שרידי מטוס DC3

אתר שרידי התרסקות מטוס DC3 הוא אתר תיירות פופולרי בחוף הדרומי. שילדה חלולה של מטוס הרוס, רדוף רוחות ניצב בדד בחופי הלבה השחורים של Sólheimasandur בדרומה של איסלנד. נדמה שלא היה ניתן לבחור מקום פוטוגני יותר לשרידי המטוס. הניגודיות בין השלדה הכסופה לרקע השחור יוצר תמונה שממשיכה למגנט מבקרים.

לביקור במטוס DC3 ובאתרים מרתקים אחרים בדרום איסלנד כנסו לבחור טיול עצמאי איכותי ללא פשרות!

שרידי המטוס DC3 באיסלנד

היסטוריה

המטוס היה בבעלות הצי האמריקאי שישב בקפלאוויק. במהלך שנות השבעים ועד שנת 2005 היה בין ארה"ב לאיסלנד הסכם הגנה. בשנת 2005 לאחר בקשת איסלנדית הצי האמריקאי נטש את הבסיס ועזב לבלי שוב את המדינה. איסלנד הצטרפה לברית נאט"ו.

המטוס התרסק לתוך חולות Sólheimasandur ביום רביעי, 21 בנובמבר 1973, בסביבות 14:00 כפי שדווח על ידי רשת בטיחות התעופה. במטוס היו שבעה אנשי צוות. סיבת ההתרסקות לא ידועה, יש סברה שהצטברות קרח פגעה במבנה המטוס, סברה אחרת היא טעות של הטייס. על כל פנים, ההתרסקות עברה בשלום וכל נוסעי המטוס חולצו ללא פגע. מאז הטבע נותן את אותותיו על המטוס ששורד את פגעי הטבע של איסלנד כולל רוחות וגשמים והתפרצויות הרי געש. בסופו של דבר יגברו איתני הטבע על שרידי המטוס והוא יתפרק לחלוטין.

שרידי מטוס איסלנד

הגעה למקום

בעבר היה ניתן להגיע ברכב על דרך עפר המובילה לכיוון החוף עד למטוס, אך לאור ריבוי המבקרים החליט בעל הקרקע לא לאפשר לרכבים להיכנס ומי שמעוניין להגיע לשרידי המטוס יכול לעצור במגרש החנייה על שפת הכביש הראשי ולצעוד למטוס. הטיול הלוך ושוב לוקח בסביבות שעתיים. אפשרות נוספת היא לצאת לטיול טרקטורונים על החוף השחור כולל עצירה במקום התרסקות המטוס.

טיול טרקטורונים באיסלנד

אתר שרידי המטוס אינו שמורת טבע, על אף זאת בעת ביקור במקום יש לכבד את הבקשה לא לטפס על המטוס למען שימור השרידים וכן למעו ביטחון האישי של המבקרים במקום.

Login