טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

כיצד לצלם את אורות הצפון?

עבור רוב האנשים לצפות באורות הצפון בפעולה זו חוויה קסומה. שמיכה של אורות ירוקים, צהובים וסגולים מרצדים על פני שמי הלילה זו תופעה שכמעט בלתי ניתנת לתיאור, חייבים לצפות כדי להבין. אין פלא כי אורות הצפון הם אחת התופעות הטבעיות המצולמות ביותר בעולם. אנשים אוהבים לצלם תמונות כדי להיות מסוגלים להחיות מחדש את הקסם. אבל המונח “חמקמק” המשמש לעתים קרובות בהקשר עם הזוהר הצפוני אינו מתייחס רק להופעתם הבלתי צפוייה אלא גם את הקושי ללכוד את התופעה באמצעות מצלמה. הנה כמה עצות שימושיות ומועילות כיצד ללכוד את הזוהר הצפוני במצלמה ואף מטלפון סלולרי. אך ההמלצה החשובה ביותר היא לא לשכוח להניח את המצלמה כדי פשוט להנות מהקסם באופן טבעי.

תנאי הסביבה

המרכיב הראשון על מנת שתוכל ל”תפוס” את הזוהר הצפוני החמקמק הוא ראשית למצוא את אורות הצפון, לכך מומלץ לנסוע מחוץ לעיר אל מקומות רחוקים מזיהום אור. רצוי להמתין לערב עם שמים בהירים ללא עננים. ניתן להצטרף למדריך מנוסה בסיור לילי פרטי שידע להוביל אתכם למקום הטוב ביותר לצפייה. פקחו עיניים והביטו סביב, סביבת הרקע גם היא חשובה בעת הצילום על מנת ליצור נגודיות, אם זה הר או מפל מים תמיד עדיף ללכוד את אורות הצפון כאשר ברקע התמונה מופיעה אובייקט שונה.

ציוד טכני

מובן מאליו שככל שברשותכם מצלמה טובה יותר, האפשרות לצלם תמונות טובות יותר עולה. אבל גם אם אין ברשותך ציוד מקצועי יש עדיין הגדרות מסוימות די פשוטות שניתן להגדיר את המצלמה כדי לעשות את ההבדל. הגדרת מהירות התריס מאוד חשובה וגם וקצת מסובכת. רוב המומחים ממליצים על השהייה של בין 10 שניות ל -25 שניות, תלוי מהי מהירות הריצוד של אואורה בוראליס בשמים. ככל שהתנועה מהירה יותר כך מהירות התריס גבוהה יותר.

עכשיו צריך להתמקד. השתמש בצמצם הרחב ביותר של העדשה ווודא כי הפוקוס אוטומטי כבוי, אחרת המצלמה תנסה ללא הצלחה להתמקד בשמיים. התאם את המיקוד על ידי התמקדות במשהו מוחשי במרחב.

השלב הבא הוא ISO. רצוי להתחיל עם ISO של 1200 אך אם זה כהה מדי, אפשר להגדיל אותו ולהיפך. אם אתה משתמש במהירות תריס מהיר ייתכן שתצטרך להגדיל את ה- ISO כדי לפצות.
שימוש בחצובה בהחלט יכול לעזור. אם מצלמים ללא חצובה, יש לעצור את הנשימה ולהמהיע מתנועה בזמן הצילום. זה מאד חשוב, אם לא רוצים שהתמונה תהיה מטושטשת. חצובה היא דרך נהדרת למזער את הבעיה.

הזוהר הצפוני מעל רייקיאו
צילום: sergef

צילום הזוהר הצפוני באמצעות טלפון סלולרי

כיום רוב האנשים מצלמים באמצעות המצלמה של הטלפון הסלולרי החכם שלהם, זה מספיק טוב עבור רוב המשתמשים ואין סיבה מיוחדת שלא תצליחו לתפוס כמה תמונות מדהימות של אורות הצפון עם הטלפון הסלולרי.

רק חשוב לזכור את הטיפים הבסיסיים הבאים:

שמרו על העדשה נקייה. להיפטר מכל כתמים או עיבוי על העדשה על ידי ניגובם עם בד עדין.
יש לכבות את כל היישומים הפועלים ברקע כדי לפנות את המעבד מפעילות מיותרת.
רצוי להפעיל את מצב הטיסה כך שאפשרות לתמונה מושלמת לא תהרס עם הודעת סמס או שיחת נכנסת.
הפעילו את ההגדרות המובנות של המצלמה כמו ליל כוכבים, ברק וזיקוקים וכדומה.
מצב ידני מאפשר לכוונן הגדרות כמו ISO וחשיפה. למרות שטלפונים מסוימים, כמו iPhone, אין מצב ידני של המצלמה, אך יש שפע של אפליקציות צילום שניתן להוריד המציעות הפעלת הגדרות ידניות.
הפעל את ISO ל 800. אם האורות אינם ברורים מספיק ניתן לעלות את ה ISO, יש להיזהר לא להגדיל את זה יותר מדי לע מנת לא לקבל תמונה גרעינית. עם אורות הצפון בתנועה מעטה, נסו צילום ראשון עם חשיפה של 15 שניות. הכלל הוא סבלנות, נסיון וטעייה עד שתקבלו תמונה ברורה ומוצלחת.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.