מערת הלבה Vatnshellir

טיול לאחת מהדוגמאות הטובות ביותר של מערות לבה באיסלנד, מערה זו נקראת Vatnshellir והיא נמצאת בפארק לאומי בחצי האי סנייפלסנס. האזור סביב הר געש סנייפלסיוקול מכיל מאות מערות לבה. מערה Vatnshellir עצמה היא צינור לבה בן 8000 שנה שנוצר בהתפרצות געשית ממכתש סמוך במשפחת המכתשים Purkhólar. כשהלבה מיהרה במורד הגבעה היא החלה להתקרר במהירות על פני השטח, ויצרה קרום על גבי נהר הלבה. שההתפרצות פסקה, קרום המעטפת של הלבה התקרר והתקשה ויצר שכבת בידוד. בינתיים הלבה שמתחת לקרום המשיכה להתנקז החוצה. בסופו של דבר תהליך זה השאיר אחריו "צינור" ריק עם גג למעלה שהתקרר בהדרגה.

הזמנת כרטיסים למערה באישור מיידי

פרטים על הטיול למערת הלבה

טיול מודרך של 45 דקות למערת Vatnshellir. יורדים לעומק מערת לבה שאורכה 200 מטר לעומק של 35 מטר מתחת לפני השטח. זוהי אחת המערות הנגישות ביותר באיסלנד, אולם רצוי להיות בכושר סביר כדי להשתתף. קשה לומר בדיוק את מידת הכושר הרצויה אך אם אתם מסוגלים לעלות 2-3 קומות ברגל ללא עצירה ואם אין לכם בעיה ללכת על משטחים לא אחידים, זה אמור להיות בסדר.

כיצד להתכונן לטיול?

צריך להתלבש חם עבור הסיור במערה. תקרת המערה מאוד מבודדת והטמפרטורה בפנים היא קצת מעל האפס לאורך כל השנה. להגיע עם נעלי הליכה טובות, אפשר גם נעלי ספורט. אין כניסה בנעלי עקב או נעליים שטוחות כולל כפכפים לפעילות זו. כפפות מומלצות לבטיחות ונוחות.

מתי ואיך?

  • סיור זה זמין כל השנה, שעות הפתיחה בהתאם לעונה.
  • כדי לבדוק זמינות, מצא את לוח השנה בעמוד זה כדי לראות אילו שעות זמינות בתאריך שתבחר.
  • נא להגיע למערה לפחות 10 דקות לפני הסיור כדי לבצע צ'ק-אין.
  • אנו מספקים קסדות ופנסים/לפידים, פנסי ראש אינם מורשים להיכנס למערה.
  • במערה אין שירותים, השירותים הקרובים ביותר נמצאים במרכז המבקרים Malarrif.
  • גיל מינימום 5 שנים.

מיקום המערה

המערה נמצאת בין חוף דופאלונסאנדור (Djúpalónssandur) והכפר הטנר (Hellnar).

תנאי ביטול: החזר מלא עד 24 שעות לפני תחילת הטיול.