פרלן – Perlan

פרלן בתרגום לעברית "הפנינה" (Perlan) האיסלנדים מבטאים את המילה עם ד', פרדלן. פרלן הוא אחד המבנים המפורסמים ביותר ברייקיאוויק, איסלנד. המבנה נמצא בראש גבעה שנקראת אוסקיוליד (Öskjuhlíð).

פרלן רייקיאוויק
בניין הפנינה – פרלן

הבניין ממוקם על גבי שישה מכלי האחסון ענקיים של מים חמים, אשר מכילים כ-4 מיליון ליטרים של מים ומשמשים כאחד ממוקדי אספקת המים החשובים של רייקיאוויק. פרלן תוכננה על ידי אינגמונדור סוויינסון (Ingimundur Sveinsson) ונפתח באופן רשמי ביוני 1991.

פרלן בחורף
בניין פרלן על רקע רייקיאוויק המושלגת

פרלן בתרגום לעברית "הפנינה" (Perlan) האיסלנדים מבטאים את המילה עם ד', פרדלן. פרלן הוא אחד המבנים המפורסמים ביותר ברייקיאוויק, איסלנד. המבנה נמצא בראש גבעה שנקראת אוסקיוליד (Öskjuhlíð). הבניין ממוקם על גבי שישה מכלי האחסון ענקיים של מים חמים, אשר מכילים כ-4 מיליון ליטרים של מים ומשמשים כאחד ממוקדי אספקת המים החשובים של רייקיאוויק. פרלן תוכננה על ידי אינגמונדור סוויינסון (Ingimundur Sveinsson) ונפתח באופן רשמי ביוני 1991.

תערוכת הקרחונים – Wonders Of Iceland

בקומת הכניסה של פרלן ישנה תערוכה יחודית מסוגה בעולם. מערת קרח מלאכותית באורך 100 מטר, שנבנתה עם מעל 350 טון של שלג מן 'ההרים הכחולים' (Bláfjöll) אתר הסקי הנמצא בפאתי רייקיאוויק. תערוכה מרתקת זו מספקת תובנה על הקרחונים, היווצרותים והעתיד העגום הצפוי להם. המבקרים לומדים על הקרחונים של איסלנד, השפעתם על האדמה, ומה יקרה לאחר שהם יעלמו. כמו גם נכיר את צורות החיים יוצאות הדופן שחיות על הקרחונים.

דלג על התור – הזמן עכשיו כרטיסים לתערוכת Wonders Of Iceland:

יצירת אמנות בפרלן – פסל הריקוד

על ראש הגבעה הגבוהה ביותר של רייקיאוויק בצמוד לכניסה למבנה פרלן נמצאת יצירת אומנות מפורסמת בשם "ריקוד". ארבע דמויות מלאות חיים רוקדות לרוח ולציפורים השרות. יצירת אמנות ראויה לציון זו מעלה חיוך בפניהם של המבקרים עוד לפני שהם נכנסים פנימה לתוך המבנה עצמו. יצירת אומנות זו של ארבעה פסלי ברונזה בגובה של שני מטר נעשתה בידיי האומנית תורביורג פאלסדוטיר (Þorbjörg Pálsdóttir) בשנת 1970 ונמסר במתנה לעיריית רייקיאוויק בשנת 1995.

פסל ריקוד בניין הפנינה

בקומה הרביעית יש קפטריה, חנות גלידה, חנות מזכרות ומצפה פנורמי של העיר מצוייד בטלסקופים ומלווה בהסברים.
בקומה החמישית נמצא בית קפה בו האורחים יכולים ליהנות מהנוף הנהדר של רייקיאוויק.