טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

איירארבאקי – Eyrarbakki

ישנן מספר עיירות הפזורות לאורך קו החוף הדרומי, מנותקות אמנם מהציר המרכזי של כביש מס’ 1, אך בהחלט ראויות לביקור. העיירה איירארבאקי (Eyrarbakki) נמצאת במרחק קצר מהכביש הראשי לרוחב אדמת הביצה Flói. בעיירה גרים בסביבות 550 תושבים.

איירארבאקי

עד שנת 1925 היתה איירארבאקי מרכז הסחר והנמל הראשי בדרומה של איסלנד. כאשר במשך מאות שנים סירות נגררו החוצה אל מול הגלים, אל מים עמוקים יותר. כיום העיירה ידועה כמשכנו של בית הכלא הגדול באיסלנד, אך אל תתנו לפיסת טריוויה זו לצנן את ההתלהבות מביקור במקום, העיירה מספקת מספר תובנות לגבי עברה של קהילת דייגים ותיקה זו ובנוסף מציגה גם מספר תערוכות היסטוריות, כולל את בית הספר היסודי העתיק במדינה, את המוזיאון הימי ואת Húsið (‘הבית’) – קומפלקס ארכיטקטורה משומרת ואטרקטיבית, עם בית עץ סקנדינבי המתוארך לשנת 1765. הכנסיה צעירה יותר, נבנתה בשנת 1890, אך ידועה בשל הכבוד המלכותי שהעניקה לה המלכה הדנית לואיז בצובעה את המזבח שבה.

איירארבאקי אורות הצפון

למבקרים במקום כדאי לצאת לטיול הליכה על קו החוף הסלעי של העיירה ולצפות בנוף של האוקיינוס האטלנטי. האזור כולו הוא מקום אידיאלי לצפות בציפורים כולל בשמורת הציפורים Flói הנמצאת צפונית מערבית לאיירבאקי. זהו אזור קינון חשוב, במיוחד עבור ציפורי ביצות והוא רשום באגודת הציפורים הבינלאומית.

מפת איירארבאקי

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.