צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

  • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
  • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
  • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
  • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
  • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
  • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי

טיול חורף באיסלנד

למרות שהקיץ הוא הזמן האידיאלי לטייל באיסלנד, הרבה אנשים שואלים: האם גם בחורף כדאי לבקר באיסלנד? האם אתרי התיירות פתוחים? מה עם בתי המלון? תחבורה? האם איסלנד ערוכה לתיירות גם בחורף? הנה כמה רעיונות על קצה המזלג לטיול חורף באיסלנד. ביקור באיסלנד בחורף זה כמו ביקור באיסלנד אחרת, הירוק השולט בנוף מתחלף בלבן וזה זמן טוב להוציא את אופנועי השלג ואת מגלשי הסקי.

יעד חורף פופולרי

עיתון הבוסטון גלוב כלל את איסלנד ברשימת עשרת היעדים המומלצים שלו לסתיו-חורף השנה. הוא מזכיר את האמונה העממית בדבר ה”אנשים הנסתרים” (Huldufólk) החיים בהרמוניה עם הטבע, מעיינות חמים מתפרצים, הרי געש ומפלי מים, ועוד אטרקציות. ובמיוחד את אורות הצפון, אשר ניתן לראות באיסלנד בתקופה זו של השנה. על פי לשכת הסטטיסטיקה המרכזית של איסלנד, ישנו גידול רצוף במספר התיירים הזרים המבקרים באוקטובר ובנובמבר בעשור האחרון. מ-40,495 חדרי מלון תפוסים בשנת 2000 ל-54,155 בשנת 2008. עדיין, הרבה פחות תיירים מבקרים באיסלנד בתקופת הסתיו-חורף. למשל, בעונת השיא של קיץ 2008, 182,474 חדרי מלון היו תפוסים ע”י תיירים רק בחודש יוני.

היתרונות של טיול חורף

איסלנד בחורף היום מתחלף בלילה. בשל מיקומה של המדינה בסמוך לחוג הארקטי, בחורף שעות ארוכות של חושך ויום אור דליל. רק בחורף השמיים מרצדים ומוארים בזוהר הקוטב (אורורה בוראליס), תופעת טבע שאינה נראית במהלך היום הארוך של הקיץ. בעוד שבמרכז ההררי של האי כבישים רבים סגורים לכלי רכב, אפשר לנסוע לאתרי התיירות העיקריים, אם תנאי מזג האוויר מאפשרים זאת ולראות מפלים קפואים כמו גולפוס (Gullfoss) למשל. נופי איסלנד בחורף הם משגעים, שמיכת השלג הלבן המכסה את האי מציגה גוונים שונים של לבן וכחול אשר הופכים להיות הצבעים הדומיננטיים. האתרים פחות צפופים ושירותי האירוח בדרך כלל זולים יותר מאשר בקיץ. חלק יטענו כי יותר נעים לנסוע במדינה כאשר אתרי התיירות העיקריים פחות צפופים, וזאת למרות שמזג האוויר יכול להיות קר ובלתי צפוי והבחירה של הפעילויות מוגבלת יותר מאשר בקיץ. עם זאת, חברות תיירות רבות מציעים את שירותיהם במחיר נמוך יותר מאשר בעונת השיא.

אטרקציות חורף

סקי אלפיני וקרוס קאונטרי סקי אשר אינם אפשריים בקיץ, היא פעילות פופולרית בחורף באיסלנד. כמו גם טיולים על אופנועי שלג. אתרי הסקי בדרך כלל פתוחים בין ינואר לאפריל. ואם קצת מזל, הם יהיו פתוחים מוקדם יותר. החלקה על הקרח ומזחלות שלג זמינים גם כן. בריכות השחייה המחוממות באויר הפתוח מהנות במיוחד בחורף, לטבול בג’קוזי ולראות את האדים העולים מהנשימה שהכל מסביב קפוא, להרגיש את הניגוד בין החום של האצבעות לקור של קצה האף. לראות את פתיתי השלג נוחתים לאט על הקרקע ולהירגע בשקט והשלווה, הרגשה של אושר ורוגע עוטפת את הגוף והנשמה.

מפל קפוא בחורף

פולקלור מקומי

למבקרים בדצמבר נכונה חוויה מיוחדת. תושבי איסלנד מתכוננים לחג המולד וכל המדינה לובשת חג. ריח של עוגיות טריות עולה באוויר וכולם מתחילים לאפות את לחם חג המולד הלויבאברוד (Laufabraud) הטעימה היא חובה. באיסלנד בחורף תישמעו סיפורים מפחידים על 13 הסנטה קלאוסים האיסלנדים. הם כולם אחים לאמא מפלצת בשם גרילה (Grýla) אשה נוראית שאוכלת ילדים קטנים שלא מתנהגים יפה. אכן, לא בדיוק הגירסה ההוליוודית של כריסטמס. אם אתם עוברים בשדות הלבה של דימובורגיר (Dimmuborgir) ממזרח לאגם מיוואטן (Mývatn) בצפון מזרח איסלנד, תוכלו לפגוש כולם שם, כל 13 הסאנטה קלאוסים ואימם, אפשר אפילו להתרחץ איתם במרחצאות מיוואטן. בסילבסטר תצוגת זיקוקי הדינור ברייקיאוויק מושכת כל שנה אלפי מבקרים. כאשר כל משפחה באיסלנד משגרת בעצמה זיקוקי דינור לאוויר. זה מראה נפלא.