טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

בורדיירי – Borðeyri

בורדיירי (Borðeyri) הוא ישוב קטן בצפון מערב איסלנד. הישוב משמש כמרכז מסחרי מקומי לחוות הסמוכות. נכון ל 2018 נספרו סה”כ 16 תושבים במקום. בורדיירי הוא אחד מן המקומות המיוחדים הללו שכאשר עוברים בסמוך אליהם תוך כדי נסיעה, קשה שלא לתהות כיצד חיים אנשים במקום כה זעיר וכיצד מתנהלת שיגרת חייהם?

בורדיירי

האם בורדיירי ישרוד?

היישוב הזה היה בעברו מרכז מסחרי פעיל, אך בעשורים האחרונים חווה הגירה שלילית וצמצום משמעותי של האוכלוסייה. תהליך המודרניזציה שעבר על איסלנד מייתר את קיומם של ישובים שהיו פעם מרכזי מסחר קטנים כמו בורדיירי. יישובים שאינם תלויים בדייג או תיירות לפרנסתם נותרים ללא מקורות הכנסה יציבים והדורות הצעירים נאלצים לחפש הזדמנויות ביישובים גדולים יותר, בעיקר בעיר הבירה רייקיאוויק. סביר להניח שתוך שנים לא רבות המקום יהפוך לעיירת רפאים. כיום ניתן למצוא במקום בית ספר קטן עבור ילדי הסביבה, בית הארחה קטן ואתר קמפינג.

כאשר אתם עוברים בדרככם באזור על כביש 68 ככל הנראה אל הפיורדים המערביים מומלץ לרדת מהדרך הראשית ולעשות סיור בישוב. אין הרבה מקומות דומים שהם שריד לאורח חיים שככל הנראה יעלם מן העולם תוך שנים לא רבות. בעת הטיול בכפר, חפשו מבנה עם כיתוב Riishus, זהו הבית העתיק בבורדיירי ואחד המבנים העתיקים באיסלנד. הבניין נבנה בראשית המאה העשרים ושופץ לפני מספר שנים. כיום הוא משמש כבית קפה, מרכז מידע ומציג תערוכות מקומיות.

סרטון של הכפר בורדיירי בקיץ – לחיצה כאן.

מפת בורדיירי

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.