שייט קיאקים

שייט יפיפה למתחילים מהעיירה סטוקסיירי בדרום

שייט קיאקים פופולרי – ללא צורך בהדרכה – יוצא מהעיירה סטוקסיירי בדרום איסלנד. השיט מתאים למתחילים חסרי ניסיון, למשפחות וגם לקטנים (גיל מינימום 6). המשתתפים יכולים לגלות בעצמם את האזור בשייט רגוע בנתיבי המים. האזור בטוח לחלוטין והוא נהדר למתחילים ומתקדמים.

הזמנת כרטיסים לשייט באישור מיידי

טיולי קיאקים פועלים מאז 1995 ומציעים דרך מרגשת לגלות את הטבע המקומי. השייט בקיאקים יוצא לאורך לגונות ייחודיות בקו החוף מהיפים של איסלנד ממערב לעיירה סטוקסיירי. האזור מורכב מבריכות קטנות וגדולות המחוברות בתעלות צרות, ומהווה את הסביבה האידיאלית למספר עצום של ציפורים וצמחים.

זה גם המקום בו מסתיים מבנה השקיה יוצא דופן (Flóaáveita), שנעשה בשנים 1918 עד 1927 ומתפרש על פני יותר מ-12 אלפי דונם של אדמה. החברה המפעילה בשיתוף פעולה עם האגודה להגנת הציפורים של איסלנד והמכון האיסלנדי להיסטוריה של הטבע, דאגה שטיולי השייט בקיאק לא יפגע בשלוותם של בעלי החיים והצמחים באזור. בעת השייט, לעתים קרובות ניתן לראות כלבי ים סקרנים שוחים בעקבות הקיאקים לאורך הלגונות, קרובים להפליא וללא פחד לחלוטין.

שייט קיאקים באיסלנד היא חוויה מיוחדת מאוד. הקיאקים בשימוש הם הבטוחים ביותר מסוג "Sit-on-top" אשר משמשים גם על ידי צוותי הצלה במדינות מסוימות.
לחברה המפעילה יש 50 קיאקים וניתן להצטרף לטיולים כקבוצה, משפחה או יחידים.

החברה המבצעת Kayakferðir Stokkseyri