מאורגן לאיסלנד 10 ימים – הטיול המושלם כולל לנדמנלאוגר!

כולל מרכז איסלנד (4x4)
10 ימים
יולי-אוגוסט

חזרה אל  כל הטיולים »

הטיול כולל את המקומות שאסור לפספס והרבה מעבר לכך. המדרכים המנוסים של 'איסלנד אחרת' ייקחו אתכם למקומות הנסתרים של איסלנד לעולם מופלא של טבע בשיא הדרו. המדריכים שלנו מקסימים ומקצוענים ויחד עם הניסיון העצום שרכשנו ב 15 שנות פעילות אינטנסיבית באיסלנד – החוויה שלך תהיה לא פחות ממושלמת! הטיול יוצא בקבוצות קטנות של עד 24 מטיילים – טיול איכותי ללא פשרות!

יום 1. נחיתה – העברה משדה התעופה לרייקיאוויק – טיול בעיר.

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה שתנחת באיסלנד בצהריים, לאחר עצירה ביעד הביניים. נמשיך עם האוטובוס לטיול במקומות הכי שווים בעיר!

לינה: רייקיאוויק

יום 2. מעגל הזהב – מפל גולפוס – גייזר – קלאסיקה איסלנדית.

נתאסף בשעה 08:00 בבוקר בלובי המלון להתחיל את המסע ההיקפי בארץ המופלאה הזו. מרייקיאוויק, נפנה צפונית-מזרחית לכיוון הפארק הלאומי ת’ינגווליר, אתר המורשת העולמית של אונסק”ו. הפארק החשוב באיסלנד הוא פלא גיאולוגי המהווה את נקודת המפגש של הלוחות הטקטוניים של אירופה ואמריקה. המקום הוא גם בעל חשיבות היסטורית, כאן התכנס לראשונה הפרלמנט האיסלנדי – הפרלמנט העתיק ביותר בעולם. נמשיך לפארק הגייזרים לצפות בהתפרצויותיו התכופות של Strokkur כל 12 דקות. בקרבת מקום נמצא גייזר, שמשמו נגזר המושג ‘גייזר’, תיאור מושלם של תופעת המעיין החם לפיו מים רותחים ואדים מתפרצים לאוויר. מזרחה, נמצא מפל גולפוס המפואר, מפל עוצמתי ויפיפה שמתפצל לשני מפלים אחד ליד השני.

את היום נסיים בהטלה.

האתרים המרכזיים של היום: פארק לאומי ת’ינגווליר – גייזר – מפל גולפוס

לינה: Hella/הטלה

יום 3. שמורת ההרים הצבעוניים לנדמנלאוגר – איסלנד במיטבה.

היום הוא ללא ספק אחד משיאי הטיול. ביקור בפנינה של מרכז איסלנד – שמורת לנדמנלאוגר הקסומה.

לנדמנלאוגר ממוקם בדרום מרכז האי, לא הרחק מהר הגעש הקלה ובין השטח ההררי המרשים המשלב את המראות המרהיבים ביותר שיש לאיסלנד להציע. האזור מרתק ועשיר בניגודים, רכסי הרים העשויים ריוליט (סלע וולקני הדומה לגרניט, מעוטר בפסים של אפר וולקני שחור), פסגות אדומות, ירוקות, כתומות וצהובות, שדות לבה עצומים וזרמי קיטור הפורצים מסדקים באדמה.

במרכז השמורה ממוקם מרכז המבקרים ובריכת מים חמים טבעית לרחצה. נצא מאזור זה לטיול רגלי מהנה וקל בנופים שלא מהעולם הזה.

האתרים המרכזיים של היום: לנדמנלאוגר

לינה: Hella/הטלה

יום 4. דרום איסלנד – המפלים הגדולים – צוק דירהוליי – קרחונים עצומים.

הרבה נאמר ונכתב על המפלים של איסלנד. דרום האי מרכז מספר מפלים מהיפים והמרהיבים באי בהם נבקר. אזור דרום איסלנד נשלט על ידי שני קרחונים, קרחון מירדאלסיוקול וקרחון אייפיאטלאיוקול שהתפרצותו המפורסמת בשנת 2010 הביאה להשבתת נמלי התעופה של אירופה. הקרחונים יושבים על הרכס ההררי שנמצא צמוד לחוף ומתחתם הרי געש כבירים. תופעה ייחודית זו שבה קרחונים נמצאים בגובה פני הים יוצרים תצורות נוף מיוחדות במינן המתאפיינות במפלי מים ונהרות רחבים יחד עם אזורי סחף שנוצרים משיטפונות גדולים המתרחשים מתחת למעטה הקרח. ביום זה נגלה את המפלים היפים של איסלנד, מפל סקוגפוס הכביר שנופל מגובה 60 מטרים ומפל סליאלנדספוס שמאחוריו שביל הליכה קצר ונהדר המאפשר תצפית ייחודית על המפל. בהמשך הדרך נראה תצורות לבה שנוצרו כתוצאה ממפגש הלבה עם הים הצפוני הקר ששיאם בצוק דירהוליי ממנו פעמים רבות ניתן לצפות בפאפינים היורדים בדאייה לים לצורך איסוף מזון. בדרך נעבור בכפרים קטנים נטועים בין שדות לבה ובצמוד לקרחוני ענק שמתחתם הרי געש פעילים ונראה איך תושבי המקום הסתגלו לחיים בתנאי קיצוניים אלו.

האתרים המרכזיים של היום: מפל סליאלנדספוס – מפל סקוגפוס – קניון פיאד’רארגליופור – צוק דירהוליי

לינה: קירקיובאיירקלאוסטר

יום 5. טיולי הליכה בפארק סקאפטאפל – שייט בלגונה הקרחונית.

נתחיל את היום מזרחה על כביש 1, מצדו האחד של הכביש דלתא עצומה של נהרות ומצדו השני משתרע קרחון ואטנאיוקול, גוש קרח עצום שהוא הקרחון הגדול ביותר באיסלנד. נבקר בשמורת הטבע של הפארק הלאומי סקאפטאפל ונצא לטיול רגלי בשמורה במסלולים מסודרים ונעימים להליכה, נבקר במפל השחור סוורטיפוס ונעצור להשקיף מנקודות נוף פנורמיות מעל הקרחון.

לא הרחק מהפארק שוכנת לגונה הקרחונית יוקולסרלון הנחשבת לאחד האתרים היפים באיסלנד ולנקודת ציון שללא ספק תיחרט בזיכרונכם כאחד המקומות היפים ביותר בהם ביקרתם.

הלגונה הקרחונית מכילה נתחי קרחון ענקיים שהתנתקו מהקרחון הצמוד וצפים באטיות לים. גלויה דינמית זו של הטבע שמשנה כל העת את צורתה וכלבי הים המתוקים השוחים במימי הלגונה בהחלט לא ישאירו אתכם אדישים. נצא לשייט קצר ברכב אמפיבי כדי לחוות את הקרחונים הכי קרוב שאפשר!

האתרים המרכזיים של היום: פארק סקאפטאפל – לגונה קרחונית

לינה: דיופיווגור

יום 6. הפיורדים של מזרח איסלנד – ביקור במפל דטיפוס.

היום נתחיל לטפס צפונה דרך הפיורדים המזרחיים של איסלנד, פיורדים ארוכים מחורצים בהרים משוננים, כפרי דייגים ציוריים ועדרים של איילי הצפון. אלו מסימני ההיכר המובהקים של אזור הפיורדים המזרחיים. נסיעה לאורך הפיורדים המזרחיים זה כמו מסע לארץ אחרת, הריחוק הגיאוגרפי-תרבותי מרייקיאוויק שינה את אופיים של תושבי המקום. הקצב איטי יותר והפיורדים וההרים סביב הם התפאורה המושלמת לחיי ספנות ודייג. הפיורדים והאיים הקטנים הפזורים בם הם תחנת עצירה מצוינת למינים רבים של ציפורי ים כמו ברבורים לבנים ותוכוני ים (פאפינים).

נמשיך אל עבר צפון איסלנד ואל עבר מפל דטיפוס (Dettifoss), זהו המפל החזק ביותר באירופה עם זרימה ממוצעת של 193 קוב מים לשנייה, בימי שמש ייתכן ותזכו לראות קשת מעל לנתזי המים המוסיפה יופי רב – הכינו את המצלמה.

האתרים המרכזיים של היום: הפיורדים המזרחיים – מפל דטיפוס

לינה: מיוואטן

יום 7. טיול באגם מיוואטן והאתרים סביבו.

Viti

היעד הבא, מיוואטן, פנינת טבע אמתית! אגם זה ידוע בכל רחבי העולם בשל המינים הרבים של עופות מים המקננים באזור, מגוון גדול של ברווזים נדירים ונופים מרגיעים ופסטורליים. נבקר בשמורת הטבע דימובורגיר הידועה בכינוי “עיר הלבה השחורה”, נבקר בחרוט המושלם של הר הגעש קוורפיאטל (Hverfjall) ובאגם הטורקיז המסתתר במכתש ויטי השוכן בלועו של הר הגעש קרפלה. לקראת סיום היום נרחץ במרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן – הלגונה הכחולה של הצפון.

האתרים המרכזיים של היום: אגם מיוואטן

לינה: Myvatn

יום 8. מפל האלים – אקוריירי בירת הצפון – חבל מגדלי הסוסים.

נמשיך בטיולנו צפונה לאקוריירי, בירת צפון איסלנד. לפני שמגיעים לאקוריירי עוצרים במפל גודפוס (Goðafoss) המרשים. מפל גודפוס או “מפל האלים” יש מקום מיוחד בהיסטוריה של העם האיסלנדי. בשנת 1000, כאשר המחוקק הנבחר של איסלנד עמד תחת לחצים להמיר את דתה של האומה האיסלנדית לנצרות, הוא כאקט סימבולי, השליך את הפסלים של האלים במיתולוגיה הנורדית לתוך המפל ומכאן הוא קיבל את שמו. ללא שפיכות דמים הפכו האיסלנדיים באקט של רגע לאומה נוצרית, אבל בסתר המשיכו האיסלנדיים לסגוד לת’ור, אודין ושאר האלים של הפנתיאון הנורדי.

אקוריירי היא עיירה יפהפייה שהיא קצת שונה מעיירות אחרות באיסלנד. מרכז העיר תוסס ומלא בפעילות, ובזכות האקלים המתון באזור גדלים בו מינים רבים של צמחים. נבקר בגן הבוטני המפורסם בעיירה. האזור סביב אקוריירי נקרא סקגפיורדור הידוע בזכות חוות סוסים רבות.

האתרים המרכזיים של היום: מפל גודפוס – אקוריירי – סקגפיורדור

לינה: ורמהליד

יום 9. נביעות גיאותרמיות, מפלי הלבה במערב איסלנד וחזרה לריייקיאוויק.

מחבל סקגפיורדור הפורה נמשיך הלאה למערב איסלנד. פננו לאתר ההיסטורי רייקהולט (Reykholt) מערבית לעיירה בורגנס. רייקהולט מפורסמת בכך שהייתה מקום מושבו של הדמות ההיסטורית החשובה ביותר באיסלנד, סופר הסאגות המפורסם סניורי סטורלוסון (Snorri Sturluson) שנרצח במאה ה-13 ע”י יריב פוליטיקאי. רייקהולט הייתה מרכז אינטלקטואלי חשוב בהיסטוריה של איסלנד והיום במקום עומדת כנסיה מרשימה.

בדרך נעצור במעיינות החמים ב Deildartunguhver. זהו אתר המעיינות החמים הגדול ביותר באירופה עם תפוקה של 180-200 ליטר לשנייה בטמפרטורה של 97 מעלות – תימרות הקיטור יעזרו לנו לזהות את מיקום נביעה.

נמשיך לביקור במפל נמצאים מפלי רהונפוסאר (Hraunfossar) “מפלי הלבה”. מפל זה שנמצא על נהר קוויטה (Hvita) הוא אחד המפלים המעניינים באיסלנד. במקום מתקיימת תופעה ייחודית שבה המים מתפרצים מאמצע גובה הסלעים מעל שכבת החרסית ומתחת לשכבת הלבה, ונופלים באשדות ארוכים של למעלה מק”מ. שביל קל מוביל לאורך המפל עד למפל ברנאפוס (Barnafoss) “מפל הילדים” שבו לפי האגדה שני ילדים מחווה סמוכה נפלו לנהר מגשר טבעי שהיה במקום.

נחזור לכביש 1 אחרי עצירה לקפה בבורגרנס לכיוון רייקיאוויק.

האתרים המרכזיים של היום: רייקהולט – מפל רהונפוסאר – בורגנס

לינה: רייקיאוויק

יום 10. סיור ברייקיאוויק ונסיעה לשדה התעופה – טיסה הביתה.

את הבוקר נקדיש להמשך הסיור ברייקיאוויק, זה הזמן לקניית מזכרות ועשיית הכנות אחרונות לקראת הנסיעה חזרה לשדה התעופה. הנסיעה לשדה התעופה בקפלאוויק אורכת כ-45 דקות ועוברת בנוף הירחי של חצי האי רייקאנס. הנוף הייחודי הוא אקורד סיום ראוי לחוויה איסלנדית שלנו. טיסה נעימה!

הטיול כולל:

 • טיול באוטובוס עם מדריך מקצועי בעברית לפי תכנית הטיול
 • קבוצה קטנה עד 24 מטיילים
 • טיסות מת”א לרייקיאוויק עם עצירת ביניים
 • 9 לילות במלונות ברמת תיירות מעולה
 • ארוחות בוקר בכל בתי המלון
 • 9 ארוחות ערב, 3 מנות כל ארוחה עם קפה / תה
 • ארוחת צהרים ארוזה ליום של לנדמנלאוגר
 • שייט לווייתנים
 • ביקור במערת לבה
 • שייט בלגונה הקרחונית עם רכב אמפיבי
 • ביקור בסקיי לגון

לא כלול:

 • ביטוח נסיעות

מחירי 2023 לחודשים יולי / אוגוסט (24 מטיילים בקבוצה)

 • מחיר לאדם בחדר זוגי – 4,950 €
 • מחיר לאדם בחדר יחיד – 5,750 €

*ילדים מתחת לגיל 11 במיטת ילד בחדר זוגי – 25% הנחה.

תאריכי יציאה לקיץ 2023:

יולי

3/7 – טיול זה מלא -(טיסות ישירות) מדריכה צופית נאור

17/7 – טיול זה מלא – מדריך ספי הראל

אוגוסט

7/8 – 16/8 – מדריך ספי הראל

14/8 – 23/8 – מדריכה גלית הרפז

שרון.ק
@sharon.k
קרא עוד
ארגון למופת, תמיכה מדהימה ומקצועית. אנחנו תמיד מטיילים עם חברה מארגנת אבל חייבת לומר באמת מכל הלב, רמה כזאת גבוהה לא פגשנו עדיין. כל הכבוד 'איסלנד אחרת' אתם פשוט אלופים! בטוח נגיע שוב!
עדי
@adi0506
קרא עוד
מקומות הלינה שנבחרו לנו ע"י ניר היו ככלל מקסימים ובמיקומים מיוחדים על הציר , אלה השלימו בכל יום את המסלול היפה שבדיוק סיימנו לעשות . תודה ענקית לניר וגם לגיא והמלצה חמה לכל המעוניינים בטיול עצמאי לאיסלנד המדהימה לעשות כן בסיועם המקצועי והאדיב במיוחד
הקודם
הבא

שאתם בוחרים לטייל עם 'איסלנד אחרת'

צרו איתנו קשר עוד היום!