טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

יום הדייגים – Sjómannadagur

היום נחוג ברחבי איסלנד “יום יורדי הים” או “יום הדייגים” (Sjómannadagur) זהו יום שנותן כבוד לאנשים שעוסקים במלאכה שבאופן מסורתי היא עמוד התווך של החברה האיסלנדית. כל שנה בסופ”ש הראשון של חודש יוני, מוקדש הסופ”ש לירידים ותחרויות לכולם. הדייגים פותחים את ספינותיהם לקהל הרחב ולוקחים מבקרים לשיט היכרות קצר.

יום הדייגים האיסלנדי

בכל יום ראשון שנופל בפעם הראשונה בחודש יוני, איסלנד חוגג את ‘יום הדייגים’ על מנת לתת כבוד ליורדי הים האמיצים שהלכה למעשה היוו את עורק החיים של האי במשך על שנות ההתישבות על האי החל מהימים הראשונים וגם לאחר הקריסה הכלכלית של 2008. רוב העיירות והכפרים באיסלנד עדיין מבוססים סביב תעשיית הדיג כאשר נמל העיירה הוא הלב של היישוב והסיבה המרכזית להקמתו מלכתחילה.

יום הדייגים האיסלנדי

עם זאת, דיג באוקיינוס האטלנטי הצפוני הוא לא תמיד עסק בטוח. דייגים היו צריכים לצאת בכל מזג אוויר בסירות פתוחות עם רשתות ורבים מהם קיפחו את חיייהם בים. יום הדייגים נחגג לראשונה ברייקיאוויק וב- 193 ובשנת -1987 נעשה היום ליום חג לאומי על פי חוק. כיום זהו חג ציבורי, והספינות על דייגהם נשארות על החוף כדי לאפשר להם לחגוג עם משפחותיהם. היום נועד לטפח את הקשרים בין דייגים כדי להציג את תעשיית הדיג לציבור ובנמלים רבים ניתן להצטרף להפלגות קצרות על ספינות הדייגים שנפתחות לקהל הרחב.

יום הדייגים האיסלנדי

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.