טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

הופסוס – Hofsós

בכפר הקטן הופסוס (Hofsós) חיים בסה”כ 200 תושבים. הופסוס ממוקם 37 ק”מ מזרחית לסאודרקראוקור (Sauðárkrókur). כלכלת הכפר התבססה בעיקר על תעשיית הדיג בזכות נמל טבעי מצויין, כמו גם על שירותים לחוות השכנות. הופסוס הוא אחד נמלי המסחר העתיק ביותר בצפון איסלנד שראשיתה במאה ה-16. הכפר הזעיר היה מקום מסחר עמוס למדי במאות ה-17 וה-18, אך למרות פעילות הסוחרים ותנאים היסטוריים נוחים יחסית, הכפר לא התפתח לכפר גדול יותר או לעיר. הכפר הופסוס ממוקם במחצית הדרך שלאורך הגדה המזרחית של סקגפיורדור, נמל הכפר שימש כתחנת יציאה למהגרים איסלנדיים רבים שיצאו לצפון אמריקה. רבים מצאציהם של אותם מהגרים עדיין מגיעים להופסוס בכדי לבקר במוזיאון ההגירה והמרכז הגיאולוגי (של אילנות יוחסין).

הופסוס

בשנים האחרונות הופסוס הופכת לאטרקציה תיירותית בפני עצמה, בזכות “מרכז ההגירה האיסלנדי”, המוקדש להגירה מערבה לצפון אמריקה של האיסלנדים שהגיעו לשיאה בתחילת המאה ה -19 וגם הבריכה הגיאותרמית היחודית למקום.

הבריכה המרהיבה של הופסוס

ממוקמת על קצה צוק. הבריכה נבנתה כמתנה לעיירה על ידי שתי נשים, יורשות של שתי חברות קמעוניות מהגדולות באיסלנד. במקום לבנות בריכות פרטיות בבתיהן, הן החליטו לממן את בניית הבריכה בכפר להנאת הכלל. הבריכה עוצבה בסגנון ‘אינסוף’, כלומר בזמן ששוחים מקבלים את הרושם של המשכיות המים אל אל תוך האוקיינוס שמעבר. בהחלט שווה ביקור.

בריכת אופק בהופסוס
בריכת אופק בהופסוס

מוזיאון “מרכז ההגירה האיסלנדי” (Vesturfarasetrið á Hofsósi)

מפרט את ההגירה ההמונית של האיסלנדים לצפון אמריקה בסוף המאה ה-19. החיים באיסלנד במאות הקודמות אופיינו על ידי עוני קיצוני בעקבות הבידוד הגיאוגרפי, תנאי המחייה הקשים, אסונות טבע ומגיפות שהביאו לרעב ולמוות. בסוף 1800 ניתנה הזדמנות לאיסלנדים להגר לצפון אמריקה ורבים קפצו על ההזדמנות. החלה הגירה המונית בעיקר למניטובה, קנדה. האיסלנדים התרכזו בכמה ישובים שהידוע בהם הוא גימלי (Gimli). שנחשבת למושבה האיסלנדית הגדולה ביותר מחוץ לאיסלנד. מידע נוסף לחיצה כאן.

שירותים אחרים המוצעים הם לינה בבתי הארחה, מסעדה, בית קפה, ואתר קמפינג. ניתן לצאת לטיולים רגליים לאורך החוף והנמל.

Another Iceland 2020 © All Rights Reserved.