טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

האי דראנגיי – Drangey

האי דראנגיי (Drangey) והאי מאלמיי (Málmey) הם איים ציוריים, לא מיושבים ועשירים בעופות, המאופיינים בצוקים מרשימים ובתצורות סלע פנטסטיות. האי דראנגיי נראה היטב במפרץ סקגפיורדור (Skagafjörður) כמבצר נטוע בלב ים. למרבה הפלא, כבשים נהגו לרעות על האי דראנגיי, המוקף צוקים תלולים המתנשאים עד לגובה של 180 מטר, הכבשים הונפו למעלה בעזרת חבלים, וכך גם הורדו.

האי דראנגיי

אחד מגיבורי הסאגה היותר ידועים באיסלנד, נרדף החוק גרטיר (Grettir) בילה את שלוש שנותיו האחרונות בדראנגיי, כך על פי הסאגה הנושאת את שמו.

הצוק הבולט מלב ים המכונה דראנגי (Drangey). הצוק נראה אפוף מיסתורין בעיקר בימי ערפל, ולכן זה לא פלא שסביבו התפתחו סיפורים ואגדות רבות. על פי הפולקלור, צוק זה הוא אינו אלא טרולית זקנה, שהפכה לאבן בעודה חוצה את הפיורד. כיוון שלא הספיקה לסיים את החציה ולהסתתר במערה לפני עלות השחר היא קפאה על מקומה בלב ים. טרולים כידוע אינם מסוגלים להתמודד עם אור היום וברגע שהם נחשפים לשמש הם מתאבנים והופכים לסלע. עדויות רבות לטרולים שקפאו פזורים בכל רחבי איסלנד.

הסאגה של גרטיר (Grettir) מספרת את סיפורו של גרטיר, גבר חזק וגדול בעל מזג רע, שמסתבך ובצרות ובהריגות, ולכן הוא מוצא אל מחוץ לחוק ומסיים את ימיו על צוק זה. הוא נוהג היה מדי פעם לשחות מהצוק לחוף ובחזרה. סיפור אחר מספר על הבישוף גודמונדור “הטוב” (Guðmundur the Good) שהחליט לברך את כל איסלנד, ולגרש מאדמה את כל היצורים הרעים, אבל כשהתקרב לצוק דראנגי, יצאה בת קול ואמרה ” גם הרעים צריכים מקום להיות בו”, והוא החליט לא לברך את האי דראנגי. את הצוק ניתן לראות היטב מכביש 748 או כביש 745 , בחלקה המזרחי של לשון היבשה.

האי מאלמיי (Málmey) גדול יותר אך חזותו אינה מזכירה מבצר. חווה משפחתית שגשגה בו בעבר עד שנשרפה כליל בשנת 1950.

כיצד להגיע לאי דראנגי?

שיט לאי דראנגי יוצא מה-1 ליוני עד ה-15 לאוגוסט כל יום בשעה 11 בבוקר. על האי מקננות מושבות של תוכי ים (פאפינים) והנוף הנשקף מקצה הצוק מרהיב. טיולי שיט לאי דראנגיי יוצאים מ-Rekir, בית הארחה קטן הנמצא על דרך 748, 20 דקות נסיעה מסאודרקרוקור (Sauðárkrókur). מהנקודה הנגישה היחידה בדראנגיי מוביל שביל תלול אל הפסגה כולל סולמות ומעקות חבלים. משך הטיול 3-4 שעות. הטיולים זמינים במהלך הקיץ – למידע נוסף לחיצה כאן.

מיקום האי דראנגיי

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.