טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

קניון Stakkholtsgjá

קניון Stakkholtsgjá ממוקם קרוב לכניסה לשמורת תורסמורק (Þórsmörk) מצד שמאל של הדרך לפני שמגיעים לבקתות של Básar. אורך הקניון הוא שני קילומטרים וגובהו הוא 100 מטרים עם נקיקים עמוקים וצרים וקירות אזוב ירוקים מרשימים. בקצה הקניון מסתתר בנקיק נסתר מפל מים יפיפה.

קניון Stakkholtsgjá

ההליכה בקניון מהפנטת ולא קשה אך מלאה באבנים וחלוקי נחל ולכן יש לשים לב היכן צועדים. מיד בכניסה לקניון ישנו נחל שניתן לחצותו רגלית די בקלות. צריך פשוט לאתר את האזור הצר ביותר ובדילוגים קלים ניתן לעבור ללא צורך לחצות את הנחל יחפים. בהמשך הדרך יש לחצות רגלית מספר נחלים נוספים לרוב ללא בעיה מיוחדת, שימו לב לא ליפול למים הסלעים והאבנים עלולים להיות חלקלקים! 

יש סברה שאומרת של הסופר ג’ון רונלד רעואל טולקין, מחבר סדרת ספרי שר הטבעות וההוביט קיבל השראה מקניון Stakkholtsgjá ואזור ת’ורסמורק כולו לאחר שביקר באזור. האמת זה כלל לא מפתיע, הנופים במקום הם מעל ומעבר לכל דמיון.

Stakkholtsgjá

כיצד מגיעים?

כדי להגיע הדרך לקניון Stakkholtsgjá, יש לפנות מהכביש הראשי (כביש הטבעת) על דרך 249 בסמוך למפל סליאלנדספוס (Seljalandsfoss) ואז להמשיך לכיוון ת’ורסמורק עד שמגיעים לשילוט המכוון לקניון. רוב דרך F249 היא דרך עפר הכוללת חציית מספר נחלים מתאימה לרכבי שטח גדולים. לא רצוי להגיע עם ג’יפ עירוני או קרוסאובר. מסלול ההליכה כולו אורך בסביבות שעה וחצי.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.