טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

קופאסקר – Kópasker

בצפון מזרח איסלנד באחד האזורים היותר מבודדים של איסלנד נמצא הכפר קופאסקר (Kópasker). זהו כפר דייגים קטן עם בערך 120 תושבים. הכפר נמצא בחצי האי Melrakkaslétta בצידו המזרחי של פיורד Öxarfjörður.העיירה הקרובה ביותר לקופאסקר היא ראופרהופן (Raufarhöfn) הנמצאת 43 ק”מ על אותו חצי אי.

קופאסקר הוקמה תחילה כאזור מסחר עוד בשנת 1879, לאחר מכן הוקמו מחסנים ומזח ורק שנים לאחר מכן בשנת 1912 הוקם בניין המגורים הראשון והמקום הפך לכפר. 

קופאסקר איסלנד

קופאסקר לרוב לא נמצא על מפת הדרכים של המטיילים באיסלנד ואם כבר הם עוברים במקום הם בדר”כ עוברים על פניו מבלי לעצור. למרות שבקופאסקר אין אטרקציות תיירותיות משמעותיות, זה מעניין להכנס לחוות מקרוב את שיגרת החיים המקומית בכפר קטן ואותנטי. המעסיק הגדול ביותר בכפר הוא בית המטבחיים ועיבוד הבשר Fjallalamb hf. יש גם דיג וניתן לראות בנמל קופאסקר כמה סירות קטנות קשורות למזח.

הכנסייה בקופאסקר
הכנסייה של קופאסקר

אם כבר עצרתם בקופאסקר כנסו לבקר בחנות המכולת\מסעדה\תחנת דלק המקומית, זה יתן לכם מבט נוסף על הווי החיים בכפר. מעבר לזה יש בכפר אתר קמפינג ומרפאה.

בבניין בית הספר של הכפר נמצא Skjálftasetrið, המתאר במצגת שלבתמונות והסברים את רעידת האדמה שהתרחשה בקופאסקר בשנת 1976.  כמו כן, את הסיבות וההשפעה שלה על הכפר, הנוף והחיים של התושבים. סמו לקופאסקר ישנם גם מסלולי טיול רגליים מעניינים ובקיץ זו נקודת נהדרת לצפרים.

מדי שנה בחודש יוני נערך בקופאסקר פסטיבל סולסטייס (Solstice). יש פעילות רבה בכפר בסוף השבוע הזה וזו הזדמנות מצוינת לחוות את הווי התרבות והכיף של התושבים במקום.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.