טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

גרדאבאייר – Garðabær

גרדאבאייר (Garðabær). נכתב לעיתים גם גארדבאיר. היא עירייה באזור רייקיאוויק רבתי. היא העיירה השישית בגודלה באיסלנד עם אוכלוסייה של בסביבות 15,000 תושבים. בדומה לעיירה הסמוכה קופאווגור (Kópavogur) שתיהן קיבלו תנופת צמיחה בשנות החמישים יחסית לעיירות אחרות באיסלנד אודות לקירבתן לריקיאוויק. הלכה למעשה שתי העיירות מתפקדות כפרברים של העיר רייקיאוויק.

גרדאבאייר

גרדאבאייר היא אחת העיירות האמידות באיסלנד והיא מציעה שירותי מעולים לתושבים. מוסדות חינוך מהמעלה הראשונה, מועדוני ספורט ומסלולי גולף מטופחים. בתחום העיירה נמצאת גם חנות איקאה היחידה באיסלנד.

היסטוריה

היסטוריית ההתיישבות באזור גרדאבאייר החלה מאז יושבה איסלנד לראשונה במאה ה-9. ספרי היסטוריה איסלנדיים עתיקים מספרים של שתי חוות  שהוקמו במקום Vífilsstaðir  ו Skúlastaðir. הראשונה נקראה על שם העבד של אינגולפור ארנארסון המתיישב הראשון באיסלנד. אינגולפור העניק לוויפיל עבדו את חירותו והוא הקים את ביתו באזור שכיום נקרא גרדאבאייר.

שמורות טבע

הנוף הנשקף מגרדאבאייר סביב רייקיאוויק הוא מרהיב ובתחום העיירה ישנן מספר שמורות טבע . מאזורים רבים של העיירה ניתן להשקיף צפונה לעבר חצי האי סנייפלסנס ולראות את פסגתו של הר הגעש סנייפלסיוקול כמו גם את רכס הר אסיה

מעונו של נשיא איסלנד (Bessastaðir)

משכנו של נשיא איסלנד נמצאת בחוות Bessastaðir על חצי אי קטן הנקרא אלפטנס (Álftanes). כל ארבעת נשיאי איסלנד האחרונים גרו במשכן מאז התקבלה עצמאות איסלנד מדנמרק בשנת 1944.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.