חג המולד באיסלנד

חג המולד (באיסלנדית Jól) ידוע בתור הזמן האהוב בשנה אצל האיסלנדיים, למרות הקור והחשיכה השוררת בתקופה זו של השנה תקופת חג המולד מגיעה לאחר צפייה ארוכה של כמעט שנה שלמה.

מדי שנה, ברייקיאוויק הבירה, משפחות רבות מתאספות יחדיו ב-29 בנובמבר כדי להדליק את 'עץ אוסלו', עץ אשוח שניתן במתנה לעיר רייקיאוויק מאת תושבי אוסלו, בירת נורבגיה. זה האות לתחילתה של חגיגה שנתית שחלה כל שנה בכיכר הראשית של העיר (Austurvollur) כבר יותר מחצי מאה. כמו בכל שנה, המקומיים מזמינים אתכם לקחת חלק בשירה המסורתית המנציחה את רוח חג המולד.

חגיגה של אוכל

החל מסוף נובמבר ובמהלך חודש דצמבר מתחילה אווירת העונה החגיגית, רוב המסעדות ברייקיאוויק מציעות תפריט ייחודי משלהן לחג המולד. בימים עברו המסעדה בפרלן (Perlan) – מבנה הכיפה הגדולה היושבת בראש גבעה המשקיפה על רייקיאוויק – מציעה את הבופה המפורסם של "אכול כפי יכולתך" הכולל הודו מסורתי, מרק בשר ציד, צדפות, דגים מלוחים וסלמון איסלנדי טרי והכל במחיר נהדר. המסעדה עצמה מסתובבת לאיטה כ-360 מעלות, ונותנת לכל סועד נוף פנורמי מרהיב של העיר כולה.

קניות

במקום חופשת "סיילים" מלחיצה ולחוצה באחת מערי אירופה ההומות אדם, מדוע לא לנסות וליהנות מאווירה טובה וקניות חג המולד באיסלנד? בפרלן יש חנות כריסטמס שפתוחה כל ימות השנה עם מגוון של מתנות עשויות עבודת יד, וקישוטי עץ חג המולד שמספרים את סיפור חג המולד האיסלנדי העממי. חנות חג המולד נוספת ממוקמת ברחוב הקניות הראשי של רייקיאוויק לויגאוואגור (Laugavegur), המקום שבו כל החנויות הטובות ביותר של רייקיאוויק מרוכזות במקום אחד במרחק הליכה בין בתי קפה ומסעדות נעימות.

חתול כריסמס ברחוב הראשי של רייקאוויק
חתול כריסמס ברחוב הראשי של רייקיאוויק

חופשה מרגיעה

חורף זה הזמן המושלם לברוח מהכול ולנקות קצת את הראש, להתנסות בפני השטח הייחודיים של איסלנד מכוסים שמיכת שלג לבנה. להירגע בספא הלגונה הכחולה ולקחת חלק בהרפתקת הסאגה החורפית של איסלנד

חזרה אל היסטוריה ותרבות »