קניון מולגליופור – Múlagljúfur

כשמטיילים באזור דרום איסלנד נהנים מנוף מדהים אינסופי, אך יש מקומות מרהיבים פחות ידועים ואחד מהם הוא קניון Múlagljúfur. בקרב מקומיים המקום זכה לכינוי "העמק הנסתר" בזכות השילוב של גישה יחסית קלה והעובדה שהוא ידוע ליודעי דבר בלבד.

לביקור בקניון Múlagljúfur ובאתרים מרתקים אחרים בדרום איסלנד כנסו לבחור טיול עצמאי איכותי ללא פשרות!

קניון Múlagljúfur

הקניון מציע בקנה מידה קטן את כל מה שאיסלנד מפורסמת בזכותו. נהר בערוץ של קניון מרהיב עם מפלי מים ונוף עוצר נשימה להר געש. נהר Múla שעובר בקניון מקבל את מימיו מקרחון Öræfajökull, הנהר זורם דרך מתחת לשני מפלי מים מרשימים Hangandifoss ו- Múlafoss. קרחון Öræfajökull הוא הלשון הקרחונית הדרומית ביותר של קרחון ואטנאיוקול, הקרחון הגדול באיסלנד. מתחת לקרחון חבוי הר הגעש הפעיל הגדול ביותר באיסלנד.

קניון מולגליופור

כיצד מגיעים לקניון מולגליופור?

הקניון נמצא 5 ק"מ לפני הלגונה הקרחונית Fjallsárlón. כשבאים מכיוון רייקיאוויק על כביש 1, פניה שמאלה מובילה לחניה האחרונה לפני הקניון ומשם יש הליכה של 2.5 ק"מ שלוקחת בסביבות שעה. רצוי לקחת נעלי הליכה טובות, משום שיתכן בוץ ואבנים על השביל. בדרך יש לחלוץ נעליים ולחצות נחל לא עמוק. שימו לב שאין שילוט המוביל לקניון ובמקומות מסוימים השביל לא ממש ברור אבל הכי חשוב זה לקחת את הזמן במקום וליהנות מהחוויה.

Login