טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

קוולסווטלור – Hvolsvöllur

קוולסווטלור (Hvolsvöllur) – תרגום שמה הוא ‘שדה הגבעות’. זוהי עיירה קטנה על כביש הטבעת בדרום איסלנד כ-106 ק”מ מרייקיאוויק. חיים במקום בסביבות 950 תושבים.
לא רחוק מקוולסווטלור נמצא שדה תעופה ונמל (Landeyjahöfn) המציעים תחבורה לאיי ווסטמן (Vestmannaeyjar). העיירה היא גם נקודת מוצא מצויינת למטיילים לשמורת ת’ורסמורק (Þórsmörk), שמורה ירוקה ברמה הררית הנמצאת סמוך לקרחון מירדלסיוקול (Mýrdalsjökull).

קוולסווטלור

קוולסווטלור (Hvolsvöllur) נמצאת בליבה של ארץ סאגת ניאל (Njáls saga). חובבי ספרות והיסטוריה ויקינגית ימצאו ודאי עניין מיוחד במרכז הסאגה הנמצא במקום. במרכז הסאגה ניתן ללמוד על רגעי השיא של סאגה זו כמו על ההקשר ההיסטורי שלה. התצוגה כוללת מודלים של מבנים מתקופת הסאגה, וכן שחזורים של תלבושות תקופתיות ופריטי אמנות שימושית. ציורים ולוחות מידע מספרים על אירועים היסטורים מעניינים מהעידן הויקינגי, ומציגים את היקף כיבושיהם מעבר לים.

מרכז הרי הגעש – Lava Centre

בכניסה המערבית לעיירה קוולסווטלור נפתח מרכז הרי הגעש (Lava Centre) – תערוכת הייטק אינטראקטיבית מרשימה המתארת פעילות וולקנית, רעידות אדמה ויצירת איסלנד במשך מיליוני שנים. המרכז מוקדש לאחד האזורים הפעילים ביותר מבחינה וולקנית בכל איסלנד. סביב העיירה מרוכזים כמה מהרי הגעש הגדולים והפעילים באיסלנד כמו הר געש הקלה (Hekla) וקטלה (Katla) הנמצא תחת כיפת הקרח של קרחון מירדלסיוקול הסמוך. לאתר התערוכה > lavacentre.is.

הבטיחו את מקומכם הזמינו כעת כרטיסי כניסה לתערוכת מרכז הלבה:

Loading…

מפת קוולסווטלור

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.