מסלול

טיול ג’יפים שהוא הרפתקאת 4×4 אמיתית. טיול ברמות ההרריות והמישורים הירוקים של איסלנד, הטיול מכסה את הנופים הכי מעניינים של האי. הטיול עובר במעגל הזהב וממשיך בדרך ההררית קיולור (Kjölur) העוברת בין הקרחונים Langjökull ו-Hofsjökull משם הטיול לוקח אותנו למפל המים החזק באירופה מפל דטיפוס. הטיול כולל גם את אזור אגם מיוואטן המפורסם ביופי הטבעי שלו, קניון יוקולסארגליופור עם אסבירגי, הלגונה הקרחונית, הפארק הלאומי ואטניוקול ופארק סקאפטאפל. אחת מנקודות השיא היא הנסיעה בדרך Fjallabak וביקור בשמורת ההרים הצבעוניים של לנדמנלאוגר. טיול 4X4 אמיתי שהוא הרפתקאה גדולה!

אין צורך בניסיון קודם בנהיגת שטח. אורך המסלול: 1750 ק”מ בקירוב.

יום 1. נחיתה באיסלנד – איסוף הרכב – רייקיאוויק עיר המפרץ המעשן.

  

את הרכב אוספים בשדה התעופה של קלפאוויק (Keflavík). היציאה מהשדה בדר”כ מהירה. נסיעה קצרה לאורך החוף של חצי האי רייקאנס (Reykjanes) מובילה לעיר הבירה רייקיאוויק (Reykjavík) שם נתמקם במלון ואם יתיר הזמן ניתן לצאת לסיור בעיר. פירוש המילה “רייקיאוויק” הוא “המפרץ המעשן”. תמרות קיטור של פעילות גיאותרמית היה הדבר הראשון שנגלה לויקינגים הראשונים שהגיעו בספינה למקום. כיום רייקיאוויק היא עיר תוססת ומעניינת. רחובות קטנים וציורים, בתים עם גגות צבעוניים, בתי קפה, מסעדות ושבילי הליכה רבים מושכים מטיילים רבים לאחת הערים היפות באירופה. שגם נחשבת לבירה הצפונית בעולם. רייקיאוויק תיהיה נקודת היציאה להמשך ההרפתקה באיסלנד.

האתרים המרכזים של היום: בניין האופרה הרפהאגם טיורןנמל גרנדיפסל ‘נוסע השמש’.

לינה: רייקיאוויק.

יום 2. פארק ת’ינגווטליר (UNESCO) – גייזר – מכתש קריד – מפל גולפוס.

יציאה מרייקיאוויק במסלול “מעגל הזהב”, מסלול הטיול המפורסם באיסלנד. התחנה הראשונה היא הפארק הלאומי ת’ינגווטליר (Þingvellir), זהו מקום ייחודי מבחינה גיאולוגית. מחקרים הראו כי פארק תינגווטליר הוא פלא טבע בקנה מידה בינלאומי, בדיוק בתחום הפארק הקרום של כדור הארץ נקרע ומפריד שני לוחות טקטוניים שעולים אל מעל לפני הקרקע. זהו המקום בו ניתן “ללכת בין יבשות” כאשר מצד אחד הלוח האירואסיאתי ומן העבר השני הלוח הצפון אמריקאי. לת’ינגווטליר גם חשיבות ההיסטורית רבה שכן זהו מקום התכנסותו של הפרלמנט הראשון בעולם האלטינגי. כיום הפרלמנט עבר לבירה רייקיאוויק. פארק ת’ינגווטליר התקבל ע”י אונסק”ו (UNESCO) כאתר מורשת עולמית בשנת 2004. המסלול ממשיך לאורך שפת אגם תינגוואטלאוואטן (Þingvallavatn) ללוע המכתש הוולקני קריד (Kerið) מכתש געשי צעיר עם אגם בראשו. לא רחוק משם במעלה הכביש נבקר במפל היפה פאקסי (Faxá). בפארק הגייזרים המפורסם נשתהה מגייזר “סטרוקור” המתפרץ כל 10 דקות סילון אדיר לשמים. משם במרחק קצר למפל המלכותי גולפוס (Gullfoss) “מפל הזהב” אחד המפלים הגדולים והמרהיבים של איסלנד. מרחק נסיעה מוערך: 230 ק”מ.

האתרים המרכזים של היום: פארק ת’ינגווטלירגייזרפלודירמפל גולפוס.

פעילות אופציונלית: שיט בסירת סילון – רחצה ב’לגונה הסודית’.

לינה: אזור לוייגארוואטן.

יום 3. חציית מרכז איסלנד בדרך קיולור – אקוריירי בירת הצפון (4X4).

היום נחצה את איסלנד מדרומה לצפונה דרך הרמות ההרריות. אחד האזורים הפראיים של איסלנד שסיפורי מסתורין נקשרו בו. קיולור (Kjölur) זו דרך עפר הררית המתחילה סמוך למפל גולפוס ועוברת בין שני קרחוני ענק, לאנקיוקול (Langjökull) והופסיוקול (Hofsjökull). הנופים של הקרחונים ברקע עוצרי נשימה. דרך קיולור הוא חלק מתוואי עתיק שהוביל איסלנדים על גבי סוסים בעת העתיקה מהחלק הצפוני של האי לפארק תינגווטליר שם התכנס הפרלמנט (“אלטינגי”) בתקופת האביב. לאורך המסלול ההררי הבלתי מיושב יש נופים נרחבים של הרים בכל הגדלים והצורות, קרחוני ענק, מדבריות שחורים, ובאזור קרלינגארפיוטל (Kerlingarfjöll) נוף של הרים צבעוניים מכוסי כתמי קרחונים ותמרות עשן של פעילות תרמית. זוהי דרך הררית אמיתית של פסגות, קניונים מרהיבים ואזורים תרמיים מוזרים וצבעוניים. בערך באמצע הדרך נמצא אתר קווראווטליר (Hveravellir) פארק גייזרים ומעיינות חמים, ניתן לטבול במעיין התרמי במקום. דרך קיולור מסתיימת בצפון איסלנד באזור העמקים הירוקים של סקגפיורדור (Skagafjordur), הקונטרסט של איסלנד בה לידי ביטוי בשינוי חד בנוף. האזור נודע במגדלי הסוסים שבו וניתן לצאת לסיור רכיבה לרכובים מתחילים ומנוסים כאחד. לקראת הערב נגיע לבירת הצפון אקוריירי (Akureyri) היושבת לפתחו של פיורד יפה. מרחק נסיעה מוערך: 240 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: דרך קיולוראתר גיאותרמי קוורווטלירקרליגארפיוטל – סקגפיורדור.

לינה: אקוריירי.

יום 4. מפל האלים – הנוף הירחי באזור אגם מיוואטן.

נפרד מאקוריירי היפה ונמשיך לאורך מעבר הררי על כביש הטבעת בדרכינו לאגם מיוואטן (Mývatn). בערך באמצע הדרך נעצור ב”מפל האלים” (Goðafoss). זהו אחד המפלים היפים של איסלנד המסמל את מעברה של איסלנד מדת פגאנית של אלילים מהפנתיאון הנורדי לדת הנוצרית. רוב יום מוקדש לטיול סביב אגם מיוואטן. האזור כולו סביב האגם הוא תופעת טבע אחת גדולה. האגם קטן יחסית אך סביבו מרוכזים מספר אתרים מעניינים. דימובורגיר (Dimmuborgir) – פארק פסלי הלבה הוא המקום היחיד בעולם בו ניתן להלך בשבילים מסודרים בין פסלי לבה ענקיים, בינהם פסל בצורת כנסייה או מבצר. באתר (Námaskarð) טמפרטורת פני השטח גבוהה ובריכות הבוץ המבעבע וקיטורי העשן מהארובות בקרקע היא עדות חיה לכך. נבקר במכתשים המדומים (Skútustaðagígar) בדרום האגם ונעלה לראש אחד המכתשים לנקודת תצפית על אלפי הברווזים והברבורים המקננים במקום. נעלה למכתש הגהנום ויטי בהר געש קרפלה (Krafla). לפני שנמשיך צפונה להוסאוויק (Husavík) נוכל לבקר במרחצאות הגיאותרמיים הנפלאים שבמקום. מהוסאוויק נוכל בערב להצטרף לשיט לצפייה בלוויתנים ולראות את ענקי הים המדהימים בעולמם הטבעי. מרחק נסיעה מוערך: 200 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל גודפוסאזור אגם מיוואטן – הר געש קרפלה.

פעילות אופציונלית: רחצה במרחצאות הגיאותרמיים של מיוואטן.

לינה: אזור הוסאוויק.

יום 5. פארק יוקולסארגליופור – מפל דטיפוס – אסבירגי (4X4).

נטייל באזור הפארק הלאומי יוקולסארגליפור וכל היופי הטבעי שהוא מציע. קניון אסבירגי (Ásbyrgi) הוא הקניון בצורת פרסה מוזר ומרהיב – לא לפספס. הפארק כולל שטח של 150 קמ”ר, מטרתו להגן על הקניון שנוצר על ידי הנהר ועל המגוון הגדול של הצמחים והעופות שבו. הקניון יוקולסארגליופור, שפירוש שמו הוא קניון הנהר הקרחוני, הוא אחד הגדולים והמרשימים באיסלנד. אורכו 25 ק”מ, רוחבו 1.5 ק”מ ועומקו במקומות רבים יותר מ-100 מטר. הקניון ממוקם באחד מהאיזורים הוולקניים ביותר באיסלנד. הפארק כולל כמה מהאטרקציות המרכזיות באיסלנד: אסבירגי Ásbyrg, קניון בצורת פרסה, תצורות הסלע הליוד’אקלטאר (Hljóðaklettar), ומפל דטיפוס (Dettifoss), המפל החזק ביותר באיסלנד. מרחק נסיעה מוערך: 230 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: ‘סלעי ההד’קניון אסבירגייוקולסארגליופורמפל דטיפוס.

פעילות אופציונלית: שיט לצפייה בלוויתנים.

לינה: אזור אגילסטדיר.

יום 6. הפיורדים המזרחיים – כפרי דייגים – הופן.

ניסע דרך הנוף המרהיב של הפיורדים המזרחיים, כל פיורד הוא סיפור אחר, כמו עולם משלו. הפיורדים המזרחיים זה אחד מחבלי הארץ העתיקים באיסלנד מבחינה גיאולוגית, נסיגת קרחונים בתום עידן הקרח עיצבו את צורתם. נסע לאורך ההררים הגבוהים המשתפלים לים, בדרכינו נעצור בכפרי דייגים יפים. באזור הפיורדים המזרחיים רועים עדרי של איילי הצפון ועם קצת מזל נוכל להבחין בהם בצידי הדרכים. בכפר Stöðvarfjörður ניתן לעצור באוסף אבנים ומינרלים מעניין המרוכז במוזיאון יחודי. בהמשך דרכינו נגיע לכפר דיופיווגור, שער היציאה מהפיורדים המזרחיים. אזור דיופיווגור ידוע בהמון מינים של עופות ים המקננים באזור. אנו נכנסים לתחום שיפוטו של קרחון ואטנאיוקול, הקרחון הגדול באירופה. ממשיכים בדרכינו דרומה דרך Lónsöræfi נעבור במעבר Almannaskarð ונשקיף על הנוף היפה. נמשיף להופן (Höfn) עיירת דיג פורחת הידועה בבירת הלובסטרים של איסלנד, העיירה הנמצאת בקצה קרחון וואטניוקול ומספקת הזדמנות לצפייה בנוף המרשים של הקרחון.

האתרים המרכזיים של היום: סיידיספיורדורהפיורדים המזרחייםדיופיווגורהר וסטרהורן.

פעילות אופציונלית: מוזיאון המינרלים של פטרה.

לינה: אזור הופן.

יום 7. לגונת הקרחונים Fjallsárlón – לגונת יוקולסרלון – פארק סקפטאפל.

ממשיכים מערבה לכיוון הלגונה הקרחונית יוקולסרלון, אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר במדינה. קרחונים ענקיים, פסלים אמיתיים של הטבע צפים על פני מימיה הצלולים של הלגונה לרגלי קרחון Breiðamerkurjökull, אחד משלוחותיו של קרחון ואטנאיוקול הענק. ניתן לצאת לשיט בספינה אמפיבית בין הקרחונים הצפים בלגונה, זו גם הזדמנות טובה לצפייה בכלבי ים. נמשיך לאורך החוף דרומה לפארק הלאומי סקאפטאפל (Skaftafell), הפארק הנמצא למרגלות הקרחון כולל אפשרויות רבות לטיולים רגליים. היופי הטבעי של סקאפטאפל היא תוצאה של תנאי מזג אוויר נוחים מאוד והשילוב המופלא של אש וקרח. מסלול הליכה מעניין בפארק מביא אותנו ל”מפל השחור” Svartifoss, הנקרא כך בשל עמודי הבזלת בצורת משושים המקיפים אותו מכל עבר, אחד המפלים הציוריים באיסלנד. מסקפטאפל נמשיך דרך ביצות הסחף Skeiðarársandur לעבר העיירה בעלת השם הבלתי אפשרי קירקיובאיירקלאוסטר (Kirkjubæjarklaustur), בפאתי העיירה נבקר ב Kirkjugólfið (ריצפה טבעית עשוייה ממשושי בזלת המזכירה רצפת כנסייה). אחד משיאי היום הוא ביקור בקניון הצוקים Fjaðrárgljúfur זהו קניון לא גדול במיוחד אך צורתו המיוחדת הופכות אותו לאחד הקניונים היפים במדינה. מרחק נסיעה מוערך: 180 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: לגונת הקרחונים Fjallsárlónפארק סקאפטאפל – קניון פיאד’רארגליופור.

פעילות אופציונלית: שיט בסירה אמפיבית בלגונה הקרחונית – טיול הליכה על קרחון.

לינה: אזור קירקיובאיירקלאוסטר.

יום 8. דרך Fjallabak – שמורת ההרים הצבעוניים בלנדמנלאוגר (4X4).

נמשיך בדרך Fjallabak לשמורת לנדמנלאוגר. הדרך נחשבת לאחת היפות באיסלנד ושיאה בשמורת ההרים הצבעוניים של לנדמנלאוגר. Eldgjá, אחד המראות המעניינים ביותר בחלק הזה של הארץ. במקום זה הטבע יצר פיצול יחודי בהרים במהלכו נוצר חתך ענקי באורך של 30 ק”מ ארוכים בתוך האדמה, במקומות מסוימים הוא מגיע עד 600 מטר רוחב ו-200 מטר עומק. הסדק הוולקני נחשב לגדול ביותר מסוגו בעולם. בהמשך מפל Ófærufoss, שנחשב לאחד היפים במדינה, הממוסגר על ידי גשר טבעי שקרס לפני כמה שנים. פנינו מועדות למרכז האי לכיוון שמורת לנדמנלאוגר המאופיין בהרי הריאוליט הצבעוניים שבו. המסלול עובר דרך מגוון רחב של קניונים, עמקים ורכסי לבה שחורה, מישורי הלבה מוקפים בהרים צבועניים או מראה שובה לב. הדרך ההררית של Landmannaleið מציעה כמה מהנופים היפים בכל האזור. בלנדמנלאוגר נמצא ביקתה מטיילים ואתר קמפינג פופולרי. ליד הביקתה נמצאת בריכת מים חמים שנוצרה על ידי מפגש של מים חמים טבעיים ומי מעיינות קרים. מקום חלומי לטבילה מרגיעה בסביבה יפה בנוף סוריאליסטי. מרחק נסיעה מוערך: 250 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: Fjallabak – שמורת לנדמנלאוגר – Eldgjá – מפל Ófærufoss.

לינה: אזור הטלה.

יום 9. החוף הדרומי – המפלים הגדולים – חצי האי רייקאנס – הלגונה הכחולה.

נמשיך על אחד הקטעים היפים ביותר של כביש הטבעת בחלקו הדרומי. נבקר בשני המפלים הגדולים. מפל סליאלנאדפוס (Seljalandsfoss) בו ניתן ללכת מאחורי המפל בשביל הליכה קצר והמפל העצום והרחב סקוגפוס (Skogafoss) הנופל בעוצמה אדירה מגובה של שישים מטר. קרחון אייפיאטלאיוקול (Eyjafjallajökull) המפורסם הנמצא ברכס מעל מזין את שני המפלים הגדולים. מתחת לקרחון מצוי הר געש פעיל מאד שזכור לרובנו בשל ענן האפר מההתפרצות של 2010 שגרמה למשבר תעופה עולמי. מכאן נעשה פרסה ונשוב מערבה לחצי האי רייקאנס הידוע בנוף הירחי וטמפרטרת הקרקע החמה. זהו גם האזור בו נמצאת הלגונה הכחולה. נבקר באתר קירסוויק (Krýsuvík) עם בורות הבוץ הרותח ולאחר מכן נסיים את הטיול בספא המדהים בלגונה הכחולה. הלגונה הכחולה היא אחד האתרים המפורסמים באיסלנד. טבילה בלגונה נחשבת כעוזרת לאנשים הסובלים ממחלות עור ולכן יש כאלה הטוענים כי קיים דמיון מסויים לים המלח. אם כי מי הלגונה אינם מלוחים. הלגונה החיצונית אידיאלית לרחצה בכל מזג אויר, מסעדה וחנויות של המתחם משלימות את חווית הביקור במקום. נחזור לרייקיאוויק שם נבלה את שארית היום. מרחק נסיעה מוערך: 240 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל סליאלאנדפוסמפל סקוגפוס – קוורגרדיהלגונה הכחולה.

פעילות אופציונלית: טיול אופנועי שלג – כניסה ללגונה הכחולה.

לינה: רייקיאוויק.

יום 10. רייקיאוויק – קפלאוויק (טיסה).

בהתאם לשעת הטיסה את שארית היום נקדיש לטיול ברייקיאוויק עד הטיסה. את הרכב נחזיר בשדה התעופה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

טיול ג’יפים שהוא הרפתקאת 4×4 אמיתית. טיול ברמות ההרריות והמישורים הירוקים של איסלנד, הטיול מכסה את הנופים הכי מעניינים של האי. הטיול עובר במעגל הז...

מידע כללי

הטיול כולל:

 • איסוף הרכב בשדה התעופה.
 • 9 לילות לינה במלונות, בתי הארחה וחוות (Quality/Comfort/Budget).
 • כלכלה על בסיס ארוחות בוקר.
 • השכרת רכב ללא הגבלת קילומטראז’.
 • ביטוח לשני נהגים (CDW, theft protection).
 • GPS לשימוש חופשי ברכב.
 • תוכנית טיול מפורטת עם מידע שימושי והוראות נהיגה.
 • טופס מידע שימושי הכנה לקראת הטיול.
 • מדריך איסלנד בעברית – מידע על אתרים ואטרקציות.
 • מפה של איסלנד
 • 1:500,000.
 • החזרת הרכב בשדה התעופה לפי שעת איסוף.
 • מוקד חירום טלפוני 24/7.

הטיול לא כולל:

 • כרטיסי טיסה.
 • הוצאות דלק.
 • ביטוח נסיעות.
 • פעילות אופציונלית.

מחירים

מחיר לאדם בחדר (לפי סוג רכב):

לינה עם שירותים צמודים - Comfort
סוג רכב2 מטיילים3 מטיילים4 מטיילים
דאצ'יה דאסטר 4x4 (ידני)

1971€1840€1647€
טויוטה ראב4 4x4 (ידני / אוטו')

2149€1990€1736€
קיה סורנטו 4x4 (אוטו')

2322€2115€1822€
טויוטה לנד קרוזר 4x4 (אוטו')

2440€2275€1882€
לינה עם שירותים משותפים - Budget
סוג רכב2 מטיילים3 מטיילים4 מטיילים
דאצ'יה דאסטר 4x4 (ידני)

1733€1572€1406€
טויוטה ראב4 4x4 (ידני / אוטו')

1911€1690€1496€
קיה סורנטו 4x4 (אוטו')

2085€1810€1582€
טויוטה לנד קרוזר 4x4 (אוטו')

2208€1970€1644€

* המחירים הרשומים מעלה תקפים לחודשים יוני-יולי-אוגוסט.

סוגי לינה

רמת מקומות הלינה מתחלקת לשלוש קטגוריות: תקציב, נוחות ואיכות. מגוון הספקים הגדול שעובד איתנו בכל רחבי איסלנד מאפשר לנו למצוא עבורכם את מקומות הלינה הטובים ביותר הזמינים בכל קטגוריה.

תקציב – Budget

חדרים עם שירותים משותפים, לרוב נמצאים במסדרון או באותה קומה. קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה ובתי חווה. בחלק מהחדרים יש כיור בתוך החדר. ארוחת בוקר כלולה במחיר. מחוץ לרייקיאוויק באזורים מרוחקים יותר, רוב מקומות הלינה בקטגוריה זו מציעים ארוחות ערב אופציונלית בתשלום.

דוגמה למקומות לינה ברמת Budget

Borgarnes Bed & Breakfast   Hotel Edda Laugar   Guesthouse Sunna   Hrifunes Guesthouse

תקציב – Comfort

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ושירותים). שילוב של מלונות סטנדרטיים, בתי חוות ובתי הארחה. ארוחת בוקר כלולה במחיר. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 3 כוכבים. לרוב מקומות הלינה בקטגוריה יש מסעדה משלהם המציעה ארוחות ערב.

דוגמה למקומות לינה ברמת Comfort

Hotel Reykjavik Lights   Hotel Gullfoss   Fosshotel Reykholt   Hotel Edda Egilsstadir

איכות- Quality

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ואו אמבטיה ושירותים). קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחהחוות איכותיים בהתאם לזמינות. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 4 כוכבים. כל המלונות מספקים ארוחת בוקר כלולה במחיר, ולכולם יש מסעדה משלהם.

דוגמה למקומות לינה ברמת Quality

Hotel Laxá   Grand Hotel Reykjavik   Hotel Icelandair Hamar   Hotel Edda Höfn   Fosshotel Stykkisholmur

רמות הרריות ומישורים ירוקים – טיול ג’יפים

צרו איתנו קשר:





סיבות טובות לטייל איתנו

 • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
 • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
 • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
 • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
 • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
 • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי
 • מסלול
 • מידע כללי
 • מחירים
 • סוגי לינה

טיול ג’יפים שהוא הרפתקאת 4×4 אמיתית. טיול ברמות ההרריות והמישורים הירוקים של איסלנד, הטיול מכסה את הנופים הכי מעניינים של האי. הטיול עובר במעגל הזהב וממשיך בדרך ההררית קיולור (Kjölur) העוברת בין הקרחונים Langjökull ו-Hofsjökull משם הטיול לוקח אותנו למפל המים החזק באירופה מפל דטיפוס. הטיול כולל גם את אזור אגם מיוואטן המפורסם ביופי הטבעי שלו, קניון יוקולסארגליופור עם אסבירגי, הלגונה הקרחונית, הפארק הלאומי ואטניוקול ופארק סקאפטאפל. אחת מנקודות השיא היא הנסיעה בדרך Fjallabak וביקור בשמורת ההרים הצבעוניים של לנדמנלאוגר. טיול 4X4 אמיתי שהוא הרפתקאה גדולה!

אין צורך בניסיון קודם בנהיגת שטח. אורך המסלול: 1750 ק”מ בקירוב.

הצג מסלול על מפה

יום 1. נחיתה באיסלנד – איסוף הרכב – רייקיאוויק עיר המפרץ המעשן.

  

את הרכב אוספים בשדה התעופה של קלפאוויק (Keflavík). היציאה מהשדה בדר”כ מהירה. נסיעה קצרה לאורך החוף של חצי האי רייקאנס (Reykjanes) מובילה לעיר הבירה רייקיאוויק (Reykjavík) שם נתמקם במלון ואם יתיר הזמן ניתן לצאת לסיור בעיר. פירוש המילה “רייקיאוויק” הוא “המפרץ המעשן”. תמרות קיטור של פעילות גיאותרמית היה הדבר הראשון שנגלה לויקינגים הראשונים שהגיעו בספינה למקום. כיום רייקיאוויק היא עיר תוססת ומעניינת. רחובות קטנים וציורים, בתים עם גגות צבעוניים, בתי קפה, מסעדות ושבילי הליכה רבים מושכים מטיילים רבים לאחת הערים היפות באירופה. שגם נחשבת לבירה הצפונית בעולם. רייקיאוויק תיהיה נקודת היציאה להמשך ההרפתקה באיסלנד.

האתרים המרכזים של היום: בניין האופרה הרפהאגם טיורןנמל גרנדיפסל ‘נוסע השמש’.

לינה: רייקיאוויק.

יום 2. פארק ת’ינגווטליר (UNESCO) – גייזר – מכתש קריד – מפל גולפוס.

יציאה מרייקיאוויק במסלול “מעגל הזהב”, מסלול הטיול המפורסם באיסלנד. התחנה הראשונה היא הפארק הלאומי ת’ינגווטליר (Þingvellir), זהו מקום ייחודי מבחינה גיאולוגית. מחקרים הראו כי פארק תינגווטליר הוא פלא טבע בקנה מידה בינלאומי, בדיוק בתחום הפארק הקרום של כדור הארץ נקרע ומפריד שני לוחות טקטוניים שעולים אל מעל לפני הקרקע. זהו המקום בו ניתן “ללכת בין יבשות” כאשר מצד אחד הלוח האירואסיאתי ומן העבר השני הלוח הצפון אמריקאי. לת’ינגווטליר גם חשיבות ההיסטורית רבה שכן זהו מקום התכנסותו של הפרלמנט הראשון בעולם האלטינגי. כיום הפרלמנט עבר לבירה רייקיאוויק. פארק ת’ינגווטליר התקבל ע”י אונסק”ו (UNESCO) כאתר מורשת עולמית בשנת 2004. המסלול ממשיך לאורך שפת אגם תינגוואטלאוואטן (Þingvallavatn) ללוע המכתש הוולקני קריד (Kerið) מכתש געשי צעיר עם אגם בראשו. לא רחוק משם במעלה הכביש נבקר במפל היפה פאקסי (Faxá). בפארק הגייזרים המפורסם נשתהה מגייזר “סטרוקור” המתפרץ כל 10 דקות סילון אדיר לשמים. משם במרחק קצר למפל המלכותי גולפוס (Gullfoss) “מפל הזהב” אחד המפלים הגדולים והמרהיבים של איסלנד. מרחק נסיעה מוערך: 230 ק”מ.

האתרים המרכזים של היום: פארק ת’ינגווטלירגייזרפלודירמפל גולפוס.

פעילות אופציונלית: שיט בסירת סילון – רחצה ב’לגונה הסודית’.

לינה: אזור לוייגארוואטן.

יום 3. חציית מרכז איסלנד בדרך קיולור – אקוריירי בירת הצפון (4X4).

היום נחצה את איסלנד מדרומה לצפונה דרך הרמות ההרריות. אחד האזורים הפראיים של איסלנד שסיפורי מסתורין נקשרו בו. קיולור (Kjölur) זו דרך עפר הררית המתחילה סמוך למפל גולפוס ועוברת בין שני קרחוני ענק, לאנקיוקול (Langjökull) והופסיוקול (Hofsjökull). הנופים של הקרחונים ברקע עוצרי נשימה. דרך קיולור הוא חלק מתוואי עתיק שהוביל איסלנדים על גבי סוסים בעת העתיקה מהחלק הצפוני של האי לפארק תינגווטליר שם התכנס הפרלמנט (“אלטינגי”) בתקופת האביב. לאורך המסלול ההררי הבלתי מיושב יש נופים נרחבים של הרים בכל הגדלים והצורות, קרחוני ענק, מדבריות שחורים, ובאזור קרלינגארפיוטל (Kerlingarfjöll) נוף של הרים צבעוניים מכוסי כתמי קרחונים ותמרות עשן של פעילות תרמית. זוהי דרך הררית אמיתית של פסגות, קניונים מרהיבים ואזורים תרמיים מוזרים וצבעוניים. בערך באמצע הדרך נמצא אתר קווראווטליר (Hveravellir) פארק גייזרים ומעיינות חמים, ניתן לטבול במעיין התרמי במקום. דרך קיולור מסתיימת בצפון איסלנד באזור העמקים הירוקים של סקגפיורדור (Skagafjordur), הקונטרסט של איסלנד בה לידי ביטוי בשינוי חד בנוף. האזור נודע במגדלי הסוסים שבו וניתן לצאת לסיור רכיבה לרכובים מתחילים ומנוסים כאחד. לקראת הערב נגיע לבירת הצפון אקוריירי (Akureyri) היושבת לפתחו של פיורד יפה. מרחק נסיעה מוערך: 240 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: דרך קיולוראתר גיאותרמי קוורווטלירקרליגארפיוטל – סקגפיורדור.

לינה: אקוריירי.

יום 4. מפל האלים – הנוף הירחי באזור אגם מיוואטן.

נפרד מאקוריירי היפה ונמשיך לאורך מעבר הררי על כביש הטבעת בדרכינו לאגם מיוואטן (Mývatn). בערך באמצע הדרך נעצור ב”מפל האלים” (Goðafoss). זהו אחד המפלים היפים של איסלנד המסמל את מעברה של איסלנד מדת פגאנית של אלילים מהפנתיאון הנורדי לדת הנוצרית. רוב יום מוקדש לטיול סביב אגם מיוואטן. האזור כולו סביב האגם הוא תופעת טבע אחת גדולה. האגם קטן יחסית אך סביבו מרוכזים מספר אתרים מעניינים. דימובורגיר (Dimmuborgir) – פארק פסלי הלבה הוא המקום היחיד בעולם בו ניתן להלך בשבילים מסודרים בין פסלי לבה ענקיים, בינהם פסל בצורת כנסייה או מבצר. באתר (Námaskarð) טמפרטורת פני השטח גבוהה ובריכות הבוץ המבעבע וקיטורי העשן מהארובות בקרקע היא עדות חיה לכך. נבקר במכתשים המדומים (Skútustaðagígar) בדרום האגם ונעלה לראש אחד המכתשים לנקודת תצפית על אלפי הברווזים והברבורים המקננים במקום. נעלה למכתש הגהנום ויטי בהר געש קרפלה (Krafla). לפני שנמשיך צפונה להוסאוויק (Husavík) נוכל לבקר במרחצאות הגיאותרמיים הנפלאים שבמקום. מהוסאוויק נוכל בערב להצטרף לשיט לצפייה בלוויתנים ולראות את ענקי הים המדהימים בעולמם הטבעי. מרחק נסיעה מוערך: 200 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל גודפוסאזור אגם מיוואטן – הר געש קרפלה.

פעילות אופציונלית: רחצה במרחצאות הגיאותרמיים של מיוואטן.

לינה: אזור הוסאוויק.

יום 5. פארק יוקולסארגליופור – מפל דטיפוס – אסבירגי (4X4).

נטייל באזור הפארק הלאומי יוקולסארגליפור וכל היופי הטבעי שהוא מציע. קניון אסבירגי (Ásbyrgi) הוא הקניון בצורת פרסה מוזר ומרהיב – לא לפספס. הפארק כולל שטח של 150 קמ”ר, מטרתו להגן על הקניון שנוצר על ידי הנהר ועל המגוון הגדול של הצמחים והעופות שבו. הקניון יוקולסארגליופור, שפירוש שמו הוא קניון הנהר הקרחוני, הוא אחד הגדולים והמרשימים באיסלנד. אורכו 25 ק”מ, רוחבו 1.5 ק”מ ועומקו במקומות רבים יותר מ-100 מטר. הקניון ממוקם באחד מהאיזורים הוולקניים ביותר באיסלנד. הפארק כולל כמה מהאטרקציות המרכזיות באיסלנד: אסבירגי Ásbyrg, קניון בצורת פרסה, תצורות הסלע הליוד’אקלטאר (Hljóðaklettar), ומפל דטיפוס (Dettifoss), המפל החזק ביותר באיסלנד. מרחק נסיעה מוערך: 230 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: ‘סלעי ההד’קניון אסבירגייוקולסארגליופורמפל דטיפוס.

פעילות אופציונלית: שיט לצפייה בלוויתנים.

לינה: אזור אגילסטדיר.

יום 6. הפיורדים המזרחיים – כפרי דייגים – הופן.

ניסע דרך הנוף המרהיב של הפיורדים המזרחיים, כל פיורד הוא סיפור אחר, כמו עולם משלו. הפיורדים המזרחיים זה אחד מחבלי הארץ העתיקים באיסלנד מבחינה גיאולוגית, נסיגת קרחונים בתום עידן הקרח עיצבו את צורתם. נסע לאורך ההררים הגבוהים המשתפלים לים, בדרכינו נעצור בכפרי דייגים יפים. באזור הפיורדים המזרחיים רועים עדרי של איילי הצפון ועם קצת מזל נוכל להבחין בהם בצידי הדרכים. בכפר Stöðvarfjörður ניתן לעצור באוסף אבנים ומינרלים מעניין המרוכז במוזיאון יחודי. בהמשך דרכינו נגיע לכפר דיופיווגור, שער היציאה מהפיורדים המזרחיים. אזור דיופיווגור ידוע בהמון מינים של עופות ים המקננים באזור. אנו נכנסים לתחום שיפוטו של קרחון ואטנאיוקול, הקרחון הגדול באירופה. ממשיכים בדרכינו דרומה דרך Lónsöræfi נעבור במעבר Almannaskarð ונשקיף על הנוף היפה. נמשיף להופן (Höfn) עיירת דיג פורחת הידועה בבירת הלובסטרים של איסלנד, העיירה הנמצאת בקצה קרחון וואטניוקול ומספקת הזדמנות לצפייה בנוף המרשים של הקרחון.

האתרים המרכזיים של היום: סיידיספיורדורהפיורדים המזרחייםדיופיווגורהר וסטרהורן.

פעילות אופציונלית: מוזיאון המינרלים של פטרה.

לינה: אזור הופן.

יום 7. לגונת הקרחונים Fjallsárlón – לגונת יוקולסרלון – פארק סקפטאפל.

ממשיכים מערבה לכיוון הלגונה הקרחונית יוקולסרלון, אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר במדינה. קרחונים ענקיים, פסלים אמיתיים של הטבע צפים על פני מימיה הצלולים של הלגונה לרגלי קרחון Breiðamerkurjökull, אחד משלוחותיו של קרחון ואטנאיוקול הענק. ניתן לצאת לשיט בספינה אמפיבית בין הקרחונים הצפים בלגונה, זו גם הזדמנות טובה לצפייה בכלבי ים. נמשיך לאורך החוף דרומה לפארק הלאומי סקאפטאפל (Skaftafell), הפארק הנמצא למרגלות הקרחון כולל אפשרויות רבות לטיולים רגליים. היופי הטבעי של סקאפטאפל היא תוצאה של תנאי מזג אוויר נוחים מאוד והשילוב המופלא של אש וקרח. מסלול הליכה מעניין בפארק מביא אותנו ל”מפל השחור” Svartifoss, הנקרא כך בשל עמודי הבזלת בצורת משושים המקיפים אותו מכל עבר, אחד המפלים הציוריים באיסלנד. מסקפטאפל נמשיך דרך ביצות הסחף Skeiðarársandur לעבר העיירה בעלת השם הבלתי אפשרי קירקיובאיירקלאוסטר (Kirkjubæjarklaustur), בפאתי העיירה נבקר ב Kirkjugólfið (ריצפה טבעית עשוייה ממשושי בזלת המזכירה רצפת כנסייה). אחד משיאי היום הוא ביקור בקניון הצוקים Fjaðrárgljúfur זהו קניון לא גדול במיוחד אך צורתו המיוחדת הופכות אותו לאחד הקניונים היפים במדינה. מרחק נסיעה מוערך: 180 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: לגונת הקרחונים Fjallsárlónפארק סקאפטאפל – קניון פיאד’רארגליופור.

פעילות אופציונלית: שיט בסירה אמפיבית בלגונה הקרחונית – טיול הליכה על קרחון.

לינה: אזור קירקיובאיירקלאוסטר.

יום 8. דרך Fjallabak – שמורת ההרים הצבעוניים בלנדמנלאוגר (4X4).

נמשיך בדרך Fjallabak לשמורת לנדמנלאוגר. הדרך נחשבת לאחת היפות באיסלנד ושיאה בשמורת ההרים הצבעוניים של לנדמנלאוגר. Eldgjá, אחד המראות המעניינים ביותר בחלק הזה של הארץ. במקום זה הטבע יצר פיצול יחודי בהרים במהלכו נוצר חתך ענקי באורך של 30 ק”מ ארוכים בתוך האדמה, במקומות מסוימים הוא מגיע עד 600 מטר רוחב ו-200 מטר עומק. הסדק הוולקני נחשב לגדול ביותר מסוגו בעולם. בהמשך מפל Ófærufoss, שנחשב לאחד היפים במדינה, הממוסגר על ידי גשר טבעי שקרס לפני כמה שנים. פנינו מועדות למרכז האי לכיוון שמורת לנדמנלאוגר המאופיין בהרי הריאוליט הצבעוניים שבו. המסלול עובר דרך מגוון רחב של קניונים, עמקים ורכסי לבה שחורה, מישורי הלבה מוקפים בהרים צבועניים או מראה שובה לב. הדרך ההררית של Landmannaleið מציעה כמה מהנופים היפים בכל האזור. בלנדמנלאוגר נמצא ביקתה מטיילים ואתר קמפינג פופולרי. ליד הביקתה נמצאת בריכת מים חמים שנוצרה על ידי מפגש של מים חמים טבעיים ומי מעיינות קרים. מקום חלומי לטבילה מרגיעה בסביבה יפה בנוף סוריאליסטי. מרחק נסיעה מוערך: 250 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: Fjallabak – שמורת לנדמנלאוגר – Eldgjá – מפל Ófærufoss.

לינה: אזור הטלה.

יום 9. החוף הדרומי – המפלים הגדולים – חצי האי רייקאנס – הלגונה הכחולה.

נמשיך על אחד הקטעים היפים ביותר של כביש הטבעת בחלקו הדרומי. נבקר בשני המפלים הגדולים. מפל סליאלנאדפוס (Seljalandsfoss) בו ניתן ללכת מאחורי המפל בשביל הליכה קצר והמפל העצום והרחב סקוגפוס (Skogafoss) הנופל בעוצמה אדירה מגובה של שישים מטר. קרחון אייפיאטלאיוקול (Eyjafjallajökull) המפורסם הנמצא ברכס מעל מזין את שני המפלים הגדולים. מתחת לקרחון מצוי הר געש פעיל מאד שזכור לרובנו בשל ענן האפר מההתפרצות של 2010 שגרמה למשבר תעופה עולמי. מכאן נעשה פרסה ונשוב מערבה לחצי האי רייקאנס הידוע בנוף הירחי וטמפרטרת הקרקע החמה. זהו גם האזור בו נמצאת הלגונה הכחולה. נבקר באתר קירסוויק (Krýsuvík) עם בורות הבוץ הרותח ולאחר מכן נסיים את הטיול בספא המדהים בלגונה הכחולה. הלגונה הכחולה היא אחד האתרים המפורסמים באיסלנד. טבילה בלגונה נחשבת כעוזרת לאנשים הסובלים ממחלות עור ולכן יש כאלה הטוענים כי קיים דמיון מסויים לים המלח. אם כי מי הלגונה אינם מלוחים. הלגונה החיצונית אידיאלית לרחצה בכל מזג אויר, מסעדה וחנויות של המתחם משלימות את חווית הביקור במקום. נחזור לרייקיאוויק שם נבלה את שארית היום. מרחק נסיעה מוערך: 240 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל סליאלאנדפוסמפל סקוגפוס – קוורגרדיהלגונה הכחולה.

פעילות אופציונלית: טיול אופנועי שלג – כניסה ללגונה הכחולה.

לינה: רייקיאוויק.

יום 10. רייקיאוויק – קפלאוויק (טיסה).

בהתאם לשעת הטיסה את שארית היום נקדיש לטיול ברייקיאוויק עד הטיסה. את הרכב נחזיר בשדה התעופה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.