מרחצאות גיאותרמיים מיוואטן

"הלגונה הכחולה של הצפון" – אם אתם באזור תוודאו שלא מפספסים אותה!

הזמנת כרטיסים למרחצאות הגיאותרמיים באגם מיוואטן באישור מיידי

Loading…

ספא גיאותרמי זה סמוך לאגם מיוואטן (Mývatn Nature Baths) הוא התשובה הצפונית ללגונה הכחולה הדרומית. לעיתים מכונה ‘הלגונה הכחולה של הצפון’ ממש כמו חברתה מהדרום, הלגונה מכילה ממזג ייחודי של מינרלים, סיליקטים ומיקרו אורגניזמים גאותרמיים, המעניקים למים את מראה הפנינה הכחול שלהם. ספא חדש יחסית זה נשקף על נופים מספר נופים יפיפיים של האגם ואין ספק שהוא המקום החמים והמושלם ביותר להירגע לחזות באותן שקיעות קיץ איסלנדיות מדהימות.

אספקת המים ללגונה זורמת היישר מהבור של חברת החשמל הלאומית Bjarnarflag. למים יש טמפרטורה של כ 130 מעלות צלזיוס כאשר הם מגיעים לאגן ענק ליד הלגונה עצמה, ויוצרת מעין חם מעשה ידי אדם. בסך הכול, הלגונה והאגן מכילים כ -3.5 מיליון ליטר מים בטמפרטורה של 36-40 מעלות צלזיוס.

הלגונה עצמה היא מבנה מעשה ידי אדם, תחתיתו מכוסה חול וחצץ. היא מכילה כמות גדולה של מינרלים ומתאימה היטב לרחצה. בשל ההרכב הכימי שלה, חיידקים לא רצויים וצמחייה לא משגשגים במימיה, מה שמייתר את הצורך להשתמש בכלור או כל חומר חיטוי אחר.

מים גיאותרמיים באיסלנד מכילים בדרך כלל גופרית. לכן, רצוי להימנע לקחת תכשיטים עשויים מכסף לתוך המים, הם עלולים להשחיר. גופרית, לעומת זאת, נחשבת לבעלת השפעה חיובית על אסטמה ומחלות נשימה אחרות, למימי הלגונה נודעת גם השפעה חיובית על בעיות עור. הריח של גופרית נפוץ באזור, אבל רוב התיירים מתרגלים אליו בתוך הדקות הראשונות, רוב הנוסעים משווים אותו לריח הביצים הרקובות, אחרים משווים אותו לריח הראשוני של הבריאה כאשר הגזים הוולקניים מתעבים ויוצרים נופים ציוריים.

אתר מרחצאות מיוואטן