טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

סקאגאסטרונד – Skagaströnd

סקאגאסטרונד (Skagaströnd) הוא כפר דייגים קטן בצפון איסלנד, בגדה המזרחית של מפרץ Húnaflói. הכפר מצוי לרגליו של ההר המרשים Spákonufell. בסקאגאסטרונד תוכלו למצוא לא רק יופי טבעי של נוף, צמחיה וחיי תרבות פורחת אלא הרבה יותר מזה. אומנם הכפר הנמצא במרחק מה הכביש הראשי (דרושה סטייה של 20 ק”מ לכל כיוון להגיע למקום). סקאגאסטרונד בהחלט שווה ביקור! זו גם עצירה הגיונית אם אתם מטיילים באזור ומשלבים ביקור במפרץ הבזלת Kálfhamarsvík הנמצא צפונית לעיירה לחופו של חצי האי סקאגי (Skagi).

סקאגאסטרונד
נמל סקאגאסטרונד בחורף

הבונוס הגדול של המגיעים לאזור הוא ביקור באחד המגדלורים המרשימים באיסלנד Kálfshamarsviti. חצי האי וסטנס (Vatnsnes) מצידו המזרחי משקיף על הכפר.

סקאגאסטרונד

הדרך מהכביש הראשי אל סקאגאסטרונד מובילה מהכפר בלונדוס (Blönduós). למרות שרוב המסחר והשירותים באזור התפתחו בבלונדוס במאה ה-20, סקאגאסטרונד המשיך לגדול אך בקצב איטי יותר. שלא כמו בלונדוס המיקום הגיאוגרפי מספק לכפר נמל טבעי טוב יותר ותעשיית הדייג התפתחה בו ומהווה עד היום את הבסיס הכלכלי העיקרי של הכפר.

ציור קיר בסקאגאסטרונד
ציור קיר מרשים בסקגאסטרונד

כיום בסקאגאסטרונד משלבים נתיבי התפתחות נוספים, והבסיס הכלכלי מתרחב לתחומים שונים כמו מחקר בביוטכנולוגיה. בנוסף ראשויות הכפר מעודדים אומנים ואנשי תרבות לעבור ולהתיישב במקום.

כל המטייל באזור הצפוני של חצי האי סקאגי (Skagi) כדאי לשלב ביקור סקאגאסטרונד, לצאת לאחד ממסלולי ההליכה המעניינים על הר Spákonufell, להמשיך לטיול צפונה על חצי האי למפרץ Kálfhamarsvík או סתם להנות מקפה וארוחה טובה בבית הקפה ליד הים.

מפת סקאגאסטרונד

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.