טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

בריכת סליאוואטלאלוייג – Seljavallalaug

בריכת סליאוואטלאלוייג Seljavallalaug היא בריכה חיצונית בדרום איסלנד. הבריכה נבנתה בשנת 1923 ונחשבת לאחת מבריכות השחייה העתיקות ביותר באיסלנד. הבריכה העתיקה ביותר היא ‘הלגונה הסודית‘ בפלודיר (Flúðir) אשר פועלת משנת 1891.

היסטוריה של Seljavallalaug

הבריכה בצורה מלבנית באורך 25 מטר ורוחבה 10 מטרים מה שהפך אותה לבריכה הגדולה ביותר באיסלנד עד לשנת 1936. הקמתה איפשרה לילדי הסביבה ללמוד לשחות. למרות היות איסלנד אומה של דייגים, שחייה לא הייתה מיומנות נרחבת אז. כיום, כל ילד לומד שחייה בבית הספר במסגרת שיעורי חובה.

בריכת Seljavallalaug

מידע שימושי

הכניסה לבריכת Seljavallalaug היא ללא תשלום. במקום יש מלתחות החלפה אך לא מקלחות. המקום מתוחזק ומנוקה רק פעם בשנה על ידי מתנדבים בשעה שאנשים רבים רוחצים בבריכה בכל יום. יש לחלוק את הרחצה במקום עם מטיילים נוספים ולהתחשב. המים בבריכה לא נקיים במיוחד, צריך לקחת זאת בחשבון למי שעלול לסבול מרגישות לחיידקים. טמפ’ המים נעה בין 30 מעלות ל-40 מעלות.

הגעה אל הבריכה

הבריכה נמצאת בערך שעה וחצי נסיעה מרייקיאוויק. כאשר נוסעים על כביש הטבעת לכיוון מזרח על מנת להגיע Seljavallalaug פונים שמאלה על כביש 242 עד שמגיעים לחניון. הבריכה נמצאת במרחק הליכה של ק”מ צפונה עד שמגיעים לבריכה. אזור החוף הדרומי הוא אחד היפים באיסלנד ורק כמה קילומטרים בהמשך מהבריכה ניתן לבקר גם במפל סקוגפוס (Skógafoss) המרשים.

מיקום בריכת סליאוואטלאלוייג

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.