מסלול

טיול בנהיגה עצמית במסלול היקפי מורחב בין נופיה המשגעים של איסלנד. הטיול עובר בשמורת יוקולסארגליופור שם מבקרים במפל דטיפוס – המפל החזק באירופה ועמק אסיברגי שנוצר משיטפון עז של מי נהר קרחוניים. הטיול ממשיך לחצי האי סנייפלסנס שם נמצא קרחון סנייפלסיוקול שיושב לפתחו של הר געש, ברכות הבוץ המבעבע וריחות הגופרית באזור אגם מיוואטן, טיולי הליכה בפארק לאומי סקאפטאפל, הלגונה הקרחונית ועוד…

אורך המסלול: 2070 ק”מ בקירוב.

יום 1. נחיתה קפלאוויק – חצי האי רייקאנס – רייקיאוויק.

איסוף הרכב בשדה התעופה. לאחר הצ’ק-אין במלון והתארגנות קלה, מומלץ לצאת לטיול רגלי במרכז העיר רייקיאוויק. רייקיאוויק היא אחת העיר הנעימות והנקיות בעולם. אוכלוסיית העיר מונה 120,00 תושבים (בערך 70% מאוכלוסיית איסלנד כולה!) רייקיאוויק היא המרכז השלטוני-כלכלי-תרבותי של איסלנד. מרכז העיר תוסס ויש בו אוירה קוסמופוליטית מיוחדת. מומלץ לצאת לטיול רגלי סביב האגם עם הברבורים במרכז העיר ליד בניין הפרלמנט.

האתרים המרכזיים של היום: רייקיאוויק.

לינה: רייקיאוויק.

יום 2. מעגל הזהב המורחב – פארק ת’ינגווטליר – פארק גייזרים – מפל הזהב.

טיול מעגל הזהב הוא מסלול חובה המרכז כמה מהאטרקציות החשובות והידועות של איסלנד. לאחר היציאה מריקיאוויק במרחק נסיעה של שלוש רבעי השעה נגיע לפארק לאומי בעל חשיבות היסטורית וגיאולוגית מיוחדת במינה. פארק תינגווטליר (Þingvellir) ידוע בעיקר במקום בו ניתן להלך בין יבשות. הפארק הוא נקודת החיבור של שני הלוחות הטקטוניים של אירו-אסיה ואמריקה. בדיוק בנקודה זו שני הלוחות מתרוממים מעל פני הקרקע ויוצרים גשר יבשתי בין הלוחות המשמש כשער כניסה מרשים לפארק. בתחום הפארק נמצא גם אתר סילפרה (Silfra), אחד מאתרי הצלילה המפורסמים בעולם, בחיבור היבשות ניקווים מים צלולים כבדולח וניתן לראות דרכם לעומק של 100 מטרים! פארק ת’ינגווטליר הוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו. בהמשך המסלול נבקר בגייזר (Geysir) אחד הסמלים של איסלנד, הקיטור המתפרץ הוא אחד מאטרקציות הטבע המפתיעות, לא הרבה יודעים, אך הגייזר המתפרץ הוא רק אחד מגייזרים רבים הנמצאים בפארק. התחנה השלישית בטיול מעגל הזהב הם מפלי הזהב (Gullfoss). מים אדירים שנמסים מקרחון לנגיוקול (Langjökull) נופלים בעוצמה אדירה באחד המפלים המרשימים בעולם. בקיץ ניתן לראות מעל המפל קשת נצחית. במסלול מעגל הזהב יש עוד מספר אתרים מעניינים כמו המכתש הוולקני קריד (Kerið) ומפל פאקסי (Faxa) הסמוכים. מרחק נסיעה מוערך: 210 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מכתש קריד – גייזרמפל גולפוספארק ת’ינגווטליר – מפל פאקסי.

פעילות אופציונלית: רחצה בבריכה גיאותרמית ‘הלגונה הסודית’.

לינה: אזור הטלה.

יום 3. חופה הדרומי של איסלנד – קרחונים – חופי לבה שחורים ומפלי מים עצומים.

כביש הטבעת לאורך דרומה של איסלנד עובר בכמה מן הנופים הדרמטיים באיסלנד. האזור המישורי שלאחר העיירה קוולסווטלור (Hvolsvöllur) מתחלף באופן חד לאזור הררי הנשלט על שני קרחונים גדולים, חופי לבה שחורים ומפלי מים רבים. קרחון אייפיאטלאיוקול (Eyjafjallajökull) וקרחון מירדאלסיוקול (Mýrdalsjökull) עיצבו את חופה הדרומי של איסלנד. מתחת לשני הקרחונים נמצאים שני הרי געש פעילים מאד שאחד מהם התפרץ בשנת 2010 וגרם לכאוס תעופתי באירופה. מן הקרחונים נופלים שני מפלי מים אדירים. מפל סליילאנדפוס (Seljalandsfoss) בו שביל הליכה יחודי המאפשר להקיף את המפל ב-360 מעלות ומפל סקוגפוס (Skógarfoss) אדיר המימדים הנופל בעוצמה מגובה שישים מטרים. בהמשך מגיעים לצוק דירהוליי המפורסם, זו הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד והחופים השחורים הנראים ממרומי הצוק הופיעו כבר באין ספור סרטים. נעבור את חופי הסחף השחורים ןשדה הלבה הגדול אלדראון (Eldhraun) לכפר המבודד קירקיובאיירקלאוסטר (Kirkjubæjarklaustur) שבסמיכות לו נבקר בקניון פיאד’רארגליופור . מרחק נסיעה מוערך: 160 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל סיילילאנדפוסמפל סקוגפוסקרחון סולהיימיוקולקניון פיאד’רארגליופורצוק דירהוליי.

פעילות אופציונלית: טיול אופנועי שלג .

לינה: אזור קירקיובאיירקלאוסטר.

יום 4. פארק לאומי ואטנאיוקול – מפל משושי הלבה – לגונת הקרחונים.

לאחר שחלפנו על דרומה של איסלנד נגיע לאזור שבו השחקן המרכזי הוא ואטנאיוקול (Vatnajökull) הקרחון הגדול באירופה. לא ניתן לתאר את הנוף באיסלנד מבלי להאריך בחשיבותו של קרחון עצום מימדים זה לעיצוב פני האי. הקרחון מכסה 8% משטח ופעילות געשית הולכת ונשנית של הרי געש מתחת למעטה הקרח משנים את פני השטח ללא הרף. פארק לאומי ואטנאיוקול שמכסה בשטחו אתרים רבים וחשובים הוא כיום בפארק הלאומי הגדול באירופה. פארק סקפטאפל (Skaftafell) הוא אחד מגולות הכותרת של אזור זה. בנוף הדרמטי של הקרחון סביב, נמצא פארק ירוק וקסום עם שבילי הליכה רבים המובילים לעמדות תצפית על הקרחון העצום ומפלי מים רבים שהידוע מבניהם הוא מפל הבזלת השחור. בהמשך הדרך מזרחית לפארק נמצאת לגונת הקרחונים הססגונית, שברי הקרחונים שניתקים מאחד משלוחותיו של הקרחון הגדול צפים במים ולא המבקרים לא נותר אלא להתשאות מול העוצמה והיופי. שיט בלגונה בספינה אמפיבית אפשרי בכל תקופת הקיץ. מרחק נסיעה מוערך: 200 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: קרחון ואטנאיוקולפארק סקאפטאפלהלגונה הקרחונית.

פעילות אופציונלית: שייט בלגונה הקרחונית .

לינה: אזור הופן.

יום 5. הפיורדים של מזרח איסלנד – כפרי דייגים ציוריים ועדרים של איילי הצפון.

פיורדים ארוכים מחורצים בהרים משוננים, כפרי דייגים ציוריים ועדרים של איילי הצפון. אלו מסימני ההכר המובהקים של אזור הפיורדים המזרחיים. נסיעה לאורך הפיורדים המזרחיים זה כמו מסע לארץ אחרת, הריחוק הגיאוגרפי-תרבותי מרייקיאוויק שינה את אופיים של תושבי המקום. הקצב איטי יותר והפיורדים וההרים סביב הם התפאורה המושלמת לחיי ספנות ודייג. הפיורדים והאיים הקטנים הפזורים בם הם תחנת עצירה מצויינת למינים רבים של ציפורי ים כמו ברבורים לבנים ותוכוני ים (פאפינים). היער הגדול באיסלנד נמצא באזור המזרחי של איסלנד וסמוך אליו המפל התלוי (Hengifoss) אחד המפלים הגבוהים באיסלנד שהשביל הליכה אליו מציע את אחד מנקודות התצפית היפות ביותר בחבל ארץ זה. בנסיעה בחבל זה רצוי לפקוח עיניים סביב, אולי תזכו לראות את אחד מעדרי איילי הצפון הרועים פרא לצד הדרך. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הר וסטרהורןסטודווארפיורדורסיידיספיורדורמפל הנגיפוס.

פעילות אופציונלית: ביקור במוזיאון המנרלים והאבנים של פטרה.

לינה: אזור אגילסטדיר.

יום 6. נהר היוקולסה – דטיפוס – עמק אסבירגי – הוסאוויק בירת הלוויתנים.

מאגילסטדיר העיירה המרכזית במזרח איסלנד הדרך מובילה צפונה. הנוף משתנה בחדות מירוק לחום-אדמדם של הרמה הררית המפרידה את מזרח איסלנד מאזור הצפון. מפל דטיפוס (Dettifoss) העוצמתי הוא תוצר הפשרה של קרחון ואטנאיוקול הנמצא קילומטרים רבים דרומה. נהר היוקולסה א-פיולום (Jökulsá á Fjöllum) זורם בעוצמה מהקרחון לכיוון הים ויוצר את המפל החזק ביותר באירופה. המראה מדהים! במשך היסטוריה רצופת אירועים גיאולוגים קטסטרופלים נוצר עמק אסבירגי (Ásbyrgi) צפונית למפל, נחשול מים אדיר של הפשרה פתאומית חרץ בקרקע עמק רחב מימדים מוקף חומת סלע גבוהה. קשה שלא לעמוד נפעמים מול תופעת טבע כבירה כל כך שלקחה רגעים ספורים בלבד להיווצר. בהמשך מהעיירה הוסאוויק (Husvík) יש הזדמנות מצויינת לצפות בלווייתנים במימיו השקטים של המפרץ הסמוך. מרחק נסיעה מוערך: 250 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: קניון אסבירגייוקולסארגליופורמפל דטיפוסהוסאוויק.

פעילות אופציונלית: שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק .

לינה: אזור הוסאוויק.

יום 7. נוף מכוכב לכת אחר – טיול באתרים סביב אגם מיוואטן.

אזור אגם מיוואטן נחשב ל”יהלום שבכתר” באזור צפון איסלנד. מעט מאד המקומות המרכזים אתרים מעניינים רבים כל כך בתחום גיאוגרפי מצומצם. מכתש קוורפיאטל (Hverfjall) הינו המכתש הגדול באיסלנד שנראה כאילו נוצר מפגיעת מטאור, צורתו המושלמת מסתירה את העובדה שמדובר בתופעת וולקנית. שביל הליכה מוביל לראשו המכתש. להלך בשבילי ליירניוקור (Leirhnjúkur) משול להליכה על כוכב לכת אחר. ריחות הגופרית והצבעים העזים הם עדות טרייה להתפרצות הר געש קרפלה (Krafla) שנמצא בסמוך. מכתש ויטי בראש קרפלה הוא תחנת עצירה שאסור לפספס. אתרים רבים נוספים נמצאים סביב האגם. באזור אגם מיוואטן מומלץ לבקר במרחצאות התרמיים המעולים לאתנחתא רגועה בנוף חד פעמי. מרחק נסיעה מוערך: 240 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אגם מיוואטן – הר געש קרפלה.

פעילות אופציונלית: כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן .

לינה: אזור מיוואטן / הוסאוויק.

יום 8. אקוריירי בירת צפון איסלנד – חצי האי של הטרול – חבל מגדלי הסוסים.

במרחק לא רב מאגם מיוואטן נמצאים מפלי האלים (Goðafoss) אחד משורה ארוכה של מפלי מים מדהימים המעטרים את איסלנד. מלבד יופיים, למפלים יש חשיבות היסטורית והם תחנת עצירה חובה בדרך לעיר הבירה של מחוז הצפון, אקוריירי (Akureyri). תושביה של אקוריירי מתגאים בעירם היפה שנושקת לפיורד יפיפה ונהנת ממזג אויר מהטובים באיסלנד למרות מיקומה הצפוני. אקוריירי היא השער לחצי האי של הטרול (Trollaskagi) לשון יבשתית עם הרים גבוהים וקרחוני עד. טיול סביב חצי האי מציע את הנופים הדרמטים ביותר של איסלנד. כדאי לעצור בכפרים הציורים בדרך ולהנות מהנוף הנפלא. חבל ארץ סקגפיורדור (Skagafjorður) ממערב לאקוריירי הוא אחד המקומות הטובים באיסלנד לטיולי רכיבה על סוסים, הסוסים האיסלנדים רועים בחוות לאורך צידי הדרכים והם מקור גאווה לתושבים. הסוסים האיסלנדים הם זן יחודי שגדל בתנאי בידוד והתשבחות בתהליך של מאות שנים. מרחק נסיעה מוערך: 200 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אקורייריסיגלופיורדורחצי האי של הטרולסקגפיורדור – הופסוס.

לינה: רכיבה על סוסים.

לינה: אזור ורמהליד.

יום 9. מושבות כלבי ים בחצי האי וטסנס – חצי האי סנייפלסנס – כפר הדייגים סטיקיסהולמור.

הנוף הירוק הבוהק של חבל סקגפיורדור משתנה לאיטו ככל שאנו מתקרבים בכביש הטבעת המעגלי לעבר חצי אי וטסנס (Vatnsnes). אגדות רבות נקשרו בחצי אי זה, לחופיו ניתן לראות מושבות של כלבי ים רבים המנקדים את החופים. מצידו המערבי-צפוני של חצי האי ניתן לראות מרחוק את פסגות ההרים הגבוהות של הפיורדים המערביים. פסל ענקי של לבה קפואה המזכירה ספינה טבועה מעטרת את חופיו של חצי האי. לאחר שנקיף את חצי האי נמשיך לחצי האי סנייפלסנס. סטיקיסהולמור (Stykkishólmur) היא כפר הדייגים המרכזי של חבל ארץ זה. במרכז הכפר עומד נמל טבעי של אי שחובר ליבשה. גרם מדרגות מוביל למגדלור בראשו של האי לנקודת תצפית מדהימה על אלפי האיים הפוזרים במפרץ הסמוך. סטיקיסהולמור היא תחנה מצויינת להתחיל את הטיול בפארק לאומי הנמצא בהמשך הדרך. מרחק נסיעה מוערך: 350 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: בלונדוסחצי האי וסטנס – מכתש גראברוק – מפל גלאניסטיקיסהולמור.

פעילות אופציונלית: שיט לצפייה בכלבי ים.

לינה: אזור גרונדרפיודור.

יום 10. מסע לבטן האדמה – טיול בפארק לאומי סנייפלסיוקול.

מהעיירה היפה סטיקיסהולמור יתחיל הביקור שלנו בחבל הארץ המיוחד שנקרא חצי האי סנייפלסנס. סטיקיסהולמור עם הנמל הקטן והמקסים היתה בעברה מרכז סחר ותחבורה. היום מושקע מאמץ כדי לשמר את בתיה העתיקים. המבנה העתיק ביותר הוא הבית הנורוגי המשמש היום כמוזיאון פולקלור. הרבה אמנים גרים בעיירה ובקיץ יש בה שוק אומנים, בתי קפה ומסעדות. הנוף היפה ביותר נשקף מהכנסיה ובניין ספריית המים. באיזור ישנם סלעים ושרטונים רבים ולכן מרובים המגדלורים. סלע אחד גדול מגן על הנמל, ואפשר לטפס עליו (מדרגות מסודרות) ולהנות מיופיה של העיירה הקטנה על רקע פסגות מושלגות. על “ההר הקדוש” הלגפל (Helgafell) בכניסה לעיירה שעליו יש שרידי כנסיה ומנזר. גודרון, הגיבורה של הסאגה של אנשי לאקסאדל, אחת הסאגות היפות של איסלנד, המספרת על משולש אהבה טראגי, בילתה את שארית ימיה במנזר על ראש הגבעה. הנסיעה לאורך הכביש המקיף את סנייפלסנס מובילה אותנו בין נופי הרריים, מרחבים ירוקים, מפלים קטנים היורדים מההר וישובים עם נמלים קטנים. כמעט מכל מקום ניתן לראות את הקרחון בראשו של הר הגעש. הנסיעה בכבישים החוצים את חצי האי יפה במיוחד. קרחון סנייפלסיוקול מכסה הר געש פעיל שממנו מתחיל “המסע לבטן האדמה” בספרו המפורסם של ז’ול ורן. פארק סנייפסלסיוקול מציע למבקרים בו מגוון גדול של מסלולי טיול, אטרקציות, נופים מרהיבים, תופעות טבע וציפורים רבות שמקננות באזור. האיזור קשור בדמויות היסטוריות ובסאגות רבות. נבלה את שארית היום באיזור. אחר הצהריים ניסע לרייקיאוויק. מרחק נסיעה מוערך: 230 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אולפסוויקפארק סנייפלסיוקולארנרסטאפי והטנרמכתש אלדבורגבורגנס.

פעילות אופציונלית: טיול למערת לבה.

לינה: רייקיאוויק.

יום 11. רייקיאוויק – הלגונה הכחולה – קפלאוויק (טיסה).

את שארית היום נקדיש לטיול ברייקיאוויק, לפני הטיסה נעצור לטבילה בלגונה הכחולה הנמצא סמוך לשדה התעופה. הלגונה ההכחולה היא אחד האתרים המפורסמים באיסלנד ונחשב לאחד מעשרת אתרי הספא הטובים בעולם. סיום ראוי לחוויה הנפלאה שלנו באיסלנד. החזרת הרכב בשדה התעופה לפני הטיסה.

פעילות אופציונלית: הלגונה הכחולה .

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

טיול בנהיגה עצמית במסלול היקפי מורחב בין נופיה המשגעים של איסלנד. הטיול עובר בשמורת יוקולסארגליופור שם מבקרים במפל דטיפוס – המפל החזק באירופה ועמק...

מידע כללי

הטיול כולל:

 • איסוף הרכב בשדה התעופה.
 • 10 לילות לינה במלונות, בתי הארחה וחוות (Quality/Comfort/Budget).
 • כלכלה על בסיס ארוחות בוקר.
 • השכרת רכב ללא הגבלת קילומטראז’.
 • ביטוח לשני נהגים (CDW, theft protection).
 • GPS לשימוש חופשי ברכב.
 • תוכנית טיול מפורטת עם מידע שימושי והוראות נהיגה.
 • טופס מידע שימושי הכנה לקראת הטיול.
 • מדריך איסלנד בעברית – מידע על אתרים ואטרקציות.
 • מפה של איסלנד
 • 1:500,000.
 • החזרת הרכב בשדה התעופה לפי שעת איסוף.
 • מוקד חירום טלפוני 24/7.

הטיול לא כולל:

 • כרטיסי טיסה.
 • הוצאות דלק.
 • ביטוח נסיעות.
 • פעילות אופציונלית.

מחירים

מחיר לאדם בחדר (לפי סוג רכב):

לינה עם שירותים צמודים - Comfort
סוג רכב2 מטיילים3 מטיילים4 מטיילים
טויוטה אייגו (ידני)

1895€1770€1692€
טויוטה יאריס (ידני / אוטו')

1944€1868€1707€
טויוטה אוריס (ידני / אוטו')

1986€1855€1728€
טויוטה אוריס סטיישן (ידני)

2082€1944€1776€
טויוטה אוונסיס (ידני / אוטו')

2118€2080€1794€
טויוטה אוונסיס סטיישן (אוטו')

2208€2108€1839€
דאצ'יה דאסטר 4x4 (ידני)

2190€2056€1981€
טויוטה ראב4 4x4 (ידני / אוטו')

2220€2130€1995€
קיה סורנטו 4x4 (אוטו')

2580€2362€2025€
טויוטה לנד קרוזר 4x4 (אוטו')

2712€2474€2091€
לינה עם שירותים משותפים - Budget
סוג רכב2 מטיילים3 מטיילים4 מטיילים
טויוטה אייגו (ידני)

1650€1553€1425€
טויוטה יאריס (ידני / אוטו')

1680€1578€1440€
טויוטה אוריס (ידני / אוטו')

1722€1590€1461€
טויוטה אוריס סטיישן (ידני)

1818€1654€1509€
טויוטה אוונסיס (ידני / אוטו')

1854€1720€1527€
טויוטה אוונסיס סטיישן (אוטו')

1944€1774€1572€
דאצ'יה דאסטר 4x4 (ידני)

1966€1795€1585€
טויוטה ראב4 4x4 (ידני / אוטו')

2124€1920€1662€
קיה סורנטו 4x4 (אוטו')

2316€2161€1758€
טויוטה לנד קרוזר 4x4 (אוטו')

2454€2275€1827€

* המחירים הרשומים מעלה תקפים לחודשים יוני-יולי-אוגוסט.

* בחודש מאי ובין ה-16-30 לספטמבר הטיולים מוצעים עם 15% הנחה על המחירים הרשומים מעלה.

* בחודשים ינואר, פברואר, מרץ, אפריל, אוקטובר, נובמבר ודצמבר יש 25% הנחה על המחירים הרשומים מעלה.

סוגי לינה

רמת מקומות הלינה מתחלקת לשלוש קטגוריות: תקציב, נוחות ואיכות. מגוון הספקים הגדול שעובד איתנו בכל רחבי איסלנד מאפשר לנו למצוא עבורכם את מקומות הלינה הטובים ביותר הזמינים בכל קטגוריה.

תקציב – Budget

חדרים עם שירותים משותפים, לרוב נמצאים במסדרון או באותה קומה. קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה ובתי חווה. בחלק מהחדרים יש כיור בתוך החדר. ארוחת בוקר כלולה במחיר. מחוץ לרייקיאוויק באזורים מרוחקים יותר, רוב מקומות הלינה בקטגוריה זו מציעים ארוחות ערב אופציונלית בתשלום.

דוגמה למקומות לינה ברמת Budget

Borgarnes Bed & Breakfast   Hotel Edda Laugar   Guesthouse Sunna   Hrifunes Guesthouse

תקציב – Comfort

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ושירותים). שילוב של מלונות סטנדרטיים, בתי חוות ובתי הארחה. ארוחת בוקר כלולה במחיר. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 3 כוכבים. לרוב מקומות הלינה בקטגוריה יש מסעדה משלהם המציעה ארוחות ערב.

דוגמה למקומות לינה ברמת Comfort

Hotel Reykjavik Lights   Hotel Gullfoss   Fosshotel Reykholt   Hotel Edda Egilsstadir

איכות- Quality

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ואו אמבטיה ושירותים). קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחהחוות איכותיים בהתאם לזמינות. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 4 כוכבים. כל המלונות מספקים ארוחת בוקר כלולה במחיר, ולכולם יש מסעדה משלהם.

דוגמה למקומות לינה ברמת Quality

Hotel Laxá   Grand Hotel Reykjavik   Hotel Icelandair Hamar   Hotel Edda Höfn   Fosshotel Stykkisholmur

טיול הצבעים של איסלנד

צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

 • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
 • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
 • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
 • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
 • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
 • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי
 • מסלול
 • מידע כללי
 • מחירים
 • סוגי לינה

טיול בנהיגה עצמית במסלול היקפי מורחב בין נופיה המשגעים של איסלנד. הטיול עובר בשמורת יוקולסארגליופור שם מבקרים במפל דטיפוס – המפל החזק באירופה ועמק אסיברגי שנוצר משיטפון עז של מי נהר קרחוניים. הטיול ממשיך לחצי האי סנייפלסנס שם נמצא קרחון סנייפלסיוקול שיושב לפתחו של הר געש, ברכות הבוץ המבעבע וריחות הגופרית באזור אגם מיוואטן, טיולי הליכה בפארק לאומי סקאפטאפל, הלגונה הקרחונית ועוד…

אורך המסלול: 2070 ק”מ בקירוב.

הצג מסלול על מפה

יום 1. נחיתה קפלאוויק – חצי האי רייקאנס – רייקיאוויק.

איסוף הרכב בשדה התעופה. לאחר הצ’ק-אין במלון והתארגנות קלה, מומלץ לצאת לטיול רגלי במרכז העיר רייקיאוויק. רייקיאוויק היא אחת העיר הנעימות והנקיות בעולם. אוכלוסיית העיר מונה 120,00 תושבים (בערך 70% מאוכלוסיית איסלנד כולה!) רייקיאוויק היא המרכז השלטוני-כלכלי-תרבותי של איסלנד. מרכז העיר תוסס ויש בו אוירה קוסמופוליטית מיוחדת. מומלץ לצאת לטיול רגלי סביב האגם עם הברבורים במרכז העיר ליד בניין הפרלמנט.

האתרים המרכזיים של היום: רייקיאוויק.

לינה: רייקיאוויק.

יום 2. מעגל הזהב המורחב – פארק ת’ינגווטליר – פארק גייזרים – מפל הזהב.

טיול מעגל הזהב הוא מסלול חובה המרכז כמה מהאטרקציות החשובות והידועות של איסלנד. לאחר היציאה מריקיאוויק במרחק נסיעה של שלוש רבעי השעה נגיע לפארק לאומי בעל חשיבות היסטורית וגיאולוגית מיוחדת במינה. פארק תינגווטליר (Þingvellir) ידוע בעיקר במקום בו ניתן להלך בין יבשות. הפארק הוא נקודת החיבור של שני הלוחות הטקטוניים של אירו-אסיה ואמריקה. בדיוק בנקודה זו שני הלוחות מתרוממים מעל פני הקרקע ויוצרים גשר יבשתי בין הלוחות המשמש כשער כניסה מרשים לפארק. בתחום הפארק נמצא גם אתר סילפרה (Silfra), אחד מאתרי הצלילה המפורסמים בעולם, בחיבור היבשות ניקווים מים צלולים כבדולח וניתן לראות דרכם לעומק של 100 מטרים! פארק ת’ינגווטליר הוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו. בהמשך המסלול נבקר בגייזר (Geysir) אחד הסמלים של איסלנד, הקיטור המתפרץ הוא אחד מאטרקציות הטבע המפתיעות, לא הרבה יודעים, אך הגייזר המתפרץ הוא רק אחד מגייזרים רבים הנמצאים בפארק. התחנה השלישית בטיול מעגל הזהב הם מפלי הזהב (Gullfoss). מים אדירים שנמסים מקרחון לנגיוקול (Langjökull) נופלים בעוצמה אדירה באחד המפלים המרשימים בעולם. בקיץ ניתן לראות מעל המפל קשת נצחית. במסלול מעגל הזהב יש עוד מספר אתרים מעניינים כמו המכתש הוולקני קריד (Kerið) ומפל פאקסי (Faxa) הסמוכים. מרחק נסיעה מוערך: 210 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מכתש קריד – גייזרמפל גולפוספארק ת’ינגווטליר – מפל פאקסי.

פעילות אופציונלית: רחצה בבריכה גיאותרמית ‘הלגונה הסודית’.

לינה: אזור הטלה.

יום 3. חופה הדרומי של איסלנד – קרחונים – חופי לבה שחורים ומפלי מים עצומים.

כביש הטבעת לאורך דרומה של איסלנד עובר בכמה מן הנופים הדרמטיים באיסלנד. האזור המישורי שלאחר העיירה קוולסווטלור (Hvolsvöllur) מתחלף באופן חד לאזור הררי הנשלט על שני קרחונים גדולים, חופי לבה שחורים ומפלי מים רבים. קרחון אייפיאטלאיוקול (Eyjafjallajökull) וקרחון מירדאלסיוקול (Mýrdalsjökull) עיצבו את חופה הדרומי של איסלנד. מתחת לשני הקרחונים נמצאים שני הרי געש פעילים מאד שאחד מהם התפרץ בשנת 2010 וגרם לכאוס תעופתי באירופה. מן הקרחונים נופלים שני מפלי מים אדירים. מפל סליילאנדפוס (Seljalandsfoss) בו שביל הליכה יחודי המאפשר להקיף את המפל ב-360 מעלות ומפל סקוגפוס (Skógarfoss) אדיר המימדים הנופל בעוצמה מגובה שישים מטרים. בהמשך מגיעים לצוק דירהוליי המפורסם, זו הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד והחופים השחורים הנראים ממרומי הצוק הופיעו כבר באין ספור סרטים. נעבור את חופי הסחף השחורים ןשדה הלבה הגדול אלדראון (Eldhraun) לכפר המבודד קירקיובאיירקלאוסטר (Kirkjubæjarklaustur) שבסמיכות לו נבקר בקניון פיאד’רארגליופור . מרחק נסיעה מוערך: 160 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל סיילילאנדפוסמפל סקוגפוסקרחון סולהיימיוקולקניון פיאד’רארגליופורצוק דירהוליי.

פעילות אופציונלית: טיול אופנועי שלג .

לינה: אזור קירקיובאיירקלאוסטר.

יום 4. פארק לאומי ואטנאיוקול – מפל משושי הלבה – לגונת הקרחונים.

לאחר שחלפנו על דרומה של איסלנד נגיע לאזור שבו השחקן המרכזי הוא ואטנאיוקול (Vatnajökull) הקרחון הגדול באירופה. לא ניתן לתאר את הנוף באיסלנד מבלי להאריך בחשיבותו של קרחון עצום מימדים זה לעיצוב פני האי. הקרחון מכסה 8% משטח ופעילות געשית הולכת ונשנית של הרי געש מתחת למעטה הקרח משנים את פני השטח ללא הרף. פארק לאומי ואטנאיוקול שמכסה בשטחו אתרים רבים וחשובים הוא כיום בפארק הלאומי הגדול באירופה. פארק סקפטאפל (Skaftafell) הוא אחד מגולות הכותרת של אזור זה. בנוף הדרמטי של הקרחון סביב, נמצא פארק ירוק וקסום עם שבילי הליכה רבים המובילים לעמדות תצפית על הקרחון העצום ומפלי מים רבים שהידוע מבניהם הוא מפל הבזלת השחור. בהמשך הדרך מזרחית לפארק נמצאת לגונת הקרחונים הססגונית, שברי הקרחונים שניתקים מאחד משלוחותיו של הקרחון הגדול צפים במים ולא המבקרים לא נותר אלא להתשאות מול העוצמה והיופי. שיט בלגונה בספינה אמפיבית אפשרי בכל תקופת הקיץ. מרחק נסיעה מוערך: 200 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: קרחון ואטנאיוקולפארק סקאפטאפלהלגונה הקרחונית.

פעילות אופציונלית: שייט בלגונה הקרחונית .

לינה: אזור הופן.

יום 5. הפיורדים של מזרח איסלנד – כפרי דייגים ציוריים ועדרים של איילי הצפון.

פיורדים ארוכים מחורצים בהרים משוננים, כפרי דייגים ציוריים ועדרים של איילי הצפון. אלו מסימני ההכר המובהקים של אזור הפיורדים המזרחיים. נסיעה לאורך הפיורדים המזרחיים זה כמו מסע לארץ אחרת, הריחוק הגיאוגרפי-תרבותי מרייקיאוויק שינה את אופיים של תושבי המקום. הקצב איטי יותר והפיורדים וההרים סביב הם התפאורה המושלמת לחיי ספנות ודייג. הפיורדים והאיים הקטנים הפזורים בם הם תחנת עצירה מצויינת למינים רבים של ציפורי ים כמו ברבורים לבנים ותוכוני ים (פאפינים). היער הגדול באיסלנד נמצא באזור המזרחי של איסלנד וסמוך אליו המפל התלוי (Hengifoss) אחד המפלים הגבוהים באיסלנד שהשביל הליכה אליו מציע את אחד מנקודות התצפית היפות ביותר בחבל ארץ זה. בנסיעה בחבל זה רצוי לפקוח עיניים סביב, אולי תזכו לראות את אחד מעדרי איילי הצפון הרועים פרא לצד הדרך. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הר וסטרהורןסטודווארפיורדורסיידיספיורדורמפל הנגיפוס.

פעילות אופציונלית: ביקור במוזיאון המנרלים והאבנים של פטרה.

לינה: אזור אגילסטדיר.

יום 6. נהר היוקולסה – דטיפוס – עמק אסבירגי – הוסאוויק בירת הלוויתנים.

מאגילסטדיר העיירה המרכזית במזרח איסלנד הדרך מובילה צפונה. הנוף משתנה בחדות מירוק לחום-אדמדם של הרמה הררית המפרידה את מזרח איסלנד מאזור הצפון. מפל דטיפוס (Dettifoss) העוצמתי הוא תוצר הפשרה של קרחון ואטנאיוקול הנמצא קילומטרים רבים דרומה. נהר היוקולסה א-פיולום (Jökulsá á Fjöllum) זורם בעוצמה מהקרחון לכיוון הים ויוצר את המפל החזק ביותר באירופה. המראה מדהים! במשך היסטוריה רצופת אירועים גיאולוגים קטסטרופלים נוצר עמק אסבירגי (Ásbyrgi) צפונית למפל, נחשול מים אדיר של הפשרה פתאומית חרץ בקרקע עמק רחב מימדים מוקף חומת סלע גבוהה. קשה שלא לעמוד נפעמים מול תופעת טבע כבירה כל כך שלקחה רגעים ספורים בלבד להיווצר. בהמשך מהעיירה הוסאוויק (Husvík) יש הזדמנות מצויינת לצפות בלווייתנים במימיו השקטים של המפרץ הסמוך. מרחק נסיעה מוערך: 250 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: קניון אסבירגייוקולסארגליופורמפל דטיפוסהוסאוויק.

פעילות אופציונלית: שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק .

לינה: אזור הוסאוויק.

יום 7. נוף מכוכב לכת אחר – טיול באתרים סביב אגם מיוואטן.

אזור אגם מיוואטן נחשב ל”יהלום שבכתר” באזור צפון איסלנד. מעט מאד המקומות המרכזים אתרים מעניינים רבים כל כך בתחום גיאוגרפי מצומצם. מכתש קוורפיאטל (Hverfjall) הינו המכתש הגדול באיסלנד שנראה כאילו נוצר מפגיעת מטאור, צורתו המושלמת מסתירה את העובדה שמדובר בתופעת וולקנית. שביל הליכה מוביל לראשו המכתש. להלך בשבילי ליירניוקור (Leirhnjúkur) משול להליכה על כוכב לכת אחר. ריחות הגופרית והצבעים העזים הם עדות טרייה להתפרצות הר געש קרפלה (Krafla) שנמצא בסמוך. מכתש ויטי בראש קרפלה הוא תחנת עצירה שאסור לפספס. אתרים רבים נוספים נמצאים סביב האגם. באזור אגם מיוואטן מומלץ לבקר במרחצאות התרמיים המעולים לאתנחתא רגועה בנוף חד פעמי. מרחק נסיעה מוערך: 240 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אגם מיוואטן – הר געש קרפלה.

פעילות אופציונלית: כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן .

לינה: אזור מיוואטן / הוסאוויק.

יום 8. אקוריירי בירת צפון איסלנד – חצי האי של הטרול – חבל מגדלי הסוסים.

במרחק לא רב מאגם מיוואטן נמצאים מפלי האלים (Goðafoss) אחד משורה ארוכה של מפלי מים מדהימים המעטרים את איסלנד. מלבד יופיים, למפלים יש חשיבות היסטורית והם תחנת עצירה חובה בדרך לעיר הבירה של מחוז הצפון, אקוריירי (Akureyri). תושביה של אקוריירי מתגאים בעירם היפה שנושקת לפיורד יפיפה ונהנת ממזג אויר מהטובים באיסלנד למרות מיקומה הצפוני. אקוריירי היא השער לחצי האי של הטרול (Trollaskagi) לשון יבשתית עם הרים גבוהים וקרחוני עד. טיול סביב חצי האי מציע את הנופים הדרמטים ביותר של איסלנד. כדאי לעצור בכפרים הציורים בדרך ולהנות מהנוף הנפלא. חבל ארץ סקגפיורדור (Skagafjorður) ממערב לאקוריירי הוא אחד המקומות הטובים באיסלנד לטיולי רכיבה על סוסים, הסוסים האיסלנדים רועים בחוות לאורך צידי הדרכים והם מקור גאווה לתושבים. הסוסים האיסלנדים הם זן יחודי שגדל בתנאי בידוד והתשבחות בתהליך של מאות שנים. מרחק נסיעה מוערך: 200 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אקורייריסיגלופיורדורחצי האי של הטרולסקגפיורדור – הופסוס.

לינה: רכיבה על סוסים.

לינה: אזור ורמהליד.

יום 9. מושבות כלבי ים בחצי האי וטסנס – חצי האי סנייפלסנס – כפר הדייגים סטיקיסהולמור.

הנוף הירוק הבוהק של חבל סקגפיורדור משתנה לאיטו ככל שאנו מתקרבים בכביש הטבעת המעגלי לעבר חצי אי וטסנס (Vatnsnes). אגדות רבות נקשרו בחצי אי זה, לחופיו ניתן לראות מושבות של כלבי ים רבים המנקדים את החופים. מצידו המערבי-צפוני של חצי האי ניתן לראות מרחוק את פסגות ההרים הגבוהות של הפיורדים המערביים. פסל ענקי של לבה קפואה המזכירה ספינה טבועה מעטרת את חופיו של חצי האי. לאחר שנקיף את חצי האי נמשיך לחצי האי סנייפלסנס. סטיקיסהולמור (Stykkishólmur) היא כפר הדייגים המרכזי של חבל ארץ זה. במרכז הכפר עומד נמל טבעי של אי שחובר ליבשה. גרם מדרגות מוביל למגדלור בראשו של האי לנקודת תצפית מדהימה על אלפי האיים הפוזרים במפרץ הסמוך. סטיקיסהולמור היא תחנה מצויינת להתחיל את הטיול בפארק לאומי הנמצא בהמשך הדרך. מרחק נסיעה מוערך: 350 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: בלונדוסחצי האי וסטנס – מכתש גראברוק – מפל גלאניסטיקיסהולמור.

פעילות אופציונלית: שיט לצפייה בכלבי ים.

לינה: אזור גרונדרפיודור.

יום 10. מסע לבטן האדמה – טיול בפארק לאומי סנייפלסיוקול.

מהעיירה היפה סטיקיסהולמור יתחיל הביקור שלנו בחבל הארץ המיוחד שנקרא חצי האי סנייפלסנס. סטיקיסהולמור עם הנמל הקטן והמקסים היתה בעברה מרכז סחר ותחבורה. היום מושקע מאמץ כדי לשמר את בתיה העתיקים. המבנה העתיק ביותר הוא הבית הנורוגי המשמש היום כמוזיאון פולקלור. הרבה אמנים גרים בעיירה ובקיץ יש בה שוק אומנים, בתי קפה ומסעדות. הנוף היפה ביותר נשקף מהכנסיה ובניין ספריית המים. באיזור ישנם סלעים ושרטונים רבים ולכן מרובים המגדלורים. סלע אחד גדול מגן על הנמל, ואפשר לטפס עליו (מדרגות מסודרות) ולהנות מיופיה של העיירה הקטנה על רקע פסגות מושלגות. על “ההר הקדוש” הלגפל (Helgafell) בכניסה לעיירה שעליו יש שרידי כנסיה ומנזר. גודרון, הגיבורה של הסאגה של אנשי לאקסאדל, אחת הסאגות היפות של איסלנד, המספרת על משולש אהבה טראגי, בילתה את שארית ימיה במנזר על ראש הגבעה. הנסיעה לאורך הכביש המקיף את סנייפלסנס מובילה אותנו בין נופי הרריים, מרחבים ירוקים, מפלים קטנים היורדים מההר וישובים עם נמלים קטנים. כמעט מכל מקום ניתן לראות את הקרחון בראשו של הר הגעש. הנסיעה בכבישים החוצים את חצי האי יפה במיוחד. קרחון סנייפלסיוקול מכסה הר געש פעיל שממנו מתחיל “המסע לבטן האדמה” בספרו המפורסם של ז’ול ורן. פארק סנייפסלסיוקול מציע למבקרים בו מגוון גדול של מסלולי טיול, אטרקציות, נופים מרהיבים, תופעות טבע וציפורים רבות שמקננות באזור. האיזור קשור בדמויות היסטוריות ובסאגות רבות. נבלה את שארית היום באיזור. אחר הצהריים ניסע לרייקיאוויק. מרחק נסיעה מוערך: 230 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אולפסוויקפארק סנייפלסיוקולארנרסטאפי והטנרמכתש אלדבורגבורגנס.

פעילות אופציונלית: טיול למערת לבה.

לינה: רייקיאוויק.

יום 11. רייקיאוויק – הלגונה הכחולה – קפלאוויק (טיסה).

את שארית היום נקדיש לטיול ברייקיאוויק, לפני הטיסה נעצור לטבילה בלגונה הכחולה הנמצא סמוך לשדה התעופה. הלגונה ההכחולה היא אחד האתרים המפורסמים באיסלנד ונחשב לאחד מעשרת אתרי הספא הטובים בעולם. סיום ראוי לחוויה הנפלאה שלנו באיסלנד. החזרת הרכב בשדה התעופה לפני הטיסה.

פעילות אופציונלית: הלגונה הכחולה .

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com