור באיסלנד בחורף זה כמו ביקור באיסלנד אחרת, הירוק השולט בנוף מתחלף בלבן וזה זמן טוב לצאת לדרך להרפתקה מיוחדת של מעיינות גיאותרמים חמים, אורות הצפון ונופים חלומיים שיכולים לשמש תפאורה לסרטים.


בריכת מים חמים Krossnes בחורף האיסלנדי

יעד חורף פופולרי

עיתון הבוסטון גלוב כלל את איסלנד ברשימת עשרת היעדים המומלצים שלו לסתיו-חורף השנה. הוא מזכיר את האמונה העממית בדבר ה”אנשים הנסתרים” (Huldufólk) החיים בהרמוניה עם הטבע, מעיינות חמים מתפרצים, הרי געש ומפלי מים, ועוד אטרקציות. ובמיוחד את אורות הצפון, אשר ניתן לראות באיסלנד בתקופה זו של השנה. על פי לשכת הסטטיסטיקה המרכזית של איסלנד, ישנו גידול רצוף במספר התיירים הזרים המבקרים באוקטובר ובנובמבר בעשור האחרון. גם חודש ספטמבר צובר תאוצה וכיום טיולי חורף באיסלנד הם דבר שבשגרה. מטיילים רבים מגיעים לאיסלנד לטיול נופים ותופעות טבע בשילוב פעילויות ייחודיות לאיסלנד כמו מרחצאות חמים וטיולי הליכה ואופנועי שלג על קרחונים. טיסות סדירות יוצאות לאיסלנד כל השנה ממבחר יעדים באירופה וצפון אמריקה.

למידע נוסף על: טיול מאורגן לאיסלנד בעקבות אורות הצפון
למידע נוסף על: דרום מערב איסלנד בנהיגה עצמית

היתרונות של טיול חורף


אורות הצפון כפי שצולמו בפברואר 2015

בחורף האיסלנדי הימים מתקצרים והלילות מתארכים. בשל מיקומה של המדינה בסמוך לחוג הארקטי, היממה מאופיינת ביום קצר ושעות ארוכות של חושך. זה כמובן תלוי בחודש, למשל בחודש אוקטובר הימים ארוכים דיים עם לפחות 10 שעות אור ביממה, כאשר בהדרגה הימים מתקצרים עד ליום הקצר השנה שחל ב-21 לדצמבר. מכאן הימים מתחילים להתארך עד ליום הארוך בשנה (21 ביוני).

אחת התופעות הבולטות בחורף הן הופעת אורות הצפון, בחורף השמיים מרצדים ומוארים בזוהר הצפוני (אורורה בוראליס), תופעת טבע שאינה נראית במהלך היום הארוך של הקיץ. בעוד שהמרכז ההררי של האי כבר סגור לתנועת רכבים. כל הדרכים הסלולות של איסלנד פתוחות לתנועה כל השנה ואפשר לנסוע לאתרי התיירות המוכרים והיפים ולראות מפלים כמו גולפוס (Gullfoss), גייזרים, שדות לבה וקרחונים. נופי איסלנד בחורף הם משגעים, בשיא החורף לרוב במהלך החודשים דצמבר וינואר, שמיכת שלג לבן מכסה את האי ומציגה גוונים שונים של לבן וכחול אשר הופכים להיות הצבעים הדומיננטיים ברקע. אתרים פחות צפופים ושירותי האירוח בדרך כלל זולים יותר מאשר בקיץ. מטיילים רבים טוענים כי נעים יותר לנסוע במדינה כאשר אתרי התיירות פחות צפופים, וזאת למרות שמזג האוויר יכול להיות קר ובלתי צפוי. זוהי חלק מהחוויה האיסלנדית של טיול חורף באיסלנד.

אטרקציות ופעילויות חורף

מרבית האטרקציות הזמינות למטיילים בקיץ אפשרויות גם בחורף: טיולים על אופנועי שלג, רחצה במרחצאות גיאוטרמים, טיול הליכה על קרחון, רכיבה על סוסים, שיט לצפייה בלווייתנים ואף סקי. אתרי הסקי בדרך כלל פתוחים בין ינואר לאפריל. ואם קצת מזל, הם יהיו פתוחים מוקדם יותר. בריכות השחייה המחוממות באוויר הפתוח מהנות במיוחד בחורף, לטבול בג’קוזי ולראות את האדים העולים מהנשימה שהכול מסביב קפוא, להרגיש את הניגוד בין החום של האצבעות לקור של קצה האף. לראות את פתיתי השלג נוחתים לאט על הקרקע ולהירגע בשקט והשלווה, הרגשה של אושר ורוגע עוטפת את הגוף והנשמה.

פולקלור מקומי בתקופת חג המולד

למבקרים בדצמבר נכונה חוויה מיוחדת. תושבי איסלנד מתכוננים לחג המולד וכל המדינה לובשת חג. ריח של עוגיות טריות עולה באוויר וכולם מתחילים לאפות את לחם חג המולד הלויבאברוד (Laufabraud) הטעימה היא חובה. באיסלנד בחורף תישמעו סיפורים מפחידים על 13 הסנטה קלאוסים האיסלנדים. הם כולם אחים לאמא מפלצת בשם גרילה (Grýla) אשה נוראית שאוכלת ילדים קטנים שלא מתנהגים יפה. אכן, לא בדיוק הגרסה ההוליוודית של כריסטמס. אם אתם עוברים בשדות הלבה של דימובורגיר (Dimmuborgir) ממזרח לאגם מיוואטן (Mývatn) בצפון מזרח איסלנד, תוכלו לפגוש כולם שם, כל 13 הסאנטה קלאוסים ואמם, אפשר אפילו להתרחץ אתם במרחצאות מיוואטן. בסילבסטר תצוגת זיקוקי הדינור ברייקיאוויק מושכת כל שנה אלפי מבקרים. כאשר כל משפחה באיסלנד משגרת בעצמה זיקוקי דינור לאוויר. זה מראה נפלא.

מסלולים מומלצים לחורף

אנחנו נוהגים להמליץ על החלק הדרום מערבי של האי לטיולי חורף. בחלק זה של איסלנד מזג האוויר נוח יתר בהשוואה לשאר חלקי האי והסיכוי שדרכים תיסגרנה ממש קטן, גם בחודשים הקשים של החורף. יחד עם זאת חשוב לציין שכל הטיולים על בסיס כביש 1 (לא כולל מרכז איסלנד והפיורדים המערביים) זמינים גם הם בחורף ולא מעט מטיילים בוחרים דווקא בהם.

מסלול טיול חורף 5 ימים בדרום איסלנד

טיול חורף מדהים למטיילים עם זמן מוגבל. קרחונים, מפלים, לגונות, מערות קרח ועוד.. אין ספק שלמרות שהזמן קצר את תחוו את איסלנד במיטבה.

יום 1: נחיתה באיסלנד – טיול ברייקיאוויק
פעילויות מומלצות: שייט בעקבות אורות הצפון
לינה: רייקיאוויק

יום 2: מעגל הזהב – מפל גולפוס – גייזר – המפלים של דרום איסלנד
פעילויות מומלצות ליום זה: ביקור בלגונה הסודית / רכיבה על סוסים / אופנועי שלג
לינה: באזור ויק

יום 3: פארק סקאפטאפל – הלגונה הקרחונית
פעילויות מומלצות: מערת קרח בויק / הליכה על קרחון / שייט בלגונה הקרחונית
לינה: באזור ויק

יום 4: חזרה מערבה – טיול בעמק המעשן – חצי האי רייקאנס – הלגונה הכחולה
לינה: רייקיאוויק

יום 5: רייקיאוויק – טיסה הביתה

מסלול טיול חורף 7 ימים בדרום מערב איסלנד

טיול זה מלבד את הדרום כולל גם את חצי האי סנייפלסנס המקסים והכל כך ייחודי לאיסלנד. מסלול זה אינו מגיע ללגונה הקרחונית ולסקאפטאפל אך ניתן להוסיף לו יום ולכלול אותם.

יום 1: נחיתה באיסלנד – טיול ברייקיאוויק
פעילויות מומלצות: שייט בעקבות אורות הצפון
לינה: רייקיאוויק

יום 2: מערב איסלנד – מפלי הלבה – רייקהולט – סטיקיסהולמור
פעילויות מומלצות: טיול לתוך קרחון
לינה: סטיקיסהולמור

יום 3: חצי האי סנייפלסנס – פארק סנייפלסיוקול
פעילויות מומלצות: חתולי שלג / ביקור במערת לבה
לינה: בורגנס

יום 4: מעגל הזהב – מפל גולפוס – גייזר
פעילויות: לגונה סודית / אופנועי שלג
לינה: סלפוס

יום 5: דרום איסלנד – קרחון מירדאלס – מפל סקוגפוס – דירהוליי
פעילויות מומלצות: מערת קרח בויק
לינה: סלפוס

יום 6: חצי האי רייקאנס – הלגונה הכחולה
לינה: רייקיאוויק

יום 7: רייקיאויק – טיסה הביתה

שאלות נפוצות על טיול חורף באיסלנד:

מתי חורף באיסלנד?

החורף האיסלנדי מתחיל בנובמבר ומסתיים במרץ.

כמה שעות אור יש באיסלנד בחורף?

באוקטובר בתחילתו של החורף תהינו מזריחה בשעה 09:00 בבוקר ושקיעה בשעה 17:30. ביום הקצר ביותר בשנה, ב 21 בדצמבר, הזריחה בשעה 11:30 בבוקר ושקיעה ב 15:30. במרץ הימים חוזרים להיות ארוכים יותר עם זריחה בשעה 08:00 בבוקר ושקיעה ב 19:00.

איך מזג האוויר בחורף באיסלנד?

בריייקאוויק, היכן שמזג האוויר נוח הרבה יותר משאר חלקי האי, הטמפרטורות ינועו בין מנוס 10 מעלות ל 10 מעלות. בצפון הטמפרטורות קרות יותר. והממוצע יורד למינוס 10 מעלות. באיסלנד יורד שלג לאורך כל החורף.

האם ריאלי לטייל בחורף באיסלנד?

בהחלט! יותר ויותר מטיילים בוחרים לבקר באיסלנד דווקא בחורף. המסלול מותאם לעונה וכך גם הפעילויות והקילומטראז' היומי, אך הנופים הייחודים של איסלנד והזוהר הצפוני השמור לחורף בלבד, הופכים גם עונה זו למבוקשת מאוד באיסלנד.

ביגוד מיוחד שכדאי לקחת לטיול חורף באיסלנד?

ביגוד חורף רגיל שאתם רגילים לקחת לכל טיול חורף בכל אחת מערי אירופה המערבית. כפפות טובות, מגן צוואר וכובע גרב הם Must בכל עונה באיסלנד. הקפידו לקחת אתכם מעיל טוב שיגן מפני גשם ורוח והקפידו להתלבש בשיטת הבצל, שלוש שכבות בגדים שניתנות "לכילוף". גופיה תרמית מומלצת לשכבה האחרונה, זו הצמודה לגוף.

מה מצב הכבישים באיסלנד בחורף?

הדרכים למרכז איסלנד סגורות בחורף ולכן כביש 1 (והיום גם כביש 2 בפיורדים המערביים) הוא זה שיהיה זמין עבורכם והטיול יהיה על בסיסו. כביש 1 הוא כביש במצב מצוין עם רמת תחזוקה גבוהה מאוד. הוא פתוח לכל אורך החורף וגם אם נסגר בשל שלג שחסם אותו, הפינוי והחזרת הכביש לתפקוד, תהיה מאוד מהירה שכן זה העורק הראשי של האי.

איזה חלקים של איסלנד לא אראה בחורף?

כל דרכי F במרכז איסלנד נחסמות בחורף ולכן מרכז איסלנד בחורף לא נגיש למטיילים.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.