טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

קוורגרדי – Hveragerði

קוורגרדי (Hveragerði) היא עיירה יפה וציורית הנמצאת 45 ק”מ מזרחית לרייקיאוויק ו-10 ק”מ מערבית לסלפוס על כביש הטבעת. אוכלוסיית העיירה מונה 2300 איש. קוורגרדי ידועה כעיירת החממות, בשום מקום באיסלנד לא ניתן למצוא ריכוז כזה של חממות וזאת אודות לפעילות הגיאותרמית הרבה במקום. החממות מופעלות ע”י מים חמים המוזרמים ממעיין גיאותרמי ואודות לכך ירקות ופרחים רבים גדלים במקום ומשווקים לכל המדינה.

בלב העיירה ניתן למצוא את מפל רייקאפוס (Reykjafoss) שזורם מנהר Varmá החוצה את הישוב לשניים. מפל רייקאפוס לא גבוה אך הוא שכיית חמדה נוספת באחד הכפרים היפים באיסלנד.

קוורגרדי

פעילות גיאותרמית

ללא ספק, המאפיין הבולט ביותר של העיר והסיבה העיקרית לביקור במקום הוא הפעילות הגיאותרמית הרבה. כאשר מטיילים בעיירה ניתן לראות עשן (שהוא למעשה קיטור) היוצא מחצרות הבתים של התושבים. מעניין מה ההרגשה לחיות עם גייזר קטן מתחת לבית? אזור קוורגדרי לא יציב מבחינה ססמולוגית ורעידות אדמה חלשות מתרחשות לעיתים קרובות. בשנת 2008 לאחר רעידת אדמה מסיבית שהורגשה בכל דרום איסלנד נפרץ סמוך לקוורגרדי מעיין מים חמים חדש ולידו לועות בוץ מבעבע שנותנות מושג ראשוני מה באמת מתרחש שם מתחת לפני הקרקע.

העמק המעשן בקוורגרדי

הגייזר המקומי

למבקרים בקוורגרדי מומלץ לחצות אותה ולהגיע עד למגרש הגולף הנמצא בפאתי העיירה, שם בעמק אולופסדאלור (Ölfusdalur) נמצא הגייזר המקומי, גרילה (Grýla). נסו לאתר את הקיטור העולה מהקרקע. זהירות! לא להתקרב יותר מדי לפתחי הבורות.

בקוורגרדי בריכת שחייה גיאורתרמית מצויינת הפתוחה כל השנה.

טיול לנהר החם בעמק רייקאדאלור – העמק המעשן

בקצה העיירה קוורגרדי מתחיל אחד ממסלולי ההליכה הקסומים ביותר בדרום איסלנד. שביל הליכה של 3 ק”מ לכל כיוון מוביל לעמק המעיינות החמים רייקאדלור (Reykjadalur) פירושו ‘העמק המעשן’. עמק יפיפה זה מסתיים בנהר בו זורמים מים חמים בטמפרטורה אידיאלית לרחצה. במקום יש מלתחות להחלפת בגדים.

מפת קוורגרדי

Another Iceland 2020 © All Rights Reserved.