טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

טיול קמפינג באיסלנד

אם לינה בשטח וטיולים רגליים בטבע עושים לכם את זה, איסלנד הוא יעד מושלם עבורכם! האי ערוך היטב לטיולי קמפינג ומאפשר גם למטיילים שבחרו בדרך זו, ליהנות מהנופים והמקומות הקסומים בעולם שיש לאיסלנד להציע. נציין כי הלינה בשטח אינה מותרת באיסלנד שלא בחניון מסודר.

camping

יתרונות

יש מספר יתרונות לטיול קמפינג באיסלנד, אחד המרכזיים הוא ללא ספק נושא הגמישות בזמן הטיול. מטיילים הלנים במלונות שהוזמנו מראש (אי אפשר לבנות על הרגע האחרון בהזמנת מלונות בעונה) מחויבים להגיע בסוף כל יום למלון שהזמינו או הוזמן להם ומוכוונים כתוצאה ישירה למסלול מאד מסוים. חבר’ה שמטיילים עם קרוואנים / קמפרים או כל דרך אחרת על בסיס חניונים, יכולים לשנות באופן יומי את התכנון במידה וקיים, או כמובן להחליט יום ביומו כשהם באיסלנד כיצד יראה היום שלהם והיכן יסיימו אותו. כמובן שיש לקחת בחשבון את מיקומם של החניונים אך עדיין מדובר בגמישות גבוהה הרבה יותר בהשוואה למלונות.

יתרון מהותי נוסף לטיול על בסיס חניונים הוא התקציב. איסלנד מדינה שלא זול לטייל בה ועלות חדרים במלון היא מהגבוהה באירופה, כמו גם השכרת רכבים. הרבה מטיילים צעירים ו/או עם תקציב מוגבל, בוחרים לטייל על בסיס חניונים ולינות בשטח ומצליחים כך להגשים את חלומם לטייל באיסלנד גם עם תקציב מוגבל.

טיול קמפינג יאפשר לכם לפגוש הרבה יותר מקומיים (בהשוואה ללינה במלונות ובנהיגה עצמית) ומטיילים ממדינות שונות בעולם, המפגשים מייצרים תמיד חוויות שהופכות להיות חלק בלתי נפרד מהטיול.

איזה מסלולים מומלצים לטיול קמפינג באיסלנד?

במידה ואתם מטיילים עם רכב פרטי או קרוואן, אין הגבלה או צורך להיצמד למסלול מסוים וזאת מאחר והחניונים פזורים בכל אזור באי.  למרכז איסלנד נדרש רכב 4×4 ולכן וכניסה אליו עם קרוואן אינה אפשרית (יש קמפרים 4×4 שאתם כן תוכלו להיכנס לשמורות במרכז)

עבור מטיילים בתחבורה ציבורית / טרמפים, טיול סביב כביש הטבעת (מה שנקרא “המסלול הקלאסי”) יהיה הנוח ביותר, הן מבחינת היצע החניונים, הסופרים להצטיידות וקלות ההתניידות (הן בטרמפים והן באוטובוסים). בפיורדים המערביים ובחלק מהמקומות במרכז איסלנד היצע החניונים קטן יותר משאר חלקי האי וההתניידות הופכת להיות בעייתית יותר.
עדיין, גם לאזורים אלה ניתן להגיע ולטייל בהם וגם בהם תמצאו לא מעט חניונים ללון בהם.

חניונים

חניוני קרוואנים וקמפינג באיסלנד – www.camping.info/en/country/iceland
בחניונים המסודרים תמצאו שירותים ובחלקם גם מקלחות. יש לשים לב עונות הפתיחה ולשעות הפתיחה / סגירה של כל אחד מהחניונים.

איך הכי טוב להתנייד בטיולי קמפינג באי?

כמובן שהאופציה הטובה ביותר היא עם רכב שכור (טיול בנהיגה עצמית) או קרוואן, מה שיאפשר לכם גמישות גבוהה ביותר וחסכון עצום של זמן יקר בטיול.

דרך נוספת, בטוחה מאד (באיסלנד) וזולה מאד (כנראה הזולה ביותר:) היא בטרמפים. רוב המטיילים באיסלנד מטיילים בנהיגה עצמית ורובם הגדול שמח לעצור למטיילים אחרים לטרמפ. מלבד פרמטר התקציב שמנצח בקלות כל דרך התניידות אחרת, היכולת להגיע בטרמפים כמעט לכל מקום באי עולה בהרבה על היכולת לעשות זאת אוטובוסים.

גם התניידות באוטובוס היא אופציה לא רעה וניתן לשלב בין שתי האופציות. סביב כביש הטבעת (כולל הפיורדים המערביים) פועלי קווי אוטובוס, יש לשים לב לתדירות (לא גבוהה) וכמובן למקומות האיסוף / הורדה, פרטים נוספים על רכישת כרטיסים לאוטובוס כאן https://www.nat.is/bus_passport

למרכז איסלנד מומלץ להיכנס עם אוטובוסים (4×4) מוזמנים מראש ולא להסתמך על טרמפים. כך תוכלו לסדר את הימים במרכז באופן מושכל ולא לבזבז שעות יקרות בהמתנה לטרמפים.

אוטובוסים למרכז איסלנד:

אוטובוס לאסקיה – www.iceland.co.il/day-tours/askja-by-bus/
אוטובוס ללנדמנלאוגר – www.iceland.co.il/day-tours/landmannalaugar-by-bus/
אוטובוס לתורסמורק – www.iceland.co.il/day-tours/south-coast-and-thorsmork/

עונה מומלצת לטיולי קמפינג באיסלנד?

ללא ספק קיץ! הקיץ היא העונה המומלצת לכל מטייל שמגיע בפעם הראשונה לטיול באיסלנד, קל וחומר למטיילי קרוואנים וקמפינג. הטמפרטורה בעונת הקיף (יוני – ספט’) היא הגבוהה ביתר (סביב ה 15 מעלות צלזיוס) ורמת המשקעים היא הנמוכה ביותר. הרוחות בתקופה זו הרבה יותר “רגועות” בהשוואה לחורף וזה מקל מאד את הנהיגה בקרוואן. למטיילים הלנים באוהל וחלק גדול מהטיול עושים ברגל, הטיול בקיץ יהיה הרבה יותר מוצלח מכל עונה אחרת. חשוב לציין כי חלק מהחניונים פתוחים בקיץ בלבד.

איזה ציוד קמפינג מומלץ?

מזג האוויר באיסלנד יכול להיות “קשוח” גם בקיץ (בחורף בוודאות) ומאד קשה לחזות אותו אפילו ברמה היומית. חשוב מאד לקחת אתכם ציוד באיכות גבוהה, שיהיה עמיד למים וקור וכמובן נוח לנשיאה.

אוהל: חושב שיעמוד היטב ברוחות ועמיד לכניסת מים.

שק”ש: כנ”ל, מינימום רמה 3.

ביגוד: ביגוד תרמי נוח להליכה הוא חובה. מעיל שמלבד החימום גם יגן היטב מרוח ומים. כובע גרב וכפפות זה תמיד Must באיסלנד וגם חליפת סערה דקה וקלה לנשיאה מאד מומלצת.

נעליים: בסוג טיול כזה בו הולכים כל יום לא מעט קילומטרים, נושא הנעליים חשוב מאד. מומלץ לא להגיע עם זוג שלא נעלתם עוד לפני הטיול וחשוב מאד שתהיינה עמידות למים.

ציוד לבישול ופק”ל קפה: ציוד זה הוא בגדר חובה. בהמשך לנושא הגמישות בטיול, ציוד בסיסי שיאפשר לכם הכנת ארוחות מהירות בשטח ויעזור לכם מאד בזרימה של הטיול בלי צורך להגיע באמצע היום למקום שמגיש מזון שיכול לפעמים להיות מאד מרוחק מהיכן שלא תימצאו.
גם בחניונים ברוב המקרים לא יהיה מטבח לבשל בו ולכן אם מסעדה זה פחות מתאים, הבישול העצמי עם הציוד שהבאתם הוא הפתרון היחידי לארוחת ערב.

מומלץ מאד להביא את כל הציוד והביגוד מהארץ. המחירים באיסלנד יכולים להיות מאד גבוהים לציוד קמפינג ומלבד בלוני הגז לגזיות שלכם, מומלץ מאד להגיע כבר מצוידים מהארץ.

כמה קישורים שכל מטייל קמפינג באיסלנד חייב להכיר:

מצב הדרכים באיסלנד בזמן אמת – http://www.road.is/
מזג אוויר והצפי לאורות הצפון באיסלנד – https://en.vedur.is/
מפת חניונים – https://www.nat.is/camping-in-iceland/
אוטובוסים – https://www.nat.is/bus-schedule-in-iceland/

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.