בריכת רייקיאנס בפיורדים המערביים

על חצי אי קטן באזור הפיורדים המערבים של איסלנד נחבאת לה בריכת רייקיאנס (Reykjanes), הבריכה הגיאותרמית הכי גדולה באיסלנד. היא אמנם לא ממש בריכה טבעית או יפה במיוחד אך היא נעימה במיוחד ויש בה קסם שגורם למבקרים מקומיים לשוב אליה בכל פעם.

כנסו להציץ על הטיולים בנהיגה עצמית שלנו הכוללים את הפיורדים ובריכת רייקיאנס!

היסטוריה מקומית

צמוד לבריכה נמצא המבנה המכוער של מלון רייקיאנס, על אך כיעורו יש בו חן מסוים, במיוחד לאחר שמגלים את ההיסטוריה שלו. בעבר המבנה שימש כבית ספר לילדי האזור שהגיעו אליו גם בסירות. הבריכה הוקמה לשרת את התלמידים ולכן יש לה צורה של בריכת שחייה קטנה, אורכה 50 מטרים, רוחבה 12.5 מטר והיא מחוממת ממקור גיאותרמי סמוך. במהלך שנות השבעים בית הספר נסגר ובמקומו הוקם בית הארחה ותחנת דלק קטנה. למרות זאת המקום עדיין נמצא על מובלעת קטנה מחוץ לדרך הראשית, יש צורך לסטות מהכביש הראשי על גשר קטן על מנת להגיע למקום.

בריכת רייקיאנס בפיורדים המערביים
מלון שבעבר שימש כבית ספר אזורי לילדי הסביבה

תחנת עצירה מומלצת

בעת טיול באזור הפיורדים המערביים כדאי לסטות לאתנחתא מהכביש הראשי ולבקר במקום. זו בסה"כ סטייה קטנה מהדרך, מקום טוב למנוחה קלה, קפה וטבילה חמה. בתוך הבריכה הוצבו ספסלים מתחת למים המאפשרים ישיבה נוחה. גודל הבריכה תורם לכך שהיא לא צפופה, נוף ההרים מסביב מרהיב והקרבה הרבה לכביש הופך את הביקור במקום לחוויה שלא כדאי להחמיץ!

בריכה גיאותרמית רייקיאנס
הבריכה הגיאותרמית הגדולה באיסלנד

כאשר אתם מבקרים בבריכה כדאי לעשות סיור קצר במקום לביקור בבית החרושת הקטן והמיוחד למלח גורמה SaltVerk וללמוד על תהליך הייצור של מלח בישול הנחשב לאחד האיכותיים בעולם.

הבריכה פתוחה כל השנה. מלתחות מסודרות ומקלחות נמצאות צמוד לבריכה במבנה המלון. הכניסה בתשלום בקבלת המלון.

Login