טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

מסעדות צמחוניות וטבעוניות באיסלנד

טרנד הצמחונות והטבעונות לא פסח על איסלנד. איסלנד רבים צעירים ברובם שומרים על אורח חיים צמחוני או טבעוני. למבוגרים המעבר קצת יותר קשה משום שהחיים באיסלנד באופן מסורתי מבוססים על צריכת בשר כבש ודגים. בשר הכבש היה ועדיין מהווה מרכיב חשוב ומרכזי בדיאטה של האומה האיסלנדית. הכבש האיסלנדית סיפקה בשר למאכל, צמר ללבוש ולמעשה היתה אחת הסיבות המרכזיות שההתיישבות באיסלנד הצליחה לשרוד לאורך השנים. בארץ שבה כמעט ולא צומח דבר הכבשים היו העוגן היציב של האוכולוסיה. כיום המצב כבר שונה, צריכת הבשר פחתה ואנשים מחפשים אלטרנטיבות. האיסלנדים כבר למדו להעזר בחממות לצורך גידולים של פירות וירקות ותחליפי הבשר והאופציות הצמחוניות שמגיעות ביבוא מחו”ל מאפשרות לבחור דיאטה שונה ממה שהאיסלנדים היו מורגלים אליה לאורך הדורות. מרבית המסעדות מציעות בתפריט אופציות צמחוניות או טבעוניות ולצורך כך הכנו רשימה של מסעדות צמחוניות וטבעוניות מוצלחות באיסלנד. רובן הגדול ברייקיאוויק אך חלקם מפוזרות גם במקומות אחרים.

Grænn kostur – מסעדה שהיא מוסד. מדובר על המסעדה הצמחונית הוותיקה ביותר ברייקיאוויק המקומות ברחוב המוביל לקתדרלה המרכזית של העיר. התפריט מציע מבחר אפשרויות טבעוניות וצמחוניות וגם מאכלים ללא גלוטן.
כתובת: Skólavörðustígur 8b, 101 Reykjavík

Gló – היא רשת מסעדות צמחוניות פופולרית מאד בקרב האיסלנדים. התפריט מציע אוכל אורגני אמיתי הו ניתן לבחור מרקים, סלטים מיני קטניות ומיצים טבעים.
www.glo.is

Garðurinn – בתרגום לעברית “הגינה”. מסעדה קטנה שזוכה לביקורות טובות המציעה אוכל טוב וגם מחירים מעולים.
כתובת: Klapparstígur 37, 101 Reykjavík

Cafe Babalú – בית בקפה פופולרי ברחוב המרכזי המוביל לקתדרלה הטלגרימס. זהו לא מקום המבוסס על טהרת הצמחוניות או טבעוניות אך הם מציעים מנות של צ’ילי צמחוני ועוגות טבעוניות מעולות!
כתובת: Skólavörðustígur 22, 101 Reykjavík

Lifandi Markaður – למסעדה יש שני סניפים ברייקיאוויק, אחד באזור הפיננסי של העיר לא רחוק ממרכז העיר בבורגרטון והשני באזור העסקים סקייפן (Skeifan). עבור התיירים בעיר הלוקיישן הראשון רלוונטי יותר משום שהוא קרוב יותר למרכז. המקום כולל חנות בריאות ומנות שתמיד כוללות אפשרויות צמחוניות.
כתובת: Borgartún 24, 105 Reykjavík

Hamborgarabúllan – רשת מסעדות המבורגרים ותיקה שהיא מוסד באיסלנד. המקום הזה הוא אתר עליה לרגל לקרניבורים אך בתפריט שלהם תמצאו המבורגר צמחוני מעולה על בסיס פטריות פורטבלו.

מסעדות צמחוניות באיסלנד

אוכל צמחוני וטבעוני בסופרמרקטים

מטיילים באיסלנד שדוגלים באורח חיים טבעוני או צמחוני יוכלו למצוא אגפים בכל הסופרים של מוצרים מתאימים. יש מקררים יעודיים לאוכל טבעוני המסומנים בצבע ירוק Vegan. חברות בינלאומיות חדשניות של אוכל צמחוני וטבעוני משווקות את מוצריהן באיסלנד כמו למשל Beyond Meat שאותם נמצא למצוא ברשת הסופרים של בונוס (Bonus).

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.