טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

אקרנס – Akranes

אקרנס (Akranes) היא עיר במערב איסלנד, 50 ק”מ צפונית לרייקיאוויק, דרך המנהרה העוברת תחת פיורד הלוויתנים (Hvalfjördur). אקרנס היא העיר התשיעית בגודלה באיסלנד עם אוכלוסיה של 6600 איש. על אף קירבתה של אקרנס לבירה רייקיאוויק. העיר לא נמצאת על מפת הדרכים של רוב התיירים, אחת הסיבות לכך היא שהעיר לא נמצאת על כביש מספר 1 (כביש הטבעת), הכביש ההקפי המקיף את האי.

אקרנס
מרכז העיירה אקרנס

אקרנס יכולה להיות יעד אידיאלי לטיול של חצי יום מרייקיאוויק או כבסיס לטיולים באזור מערב איסלנד. הליכה קצרה ברחוב הראשי של העיר נותנת דוגמה טובה להיסטוריה הארכיטקטונית של איסלנד שראשיתה בתחילת המאה ה-20. הכנסיה של העיר שנבנתה בשנת 1942 והמגדלור הישן שנבנה ב 1918 הם מהמבנים המעניינים בעיר.

המגדלור באקרנס
המגדלור הישן והחדש באקרנס

חוף הים והבריכה הגיאותרמית

חוף הים Langasandur באקרנס הוא חולי ולא אופייני לחופי הלבה השחורים של איסלנד. ניתן להתרחץ וגם להנות מהבריכה הגיאותרמית Guðlaug המשקיפה לים. הבריכה פתוחה במשך היום, הכניסה ללא תשלום.

Guðlaug Baths

הר אקרפיאטל – Akrafjall

אחד מסמלי העיר הוא הר אקרפיטל (Akrafjall) המתנשא לגובה של 643 מטר, ההר מתנשא מעל העיר ונראה בבירור גם מרייקיאוויק. הצורה המיוחדת של Akrafjall נובע מכמה תקופות של היווצרות במהלך עידן הקרח האחרון. קרחון ש”ישב” על ההר נמס והחליק פנימה והותיר שקע ניכר באמצע ההר בעוד מדרונותיו נותרו תלולים.

מסלול הליכה להר אקרפיאטל (הייקינג) – להר אקרפיאטל יש שתי פסגות, ויש מסלול הליכה פופולרי לראש ההר. מסלול ההליכה מתחיל מהחיבור בין שני ‘משולשי ההר’ בחלק הנמוך ביותר מול העיירה. בתחילת המסלול יש מפל מים קטן ותחנת כח הידרואלקטרית קטנה. שני שבילים מטפסים לשתי קצוות ההר. דרגת הקושי של מסלול ההליכה לשתי הפסגות פחות או יותר זהה. מהפסגה הדרומית ניתן להשקיף על רייקיאוויק ומפרץ Faxaflói. מהפסגה הצפונית ניתן להשקיף על אקרנס עצמה וחצי האי סנייפלסנס. מטייבי לכת יכולים לכבוש את שתי הפסגות בבת אחת. העלייה לכל פסגה לוקחת בסביבות שעה – שעה וחצי.

הר אקרפיאטל
הר אקרפיאטל כפי שהוא נראה מהמגדלור

אחת האתרים החשובים בעיר הוא מוזיאון גרדר (Garðar) שאוצר אוסף תערוכות המראה את ההתפתחות התעשיתית והתרבותית של האזור. אחד מבניני המוזיאון הוא מבנה הבטון העתיק ביותר באיסלנד.

בכל קיץ נחגג באקרנס “היום האירי” (Irish Days) מסורת שמשכת מאז המתיישבים הראשונים במקום אשר הגיעו מאירלנד. במהלך הפסטיבל אקרנס מתקשתת בצבעי הדגל האירי ומשפחות שלמות חוגגות במוזיקה ופיקניקים ברחבי העיר.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.