לגונה קרחונית היינברגסלון – Heinabergslón

לגונת היינברגסלון (Heinabergslón) היא לגונה קרחונית קטנה ופחות ידועה בדרום איסלנד. הלגונה היא חלק מהפארק הלאומי ואטנאיוקול (Vatnajökull), הפארק הלאומי הגדול באירופה.
לגונת היינברגסלון פחות מתויירת מהלגונה הקרחונית המפורסמת יותר יוקולסרלון (Jökulsárlón) אך לא פחות יפה ממנה. מידע נוסף על טיול בלגונות הקרחוניות של איסלנד בטיול נהיגה עצמית בג'יפים.

לגונה קרחונית Heinabergslón

מחוץ למסלול הטיול השיגרתי

לגונת יוקולסרלון היא הלגונה הקרחונית הגדולה ואחת העמוקות באיסלנד היא נמצאת צמוד לכביש הטבעת הראשי המקיף את האי, נגישה בקלות ונחשבת לאחת מעצירות החובה של כל מטייל באיסלנד. לגונת היינברגסלון נמצאת חצי שעה נסיעה מזרחית ללגונת יוקולסרלון, עמוק יותר קרוב לשולי הקרחון, ודרושה סטייה מהכביש הראשי על דרך עפר עד שמגיעים אליה. הנסיעה אל הלגונה מומלצת לרכבי 4X4. העובדה שהלגונה נמצאת מחוץ למסלול המטיילים השגרתי, הופך אותה לתוספת נהדרת למטיילים המבקשים ליהנות מנופים נפלאים בשקט ובשלווה.

צפייה בחיות בר

הלגונות הקרחוניות של איסלנד משמשות בית גידול מוגן ושקט לחיות בר רבות כמו כלבי ים הרובצים על גושי הקרח ושחפיות קוטב לבנות המתקיפות כל מבקר המתקרב יתר על המידה למקום הקינון שלהן.

לגונה קרחונית Heinabergslón

ליהנות מהטבע ממרחק

הלגונות הקרחוניות הן מהמקומות הקסומים ביותר באיסלנד. גלויה טבעית בה הקרחונים שטים לאיטן על המים והנוף משתנה ללא הרף. תענוג ליהנות מיופיין אך יש לעשות זאת מרחוק. זו סכנת חיים של ממש לעלות על אחד הקרחונים אפילו לרגע וזה גם אסור בחוק. רק 10% מהקרחונים בולט מעל פני המים והם נוטים להתהפך לעיתים קרובות. חוסר איזון על פני השטח עשוי לגרום להם להתהפך במהירות וללכוד אותך מתחת למים.

Login