סטוקסיירי – Stokkseyri

הכפר סטוקסיירי (Stokkseyri) הקטן והיפה ממוקם על חופי החול השחור של שדה הלבה Þjórsárhraun לחופה הדרומי של איסלנד. בכפר חיים 450 תושבים הכפר נוסד בשנת 900 לערך ע"י Hásteinn Atlason.

לביקור בכפר סטוקסיירי ובאתרים מרתקים אחרים בדרום איסלנד כנסו לבחור טיול עצמאי איכותי ללא פשרות!

כשכנתו הגדולה יותר איירארבאקי (Eyrarbakki) הוא היה פעם כפר דייגים חשוב. כיום הוא ידוע בזכות מרק הלובסטר הסופר-מפורסם שלו המוגש במסעדת הדגים Fjöruborðið. כדאי לעשות סיור לחופו של הכפר ולראות את שוברי הגלים המרשימים ביותר באיסלנד.

סטוקסיירי

סטוקסיירי הוא מקום הולדתה של ההרפתקנית ת'ורידור איינארסדוטיר (Þuríður Einarsdóttir). כקפטנית של סירת דייג בשלהי המאה ה-18 ותחילת המאה ה-19, היא היתה דמות איסלנדית ידועה וטיפוס מיוחד. על סיפור חייה (במכנסי גברים) ניתן ללמוד בהעתק של צריך הדייגים הישן שנבנה לזכרה. הבית מכוסה הדשא נמצא במרכז העיירה לא רחוק מהכנסייה והכניסה חופשית.

שיט קיאקים מסטוקסיירי

העיירה סטוקסיירי ידוע כאחת המקומות הטובים באיסלנד לשיט קיאקים. במקום פועלת חברה ותיקה ומנוסה המוציאה טיולי קיאיקים במים השקטים והרגועים באזור העיירה. השיט בקיאקים נותן הזדמנות מצויינת לגלות באופן עצמאי את היופי הטבעי של המקום מזוית יחודית. למידע נוסף – הזמנת כרטיסים לשיט קיאקים.

בערך 5 ק"מ מסטוקסיירי נמצא מגדלור Knarraos המעוצב בסגנון ארט-נובו. המגדלור נבנה בשילוב של אומנות ופונקציונליות, תוכנן על ידי המהנדס אקסל סווייניסון שהושפע מהאדריכל גודיון סאמואלסון שאחראי בין היתר לקתדרלת הטלגרימס ברייקיאוויק.

מגדלור סטוקסיירי

Login