משדה התעופה לרייקיאוויק

תיירים זרים שמגיעים לישראל לא כל כך מודעים לעובדה שנתב"ג בעצם ממוקם בעיר לוד ולא בתל-אביב. מבקרים שמגיעים בפעם הראשונה לאיסלנד לא תמיד יודעים שהם אינם נוחתים ברייקיאוויק אלא בנמל התעופה הבינלאומי שבעיר, קפלאוויק הנמצאת במרחק 40 דקות נסיעה מרייקיאוויק הבירה.

הזמנת כרטיסים לפלייבאס משדה התעופה למבחר מלונות ברייקיאוויק באישור מיידי:

בעקבות העובדה שבאיסלנד אין רכבת או רכבת תחתית. אחת הדרכים הזולות והנוחות להגיע משדה התעופה בקפלאוויק למרכז העיר רייקיאוויק הוא באמצעות הפלייבוס (Flybus), אוטובוס-שאטל.

אוטובוס לכל מטוס

הפלייבאס פועל בסינכרוניזציה עם הטיסות הנוחתות בשדה התעופה כך שתמיד יש מקום פנוי למי שנחת בטיסה כלשהי. הפלייבוס עוזב את שדה התעופה בקפלאוויק לאחר כל נחיתה בשדה. שדה התעופה בקפלאוויק הוא קטן ויעיל והזמן שלוקח מהנחיתה עד היציאה יחד עם המזוודות הוא בדרך כלל לא יותר מחצי שעה.

טרם הגיעו לרייקיאוויק הפלייבאס עוצר בדרכו בערי הלווין הסמוכות, הפנרפיורדור (Hafnarfjörður) וגארדאבאייר (Garðabær). בהגיעו לרייקיאוויק השאטל עוצר בתחנת האוטובוסים המרכזית (BSI) במרכז העיר ומשם ממשיך לפזר את הנוסעים במלונות ברחבי העיר.

כרטיס הפלייבאס+ (Flybus+) שאותו ניתן לרכוש למטה כולל הסעת המשך מהתחנה המרכזית למבחר מלונות בעיר. האוטובוס כולל ווייפיי חינם. זמן נסיעה משוער משדה התעופה למרכז רייקיאוויק הוא בסביבות 50 דקות.

לנוסעים הזקוקים להסעה מרייקיאוויק חזרה לשדה התעופה בקפאלוויקלחיצה כאן.