מסלול

טיול במסלול איסלנד אקספרס המורחב בנהיגה עצמית עושה הקפה מלאה של כביש הטבעת. הטיול כולל את מסלול “מעגל הזהב” בו תוכלו “להלך בין יבשות” בפארק ת’ינגווטליר, לראות את המפלים הגדולים של החוף הדרומי, לנסוע בפיורדים הפראיים של המזרח, ולבקר באתרים בנוף הירחי סביב אגם מיוואטן. למטיילים ברכב שטח יש גם אפשרות לחציית איסלנד ברמה ההררית באחת הדרכים ההרריות היפות של איסלנד. בואו לגלות את הנופים הבלתי נשכחים של איסלנד.

אורך המסלול: 1820 ק”מ בקירוב.

יום 1. נחיתה קפלאוויק -איסוף הרכב – רייקיאוויק בירת איסלנד.

לאחר הנחיתה אוספים את הרכב השכור בשדה התעופה בקפלאוויק, נוסעים לעבר רייקיאוויק עיר הבירה הצפונית בעולם. הנסיעה נמשכת כ-45 דקות ובמהלכה תחלפו על פני נוף שכאילו נלקח מפלנטה אחרת. לצידי הכביש משתרעים שדות לבה והצמחיה היחידה הנראית מאופק לאופק היא משטחי טחב ארקטי. עם ההגעה לרייקיאוויק והצ’ק -אין במלון, עשו הכרות עם עיר הבירה הצפונית בעולם וצאו לסיור בעיר עם הבתים הצבעוניים והרחובות השוקקים. אגם טיורן (Tjörnin) שממוקם במרכז הוא מקום נפלא לנשום אוויר צח ולראות את שפע הברבורים והברווזים שחיים באגם. מסביב לאגם ישנו פארק עם מדשאות ובקיץ אינספור פרחים מלבלבים בין השבילים בשלל צבעים.

האתרים המרכזיים של היום: כנסיית הטלגרימסבניין פרלןאגם טיורן.

לינהריקיאוויק.

יום 2. פארק ת’ינגווטליר – גייזר – מפל גולפוס – לאורך החוף הדרומי.

נצא מרייקיאוויק ונתחיל את מסלול מעגל הזהב הכולל את פארק ת’ינגווטליר, גייזר ומפל גולפוס. נתחיל בפארק ת’ינגווטליר (Thingvellir) שהוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו ומקום בעל חשיבות גדולה לאומה האיסלנדית שכן האלת’ינגי (הפרלמנט האיסלנדי) התחיל במקום זה את דרכו לפני אלף שנים. נציגים מכל איסלנד נהגו להתאסף בת’ינגווטליר ולקיים אספות בנוגע למדיניות הפנים באיסלנד. האלת’ינגי הוא הפרלמנט העתיק בעולם וכיום הוא שוכן ברייקיאוויק. בת’ינגווטליר תוכלו לראות שפני הקרקע חצויים בין שני מצוקים. אלו הם הלוחות הטקטונים של אירו-אסיה וצפון אמריקה שהממשק בינהם עובר באיסלנד וכאן בפארק הם גלויים מעל פני האדמה, כך שאתם יכולים להלך בו זמנית בין שתי יבשות. נמשיך אל גייזר (Geysir), שדה גיאותרמי מהביל ובו הגייזר הנודע סטרוקור מתפרץ בכל 12 דקות. במרחק נסיעה קצר משם, נמצא מפל גולפוס (Gullfoss) שהוא המפל המלכותי של איסלנד שמימיו נופלים בצורה מרשימה בשני אשדים נפרדים. מומלץ לתצפת על המפל לכל אורך השביל שבסמוך לו, מכיוון שזרימת המים משתנה לפי זווית המבט. כעת נמשיך לכיוון כביש הטבעת של איסלנד לאזור החוף הדרומי. נעבור בשני מפלים אנכיים יפים; מפל סליאלנדפוס (Seljalandsfoss) ומפל סקוגפוס (Skógafoss). שני המפלים נופלים מגובה של 60 מטרים, אך שימו לב כמה הם שונים בצורתם ולכל אחד מהם ייחוד ויופי משלו. הכפר ויק (Vik) הוא היישוב הדרומי ביותר באי האיסלנדי ובו חוף ים מקסים שכולו חולות בזלת שחורים, לידו תוכלו לראות את צוקי דירהוליי (Dyrhólaey), ניצבים מעל הים ומשמשים כאתר קינון לעופות ים כגון שחפים ארקטים ותוכוני ים צבעוניים. מרחק נסיעה מוערך: 300 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: פארק לאומי תינגווטלירפארק הגייזריםמפל הזהב – מפלים סקוגאפוס וסייליאלנסדפוסחופי לבה שחורים.

פעילות אופציונלית: טיול אופנועי שלג .

לינהאזור ויק.

יום 3. נוף קרחונים והרי געש בפארק סקפאטפל – הלגונה הקרחונית – הופן.

נמשיך לאורך החוף הדרומי הנהדר לכיוון מזרח ונחלוף ליד שדה לבה עצום (Eldhraun) שנוצר בהתפרצות געשית קטסטרופלית שהתרחשה ב-1783. התפרצות זו שיחררה לאטמוספירה אפר וולקני שחסם את אור השמש בחלקים מאירופה. באנגליה זמן זה נקרא “הקיץ המאובק” ולפי מחקרים שונים התפרצות זו היתה בין הגורמים שהאיצו את המהפכה הצרפתית. נכנס לפארק הלאומי סקפטאפל, זוהי שמורת טבע ענקית המלאה במסלולי הליכה יפהפיים. אחד מהמסלולים יקח אתכם לתצפית על קרחון סקפטפליוקול (Skaftafellsjökull), זוהי חוויה מרהיבה לראות קרחון עצום ממבט על.מסלול אחר יקח אתכם אל המפל השחור (Svartifoss), שמימיו נופלים בין עמודי בזלת שחורים. התחנה הבאה שלנו היא בלגונת הקרחונים (Jökulsárlón), אחת מגולות הכותרת של איסלנד. הלגונה תופסת שטח של 20 קמ”ר ובתוכה צפים שברי קרח שניתקו מקרחון בריד’אמרקור (Breiðamerkurjöku). הנשימה נעתקת למראה המדהים של הקרחונים המשייטים בשלווה, לכל אחד מהם צורה אחרת וצבע אחר המשתנה לפי האוויר והמינרלים הכלואים בקרח ונע בין לבן אטום לכחול שקוף. הנוף בלגונה משתנה מדי מספר שעות עם תנועתם האיטית של הקרחונים ושינויי הגאות והשפל. כל מה שעליכם לעשות, הוא להישיר מבט למים ולהידהם מיופיו של הטבע. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: קניון פיאדרארגליופורפארק סקאפטפלהלגונה הקרחונית.

פעילות אופציונלית: שייט בלגונה הקרחונית .

לינהאזור הופן.

יום 4. נופי פרא ושלווה ממכרת בפיורדים של המזרח – אגילסטדיר.

את היום נקדיש לנופי הפיורדים המזרחיים. אלו הן לשונות יבשה המשתרעות לאורך כל חופי המזרח של איסלנד ובקיץ יוצרות תפאורה של ים כחול עמוק ובתוכו שלוחה של פיורד שבתחתיתו צמחיה שופעת ופסגתו מעוטרת בשלג. הכפרים והחוות הפזורים בין הפיורדים נחים בשקט ממכר, נותנים הרגשה כאילו הזמן עומד מלכת ואין מה למהר. בכפר סטודווארפיורדור (Stöðvarfjörður) השוכן על פיורד בעל אותו שם, מצוי “אוסף האבנים של פטרה”. זהו בעצם מוזיאון אבנים ומינרלים שהתחיל כתחביב של ילדה בשם פטרה שחיה בכפר ואספה להנאתה אבנים מיוחדות שמצאה באיזור ועם השנים התרחב לכדי מרכז המושך אליו תיירים מכל העולם. בשונה משאר איסלנד, הפיורדים המזרחיים מכילים אזורי יער רבים. שימו לב כשאתם מהלכים ברחבי הטבע כי אולי תראו איילי צפון קלי רגליים, מזרח איסלנד זהו המקום היחיד באיסלנד בו חיים עדרים אלה. אזור הלינה יהיה באיגלסטדיר (Egilsstaðir), זוהי העיירה המרכזית של מזרח איסלנד עם אוכלוסייה של 2300 תושבים, שדה תעופה, בית חולים ומרכז קניות. מרחק נסיעה מוערך: 300 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הפיורדים המזרחייםסטודווארפיורדורנסקאופסטדורריידאפיורדור.

פעילות אופציונלית: מוזיאון האבנים והמינרלים של פטרה.

לינה:  באזור אגילסטדיר.

יום 5. עוצמתו של מפל דטיפוס ומיתולוגיה נורדית בעמק אסבירגי – הוסאוויק.

נפרד ממזרח איסלנד ונצא אל עבר צפון איסלנד ואל עבר מפל דטיפוס (Dettifoss), זהו המפל החזק ביותר באירופה עם זרימה ממוצעת של 193 קוב מים לשנייה, בימי שמש ייתכן ותזכו לראות קשת מתבהקת מעל לנתזי המים המוסיפה יופי רב – הכינו את המצלמה. קניון אסבירגי (Ásbyrgi), הוא תצורת נוף עצומה בצורת פרסה שלפי המיתולוגיה הנורדית נוצרה על ידי פרסת הסוס המכונף של האל אוד’ין. אך לפי המדענים נוצרה הפרסה בעקבות התפרצות געשית מתחת לקרחון ואטניוקול ויצרה שיטפון מאסיבי ותזוזת קרחונים שסחפו איתם את האדמה מסביב לסלעים ויצרו את התצורה המיוחדת. אסבירגי הוא מקום מושלם להליכה רגלית בחיק הטבע ובתחומו יש סלעי בזלת מעניינים בצורת כוורות. נצפין עוד ונגיע אל העיירה הוסאוויק (Húsavík), עיירה זו היא אחת היפות באיסלנד ושוכנת על מפרץ שהוא סביבת המחייה של יונקים ימיים השוהים בו בחודשי הקיץ. לכן נמל הוסאוויק הוא המקום האידאלי ליציאה לשיט צפייה בלוויתנים ודולפינים. מרחק נסיעה מוערך: 310 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל דטיפוסקניון אסבירגיפארק יוקולסארגליופור.

פעילות אופציונלית: שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק .

לינה אזור הוסאוויק.

יום 6. טיול סביב אגם מיוואטן – אקוריירי בירת הצפון – מחוז סקגפיורדור.

נתחיל את היום מסביב לאגם מיוואטן (Mývatn). אגם זה הוא הרביעי בגודלו באיסלנד, שוקק דגים ובהתאמה עופות מים רבים. לכן חובבי הצפרות מוזמנים להביא איתם משקפת שדה לצפייה במגוון העופות. האזור שבסביבת האגם כולל אטרקציות רבות כמו; הר הגעש קרפלה (Krafla) שסביבו ניתן לראות שרידים מההתפרצות שנמשכה בין השנים 1975-1984, השדה הגעשי נאמפיילט (Namafjall) ובו הקרקע “בוערת” ומלאה שקעים של מים ובוץ רותחים, מכתש קוורפיאלט (Hverfjall) עליו אפשר לטפס ולחוות הליכה סביב לע הר געש ומרחצאות מיוואטן בהם אפשר להרגיע את השרירים במים חמים ועשירים במינרלים. ניסע אל אקוריירי (Akureyri) בירת צפון איסלנד והיישוב הגדול ביותר באיסלנד שמחוץ לאזור רייקיאוויק. בדרך לשם נעבור ליד מפל גודפוס (Goðafoss) שמשמעותו באיסלנדית “מפל האלים”. בדרכנו מערבה נגיע אל מחוז סקאגפיורדור שנודע ברחבי איסלנד בזכות הסוסים המובחרים הדוהרים במרחביו ואנשי המחוז מסבירי הפנים. מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היוםאגם מיוואטןאקוריירי בירת הצפון.

פעילות אופציונלית: טיול רכיבה על סוסים.

לינה: אזור סקגפיורדור.

יום 7. מערב איסלנד – ערש הסאגות בין מעיינות ומפלים – רייקיאוויק.

נבצע היום את המקטע האחרון ונשלים הקפה מלאה של איסלנד. ניסע בנופים ציוריים של גבעות ירוקות שביניהן זורמים בשצף נהרות ונחלים. נגיע אל עבר רייקהולט (Reykholt) כפר בעל חשיבות היסטורית רבה באיסלנד ובו מוזיאון שמספר את סיפורו של המקום והדמויות הבולטות בו. נבקר גם בדילדארתונגוקוור (Deildartunguhver), שם ארוך למקום מועיל ביותר, שכן כאן ישנה נביעה של מעיינות חמים מהגדולות באירופה, מהם יוצאים צינורות המשמשים את תושבי האזור לרחצה וחימום ללא צורך בחימום חשמלי. מפל הלבה (Hraunfossar) הוא שכיית טבע אמיתית, הביטו כיצד המים בוקעים מתוך סלעי הלבה, כל זרם הוא מפל זעיר שיחדיו יוצרים הזרמים מפל גדול יותר המורכב מזרמים רבים מספור. נחזור אל רייקיאוויק, הקפנו את איסלנד וכעת אפשר לבלות בעיר הגדולה. מי שהטיסה שלו יוצאת מחר מוקדם בבוקר יכול לבקר היום בלגונה הכחולה. מרחק נסיעה מוערך: 360 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: סקאגאסטרונדמכתש גראברוקמפל גלאני – בורגנס.

פעילות אופציונלית: הלגונה הכחולה .

לינה: רייקיאוויק.

יום 8. רייקיאוויק – החזרת הרכב בשדה התעופה קפלאוויק – טיסה.

את שארית הזמן שלפני הטיסה נבלה ברייקיאוויק. במרכז העיר כדאי לבקר באולם הקונצרטים החדש הארפה (Harpa), שנחשב לאחד היפים בעולם. זהו בית האופרה של רייקיאוויק שקירותיו מורכבים מקפסולות זכוכית שקופות בגוונים שונים. קרינת השמש יוצרת משחק מהפנט של אור וצבע בין הזכוכיות, הכנסו פנימה ותוכלו להשקיף מבעד לחלונות הענקיים באוקיינוס ובנמל. נצא מרייקיאויק אל שדה התעופה ושם נחזיר את הרכב, בדרך לשדה התעופה ניתן לעצור בלגונה הכחולה.

פעילות אופציונלית: כניסה לספא הלגונה הכחולה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

טיול במסלול איסלנד אקספרס המורחב בנהיגה עצמית עושה הקפה מלאה של כביש הטבעת. הטיול כולל את מסלול “מעגל הזהב” בו תוכלו “להלך בין יבשות” בפארק...

מידע כללי

הטיול כולל:

 • איסוף הרכב בשדה התעופה.
 • 7 לילות לינה במלונות, בתי הארחה וחוות (Quality/Comfort/Budget).
 • כלכלה על בסיס ארוחות בוקר.
 • השכרת רכב ללא הגבלת קילומטראז’.
 • ביטוח לשני נהגים (CDW, theft protection).
 • GPS לשימוש חופשי ברכב.
 • תוכנית טיול מפורטת עם מידע שימושי והוראות נהיגה.
 • טופס מידע שימושי הכנה לקראת הטיול.
 • מדריך איסלנד בעברית – מידע על אתרים ואטרקציות.
 • מפה של איסלנד
 • 1:500,000.
 • החזרת הרכב בשדה התעופה לפי שעת איסוף.
 • מוקד חירום טלפוני 24/7.

הטיול לא כולל:

 • כרטיסי טיסה.
 • הוצאות דלק.
 • ביטוח נסיעות.
 • פעילות אופציונלית.

מחירים

מחיר לאדם בחדר (לפי סוג רכב):

לינה עם שירותים צמודים - Comfort
סוג רכב2 מטיילים3 מטיילים4 מטיילים
טויוטה אייגו (ידני)

1339€1239€1184€
טויוטה יאריס (ידני / אוטו')

1360€1250€1195€
טויוטה אוריס (ידני / אוטו')

1390€1280€1208€
טויוטה אוריס סטיישן (ידני)

1457€1292€1243€
טויוטה אוונסיס (ידני / אוטו')

1482€1325€1255€
טויוטה אוונסיס סטיישן (אוטו')

1533€1390€1281€
דאצ'יה דאסטר 4x4 (ידני)

1545€1410€1287€
טויוטה ראב4 4x4 (ידני / אוטו')

1672€1488€1350€
קיה סורנטו 4x4 (אוטו')

1806€1605€1417€
טויוטה לנד קרוזר 4x4 (אוטו')

1898€1690€1463€
לינה עם שירותים משותפים - Budget
סוג רכב2 מטיילים3 מטיילים4 מטיילים
טויוטה אייגו (ידני)

1214€1130€1034€
טויוטה יאריס (ידני / אוטו')

1239€1146€1046€
טויוטה אוריס (ידני / אוטו')

1272€1169€1062€
טויוטה אוריס סטיישן (ידני)

1335€1211€1094€
טויוטה אוונסיס (ידני / אוטו')

1382€1242€1117€
טויוטה אוונסיס סטיישן (אוטו')

1436€1278€1144€
דאצ'יה דאסטר 4x4 (ידני)

1420€1267€1136€
טויוטה ראב4 4x4 (ידני / אוטו')

1575€1370€1214€
קיה סורנטו 4x4 (אוטו')

1726€1471€1293€
טויוטה לנד קרוזר 4x4 (אוטו')

1805€1616€1320€

* המחירים הרשומים מעלה תקפים לחודשים יוני-יולי-אוגוסט.

* בחודש מאי ובין ה-16-30 לספטמבר הטיולים מוצעים עם 15% הנחה על המחירים הרשומים מעלה.

* בחודשים ינואר, פברואר, מרץ, אפריל, אוקטובר, נובמבר ודצמבר יש 25% הנחה על המחירים הרשומים מעלה.

סוגי לינה

רמת מקומות הלינה מתחלקת לשלוש קטגוריות: תקציב, נוחות ואיכות. מגוון הספקים הגדול שעובד איתנו בכל רחבי איסלנד מאפשר לנו למצוא עבורכם את מקומות הלינה הטובים ביותר הזמינים בכל קטגוריה.

תקציב – Budget

חדרים עם שירותים משותפים, לרוב נמצאים במסדרון או באותה קומה. קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה ובתי חווה. בחלק מהחדרים יש כיור בתוך החדר. ארוחת בוקר כלולה במחיר. מחוץ לרייקיאוויק באזורים מרוחקים יותר, רוב מקומות הלינה בקטגוריה זו מציעים ארוחות ערב אופציונלית בתשלום.

דוגמה למקומות לינה ברמת Budget

Borgarnes Bed & Breakfast   Hotel Edda Laugar   Guesthouse Sunna   Hrifunes Guesthouse

תקציב – Comfort

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ושירותים). שילוב של מלונות סטנדרטיים, בתי חוות ובתי הארחה. ארוחת בוקר כלולה במחיר. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 3 כוכבים. לרוב מקומות הלינה בקטגוריה יש מסעדה משלהם המציעה ארוחות ערב.

דוגמה למקומות לינה ברמת Comfort

Hotel Reykjavik Lights   Hotel Gullfoss   Fosshotel Reykholt   Hotel Edda Egilsstadir

איכות- Quality

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ואו אמבטיה ושירותים). קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחהחוות איכותיים בהתאם לזמינות. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 4 כוכבים. כל המלונות מספקים ארוחת בוקר כלולה במחיר, ולכולם יש מסעדה משלהם.

דוגמה למקומות לינה ברמת Quality

Hotel Laxá   Grand Hotel Reykjavik   Hotel Icelandair Hamar   Hotel Edda Höfn   Fosshotel Stykkisholmur

איסלנד אקספרס המורחב

צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

 • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
 • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
 • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
 • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
 • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
 • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי
 • מסלול
 • מידע כללי
 • מחירים
 • סוגי לינה

טיול במסלול איסלנד אקספרס המורחב בנהיגה עצמית עושה הקפה מלאה של כביש הטבעת. הטיול כולל את מסלול “מעגל הזהב” בו תוכלו “להלך בין יבשות” בפארק ת’ינגווטליר, לראות את המפלים הגדולים של החוף הדרומי, לנסוע בפיורדים הפראיים של המזרח, ולבקר באתרים בנוף הירחי סביב אגם מיוואטן. למטיילים ברכב שטח יש גם אפשרות לחציית איסלנד ברמה ההררית באחת הדרכים ההרריות היפות של איסלנד. בואו לגלות את הנופים הבלתי נשכחים של איסלנד.

אורך המסלול: 1820 ק”מ בקירוב.

הצג מסלול על מפה

יום 1. נחיתה קפלאוויק -איסוף הרכב – רייקיאוויק בירת איסלנד.

לאחר הנחיתה אוספים את הרכב השכור בשדה התעופה בקפלאוויק, נוסעים לעבר רייקיאוויק עיר הבירה הצפונית בעולם. הנסיעה נמשכת כ-45 דקות ובמהלכה תחלפו על פני נוף שכאילו נלקח מפלנטה אחרת. לצידי הכביש משתרעים שדות לבה והצמחיה היחידה הנראית מאופק לאופק היא משטחי טחב ארקטי. עם ההגעה לרייקיאוויק והצ’ק -אין במלון, עשו הכרות עם עיר הבירה הצפונית בעולם וצאו לסיור בעיר עם הבתים הצבעוניים והרחובות השוקקים. אגם טיורן (Tjörnin) שממוקם במרכז הוא מקום נפלא לנשום אוויר צח ולראות את שפע הברבורים והברווזים שחיים באגם. מסביב לאגם ישנו פארק עם מדשאות ובקיץ אינספור פרחים מלבלבים בין השבילים בשלל צבעים.

האתרים המרכזיים של היום: כנסיית הטלגרימסבניין פרלןאגם טיורן.

לינהריקיאוויק.

יום 2. פארק ת’ינגווטליר – גייזר – מפל גולפוס – לאורך החוף הדרומי.

נצא מרייקיאוויק ונתחיל את מסלול מעגל הזהב הכולל את פארק ת’ינגווטליר, גייזר ומפל גולפוס. נתחיל בפארק ת’ינגווטליר (Thingvellir) שהוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו ומקום בעל חשיבות גדולה לאומה האיסלנדית שכן האלת’ינגי (הפרלמנט האיסלנדי) התחיל במקום זה את דרכו לפני אלף שנים. נציגים מכל איסלנד נהגו להתאסף בת’ינגווטליר ולקיים אספות בנוגע למדיניות הפנים באיסלנד. האלת’ינגי הוא הפרלמנט העתיק בעולם וכיום הוא שוכן ברייקיאוויק. בת’ינגווטליר תוכלו לראות שפני הקרקע חצויים בין שני מצוקים. אלו הם הלוחות הטקטונים של אירו-אסיה וצפון אמריקה שהממשק בינהם עובר באיסלנד וכאן בפארק הם גלויים מעל פני האדמה, כך שאתם יכולים להלך בו זמנית בין שתי יבשות. נמשיך אל גייזר (Geysir), שדה גיאותרמי מהביל ובו הגייזר הנודע סטרוקור מתפרץ בכל 12 דקות. במרחק נסיעה קצר משם, נמצא מפל גולפוס (Gullfoss) שהוא המפל המלכותי של איסלנד שמימיו נופלים בצורה מרשימה בשני אשדים נפרדים. מומלץ לתצפת על המפל לכל אורך השביל שבסמוך לו, מכיוון שזרימת המים משתנה לפי זווית המבט. כעת נמשיך לכיוון כביש הטבעת של איסלנד לאזור החוף הדרומי. נעבור בשני מפלים אנכיים יפים; מפל סליאלנדפוס (Seljalandsfoss) ומפל סקוגפוס (Skógafoss). שני המפלים נופלים מגובה של 60 מטרים, אך שימו לב כמה הם שונים בצורתם ולכל אחד מהם ייחוד ויופי משלו. הכפר ויק (Vik) הוא היישוב הדרומי ביותר באי האיסלנדי ובו חוף ים מקסים שכולו חולות בזלת שחורים, לידו תוכלו לראות את צוקי דירהוליי (Dyrhólaey), ניצבים מעל הים ומשמשים כאתר קינון לעופות ים כגון שחפים ארקטים ותוכוני ים צבעוניים. מרחק נסיעה מוערך: 300 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: פארק לאומי תינגווטלירפארק הגייזריםמפל הזהב – מפלים סקוגאפוס וסייליאלנסדפוסחופי לבה שחורים.

פעילות אופציונלית: טיול אופנועי שלג .

לינהאזור ויק.

יום 3. נוף קרחונים והרי געש בפארק סקפאטפל – הלגונה הקרחונית – הופן.

נמשיך לאורך החוף הדרומי הנהדר לכיוון מזרח ונחלוף ליד שדה לבה עצום (Eldhraun) שנוצר בהתפרצות געשית קטסטרופלית שהתרחשה ב-1783. התפרצות זו שיחררה לאטמוספירה אפר וולקני שחסם את אור השמש בחלקים מאירופה. באנגליה זמן זה נקרא “הקיץ המאובק” ולפי מחקרים שונים התפרצות זו היתה בין הגורמים שהאיצו את המהפכה הצרפתית. נכנס לפארק הלאומי סקפטאפל, זוהי שמורת טבע ענקית המלאה במסלולי הליכה יפהפיים. אחד מהמסלולים יקח אתכם לתצפית על קרחון סקפטפליוקול (Skaftafellsjökull), זוהי חוויה מרהיבה לראות קרחון עצום ממבט על.מסלול אחר יקח אתכם אל המפל השחור (Svartifoss), שמימיו נופלים בין עמודי בזלת שחורים. התחנה הבאה שלנו היא בלגונת הקרחונים (Jökulsárlón), אחת מגולות הכותרת של איסלנד. הלגונה תופסת שטח של 20 קמ”ר ובתוכה צפים שברי קרח שניתקו מקרחון בריד’אמרקור (Breiðamerkurjöku). הנשימה נעתקת למראה המדהים של הקרחונים המשייטים בשלווה, לכל אחד מהם צורה אחרת וצבע אחר המשתנה לפי האוויר והמינרלים הכלואים בקרח ונע בין לבן אטום לכחול שקוף. הנוף בלגונה משתנה מדי מספר שעות עם תנועתם האיטית של הקרחונים ושינויי הגאות והשפל. כל מה שעליכם לעשות, הוא להישיר מבט למים ולהידהם מיופיו של הטבע. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: קניון פיאדרארגליופורפארק סקאפטפלהלגונה הקרחונית.

פעילות אופציונלית: שייט בלגונה הקרחונית .

לינהאזור הופן.

יום 4. נופי פרא ושלווה ממכרת בפיורדים של המזרח – אגילסטדיר.

את היום נקדיש לנופי הפיורדים המזרחיים. אלו הן לשונות יבשה המשתרעות לאורך כל חופי המזרח של איסלנד ובקיץ יוצרות תפאורה של ים כחול עמוק ובתוכו שלוחה של פיורד שבתחתיתו צמחיה שופעת ופסגתו מעוטרת בשלג. הכפרים והחוות הפזורים בין הפיורדים נחים בשקט ממכר, נותנים הרגשה כאילו הזמן עומד מלכת ואין מה למהר. בכפר סטודווארפיורדור (Stöðvarfjörður) השוכן על פיורד בעל אותו שם, מצוי “אוסף האבנים של פטרה”. זהו בעצם מוזיאון אבנים ומינרלים שהתחיל כתחביב של ילדה בשם פטרה שחיה בכפר ואספה להנאתה אבנים מיוחדות שמצאה באיזור ועם השנים התרחב לכדי מרכז המושך אליו תיירים מכל העולם. בשונה משאר איסלנד, הפיורדים המזרחיים מכילים אזורי יער רבים. שימו לב כשאתם מהלכים ברחבי הטבע כי אולי תראו איילי צפון קלי רגליים, מזרח איסלנד זהו המקום היחיד באיסלנד בו חיים עדרים אלה. אזור הלינה יהיה באיגלסטדיר (Egilsstaðir), זוהי העיירה המרכזית של מזרח איסלנד עם אוכלוסייה של 2300 תושבים, שדה תעופה, בית חולים ומרכז קניות. מרחק נסיעה מוערך: 300 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הפיורדים המזרחייםסטודווארפיורדורנסקאופסטדורריידאפיורדור.

פעילות אופציונלית: מוזיאון האבנים והמינרלים של פטרה.

לינה:  באזור אגילסטדיר.

יום 5. עוצמתו של מפל דטיפוס ומיתולוגיה נורדית בעמק אסבירגי – הוסאוויק.

נפרד ממזרח איסלנד ונצא אל עבר צפון איסלנד ואל עבר מפל דטיפוס (Dettifoss), זהו המפל החזק ביותר באירופה עם זרימה ממוצעת של 193 קוב מים לשנייה, בימי שמש ייתכן ותזכו לראות קשת מתבהקת מעל לנתזי המים המוסיפה יופי רב – הכינו את המצלמה. קניון אסבירגי (Ásbyrgi), הוא תצורת נוף עצומה בצורת פרסה שלפי המיתולוגיה הנורדית נוצרה על ידי פרסת הסוס המכונף של האל אוד’ין. אך לפי המדענים נוצרה הפרסה בעקבות התפרצות געשית מתחת לקרחון ואטניוקול ויצרה שיטפון מאסיבי ותזוזת קרחונים שסחפו איתם את האדמה מסביב לסלעים ויצרו את התצורה המיוחדת. אסבירגי הוא מקום מושלם להליכה רגלית בחיק הטבע ובתחומו יש סלעי בזלת מעניינים בצורת כוורות. נצפין עוד ונגיע אל העיירה הוסאוויק (Húsavík), עיירה זו היא אחת היפות באיסלנד ושוכנת על מפרץ שהוא סביבת המחייה של יונקים ימיים השוהים בו בחודשי הקיץ. לכן נמל הוסאוויק הוא המקום האידאלי ליציאה לשיט צפייה בלוויתנים ודולפינים. מרחק נסיעה מוערך: 310 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל דטיפוסקניון אסבירגיפארק יוקולסארגליופור.

פעילות אופציונלית: שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק .

לינה אזור הוסאוויק.

יום 6. טיול סביב אגם מיוואטן – אקוריירי בירת הצפון – מחוז סקגפיורדור.

נתחיל את היום מסביב לאגם מיוואטן (Mývatn). אגם זה הוא הרביעי בגודלו באיסלנד, שוקק דגים ובהתאמה עופות מים רבים. לכן חובבי הצפרות מוזמנים להביא איתם משקפת שדה לצפייה במגוון העופות. האזור שבסביבת האגם כולל אטרקציות רבות כמו; הר הגעש קרפלה (Krafla) שסביבו ניתן לראות שרידים מההתפרצות שנמשכה בין השנים 1975-1984, השדה הגעשי נאמפיילט (Namafjall) ובו הקרקע “בוערת” ומלאה שקעים של מים ובוץ רותחים, מכתש קוורפיאלט (Hverfjall) עליו אפשר לטפס ולחוות הליכה סביב לע הר געש ומרחצאות מיוואטן בהם אפשר להרגיע את השרירים במים חמים ועשירים במינרלים. ניסע אל אקוריירי (Akureyri) בירת צפון איסלנד והיישוב הגדול ביותר באיסלנד שמחוץ לאזור רייקיאוויק. בדרך לשם נעבור ליד מפל גודפוס (Goðafoss) שמשמעותו באיסלנדית “מפל האלים”. בדרכנו מערבה נגיע אל מחוז סקאגפיורדור שנודע ברחבי איסלנד בזכות הסוסים המובחרים הדוהרים במרחביו ואנשי המחוז מסבירי הפנים. מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היוםאגם מיוואטןאקוריירי בירת הצפון.

פעילות אופציונלית: טיול רכיבה על סוסים.

לינה: אזור סקגפיורדור.

יום 7. מערב איסלנד – ערש הסאגות בין מעיינות ומפלים – רייקיאוויק.

נבצע היום את המקטע האחרון ונשלים הקפה מלאה של איסלנד. ניסע בנופים ציוריים של גבעות ירוקות שביניהן זורמים בשצף נהרות ונחלים. נגיע אל עבר רייקהולט (Reykholt) כפר בעל חשיבות היסטורית רבה באיסלנד ובו מוזיאון שמספר את סיפורו של המקום והדמויות הבולטות בו. נבקר גם בדילדארתונגוקוור (Deildartunguhver), שם ארוך למקום מועיל ביותר, שכן כאן ישנה נביעה של מעיינות חמים מהגדולות באירופה, מהם יוצאים צינורות המשמשים את תושבי האזור לרחצה וחימום ללא צורך בחימום חשמלי. מפל הלבה (Hraunfossar) הוא שכיית טבע אמיתית, הביטו כיצד המים בוקעים מתוך סלעי הלבה, כל זרם הוא מפל זעיר שיחדיו יוצרים הזרמים מפל גדול יותר המורכב מזרמים רבים מספור. נחזור אל רייקיאוויק, הקפנו את איסלנד וכעת אפשר לבלות בעיר הגדולה. מי שהטיסה שלו יוצאת מחר מוקדם בבוקר יכול לבקר היום בלגונה הכחולה. מרחק נסיעה מוערך: 360 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: סקאגאסטרונדמכתש גראברוקמפל גלאני – בורגנס.

פעילות אופציונלית: הלגונה הכחולה .

לינה: רייקיאוויק.

יום 8. רייקיאוויק – החזרת הרכב בשדה התעופה קפלאוויק – טיסה.

את שארית הזמן שלפני הטיסה נבלה ברייקיאוויק. במרכז העיר כדאי לבקר באולם הקונצרטים החדש הארפה (Harpa), שנחשב לאחד היפים בעולם. זהו בית האופרה של רייקיאוויק שקירותיו מורכבים מקפסולות זכוכית שקופות בגוונים שונים. קרינת השמש יוצרת משחק מהפנט של אור וצבע בין הזכוכיות, הכנסו פנימה ותוכלו להשקיף מבעד לחלונות הענקיים באוקיינוס ובנמל. נצא מרייקיאויק אל שדה התעופה ושם נחזיר את הרכב, בדרך לשדה התעופה ניתן לעצור בלגונה הכחולה.

פעילות אופציונלית: כניסה לספא הלגונה הכחולה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com