טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

פרלן – Perlan

פרלן בתרגום לעברית “הפנינה” (Perlan) האיסלנדים מבטאים את המילה עם ד’, פרדלן. פרלן הוא אחד המבנים המפורסמים ביותר ברייקיאוויק, איסלנד. המבנה נמצא בראש גבעה שנקראת אוסקיוליד (Öskjuhlíð).

פרלן רייקיאוויק

הבניין ממוקם על גבי שישה מכלי האחסון ענקיים של מים חמים, אשר מכילים כ-4 מיליון ליטרים של מים ומשמשים כאחד ממוקדי אספקת המים החשובים של רייקיאוויק. פרלן תוכננה על ידי אינגמונדור סוויינסון (Ingimundur Sveinsson) ונפתח באופן רשמי ביוני 1991.

בניין פרלן בחורף רייקיאוויק

פרלן בתרגום לעברית “הפנינה” (Perlan) האיסלנדים מבטאים את המילה עם ד’, פרדלן. פרלן הוא אחד המבנים המפורסמים ביותר ברייקיאוויק, איסלנד. המבנה נמצא בראש גבעה שנקראת אוסקיוליד (Öskjuhlíð). הבניין ממוקם על גבי שישה מכלי האחסון ענקיים של מים חמים, אשר מכילים כ-4 מיליון ליטרים של מים ומשמשים כאחד ממוקדי אספקת המים החשובים של רייקיאוויק. פרלן תוכננה על ידי אינגמונדור סוויינסון (Ingimundur Sveinsson) ונפתח באופן רשמי ביוני 1991.

יצירת אמנות בפרלן – פסל הריקוד

על ראש הגבעה הגבוהה ביותר של רייקיאוויק בצמוד לכניסה למבנה פרלן נמצאת יצירת אומנות מפורסמת בשם “ריקוד”. ארבע דמויות מלאות חיים רוקדות לרוח ולציפורים השרות. יצירת אמנות ראויה לציון זו מעלה חיוך בפניהם של המבקרים עוד לפני שהם נכנסים פנימה לתוך המבנה עצמו. יצירת אומנות זו של ארבעה פסלי ברונזה בגובה של שני מטר נעשתה בידיי האומנית תורביורג פאלסדוטיר (Þorbjörg Pálsdóttir) בשנת 1970 ונמסר במתנה לעיריית רייקיאוויק בשנת 1995.

פסל ריקוד בניין הפנינה

תערוכת הקרחונים – Wonders Of Iceland

בקומת הכניסה של פרלן ישנה תערוכה יחודית מסוגה בעולם. מערת קרח מלאכותית באורך 100 מטר, שנבנתה עם מעל 350 טון של שלג מן ‘ההרים הכחולים’ (Bláfjöll) אתר הסקי הנמצא בפאתי רייקיאוויק. תערוכה מרתקת זו מספקת תובנה על הקרחונים, היווצרותים והעתיד העגום הצפוי להם. המבקרים לומדים על הקרחונים של איסלנד, השפעתם על האדמה, ומה יקרה לאחר שהם יעלמו. כמו גם נכיר את צורות החיים יוצאות הדופן שחיות על הקרחונים.

בניין הפנינה - פרלן

בקומה הרביעית יש קפטריה, חנות גלידה, חנות מזכרות ומצפה פנורמי של העיר מצוייד בטלסקופים ומלווה בהסברים.
בקומה החמישית נמצא בית קפה בו האורחים יכולים ליהנות מהנוף הנהדר של רייקיאוויק.

למידע על תערוכת Wonders of Iceland באתר האינטרנט של פרלן – לחיצה כאן.

דלג על התור – הזמן עכשיו כרטיסים לתערוכת Wonders Of Iceland:

Loading…

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.