טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

בריכות שחייה

בריכות שחייה גיאותרמיות לאיסלנדים הם כמו סאונה לפינלנדים. זו לא רק פעילות פנאי, זה אחד מעמודי התווך של התרבות המקומית. באיסלנד יש כ-200 בריכות שחייה, כנראה יותר בריכות מכל מדינה אחרת ביחס לאוכלוסייה. עבור האיסלנדים הבריכה היא מקום מפגש, מעין “פרלמנט” שבו ניתן להפגש ולשוחח באוירה נינוחה במים חמימים בטמפרטורה מושלמת, לא חשוב כמה קר בחוץ. 160 מתוכן מחוממות באופן גיאותרמי (חום תת-קרקעי) בעוד שהשאר מחוממות באמצעות שמן או חשמל. כ-30 בריכות אינן פתוחות לציבור (בריכות שחייה של בתי ספר למשל). נוסף על כך יש באיסלנד עשרות בריכות טבעיות חמות.

בריכת הלגונה הסודית

הבריכה כפעילות פנאי

כמעט כל האיסלנדים יודעים לשחות. כל הילדים החל מכיתה א’ ולאורך כל תקופת בית ספר יסודי מקבלים שיעורי שחייה פעמיים בשבוע. שחייה נתפסת כצורה האידיאלית של פעילות גופנית וניתן לומר כי איסלנד בכללותה היא ספא ציבורי אחד גדול עם ג’אקוזים, סאונות ועיסויים בנוסף לבריכות הרגילות. למרות הקור, בריכות שחייה תחת קורת השמיים הן דבר נפוץ, עלויות החימום הם יחסית זעומות.

נתונים עבור שנת 2002 מראים כי האיסלנדי הממוצע ביקר בבריכת שחייה 15 פעמים בשנה.

בריכת קרוסנס

לאלו שרוצים לחסוך

מטיילי קמפינג רבים עושים שימוש במקלחות שבבריכות השחייה על מנת לחסוך בעלויות לינה בבתי מלון.

מחיר הכניסה הממוצע לבריכות השחייה הוא כ-800 קרונות איסלנדיות (כתר איסלנדי) בשביל לחוות קצת מאורח החיים האיסלנדי. ביקור באחת מבריכות השחייה של איסלנד בהחלט מומלץ! ולא לוותר על הג’אקוזי, שם כל האקשן.

אנרגיה גיאותרמית היא אחד המשאבים הטבעיים החשובים ביותר באיסלנד. אנרגיה זו מהווה כ-60% מסך האנרגיה הנצרכת במדינה. האיסלנדים גם מבינים את הצורך לטפח ולפתח בזהירות משאב יקר זה. תחנות כוח גיאותרמיות מפחיתות את הצורך במתקנים הידרואלקטריים ובכך מספקים את האנרגיה הנדרשת יחד עם שמירה על איכות הסביבה.

האיסלנדים מקפידים מאד על רחצה עם סבון ללא בגדי ים לפני הכניסה לבריכות. בכל בריכה מסודרת יש סבון ובחלק יש אף משגיח שלא יתבייש לומר לכם להתרחץ (אם שכחתם). במקלחות יש הפרדה בין נשים לגברים. באיסלנד לא נהוגה רחצה בערום.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.