טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

מעון הנשיא – Bessastaðir

בסאסטד’יר (Bessastaðir) הוא מעונו הרשמי של נשיא איסלנד והוא ממוקם באאולפטאנס (Álftanes), שהוא חצי אי קטן כמה דקות נסיעה ממרכז העיר רייקיאוויק. החווה נמצא באזור המוניציפלי של העיירה גרדאבאייר. מלבד היותו מעונו של נשיא איסלנד, בסאסטד’יר הוא גם אתר היסטורי חשוב שיש לו תפקיד בולט בהיסטוריה של המדינה.

בסאסטדיר מעון נשיא איסלנד

בסאסטד’יר יושב לראשונה בשנת 1000. המקום הפך לאחת החוות של סניורי סטורלסון (Snorri Sturluson) במאה ה-13, אותו סניורי מפורסם מרייקהולט (Reykholt). לאחר רצח סנורי בספטמבר 1241, השתלט על המקום מלך נורבגיה. לאחר מכן הוא הפך למעוז מלכותי ולדירות של הקצינים והפקידים הבכירים ביותר של המלך באיסלנד. בסוף המאה ה-18 שימש המקום כבית ספר לבית ספר לפני שהפך לחווה. בשנת 1867 נרכשה החווה על ידי המשורר והמדינאי גרימור תומסן (Grímur Thomsen), שחי שם כמעט שני עשורים. בין הבעלים המאוחרים היו העורך והפרלמנטאי סקולי טורודסן, ואשתו תיאודורה ת’ורודסן, שהיתה ידועה בעבודותיה הספרותיות. ב-1940 קנה סיגורדור ג’ונסון את בסאסטד’יר ותרם אותה למדינה ב-1941 כבית מגורים לעוצר המלך ולאחר מכן לנשיא איסלנד.

המתחם מורכב מקבוצת בניינים, כולל: חדר קבלת פנים, אגף שירות, בית הנשיא, משכן המנהל והמטפלת, כנסיית Bessastaðir, ומוסך. מספר גדול של מבקרים מגיעים Bessastaðir מדי שנה, או על ידי הזמנה או כתיירים.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.