טיול סביב איסלנד כולל סנייפלסנס

מסלול היקפי (כביש הטבעת)
10 ימים
כל השנה
חזרה אל  טיולים בנהיגה עצמית »

רב מכר! מקיף איסלנד כולל חצי האי סנייפלסנס הוא מסלול טיול קלאסי סביב איסלנד ואחד הטיולים הפופולרים. הטיול מבצע הקפה מלאה של איסלנד בכביש הטבעת כולל ביקור בכל האתרים המרכזים כמו פארק סקאפטפל, אגם מיוואטן, מפל דטיפוס ועוד. יום אחד בטיול מוקדש לביקור בנופים הפראיים של חצי האי סנייפלסנס במערב איסלנד, אזור הנמצא מחוץ לכביש הטבעת.

אורך המסלול: 1990 ק”מ בקירוב

יום 1. נחיתה קפלאוויק – איסוף הרכב – רייקיאוויק

האתרים המרכזיים של היום: נמל גרנדיאגם טיורניןקתדרלת הדלגריםגראוטה

איסוף הרכב בשדה התעופה. לאחר הצ’ק-אין במלון והתארגנות קלה, מומלץ לצאת לטיול רגלי במרכז העיר רייקיאוויק. רייקיאוויק שנבחרה פעמים מספר ל”עיר הירוקה” בעולם היא עיר פסטורלית ונקייה עם חיי לילה תוססים. בעיר יש כמה אתרים מעניינים כמו בניין הפנינה המונח על דודי ענק של מים חמים, בראש המבנה יש מסעדה מסתובבת המציעה נוף פנורמי מרהיב, הקתדרלה הראשית במרכז העיר ואגם טיורנין עם מיני הברבורים והברווזים המשתלבים על רקע העיר.

לינה: רייקיאוויק

יום 2. החוף הדרומי – מפל סקוגפוס – צוק דירהוליי – ויק

האתרים המרכזיים של היום: מפל אורידאפוסקוורגרדימפל סליאלנדספוסמפל סקוגפוסחוף הלבה שחור רייניספיארהדירהוליי

מרחק נסיעה מוערך: 200 ק”מ

יוצאים מרייקיאוויק דרומה לכיוון העיירה סלפוס. בדרך חוצים רמת Hellisheiði השוקקת בפעילות גיאותרמית ושלאורכה ניתן לראות את תימרות הקיטור עולים מבטן האדמה. מגיעים לכפר המקסים קוורגרדי. בפאתי העיר יש אתר בורות של בוץ רותח שנפער ברעידת האדמה החזקה שזעזעה את איסלנד ב-2008. ממשיכים לאורך החוף הדרומי, עוצרים במפל סליאלנדספוס בו ניתן להגיע אל מאחורי המפל בקיץ, בהחלט חוויה ייחודית. קצת מזרחה משם נמצא מפל סקוגפוס המרשים, הקרחונים אייפיאטלאיוקול ומירדאלסיוקול מתנשאים מעל. נעשה עיקוף קצר מהכביש הראשי לכיוון קרחון Sólheimajökull (עביר רק בחודשי הקיץ) לפני שנמשיך לצוק דירהוליי הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד ואתר קינון של עופות ים רבים, ביניהם תוכוני הים “פאפינים”. נשקיף על צוקי Reynisdrangar עם החוף המרהיב ותצורות הסלעים המרשימות. נמשיך לעיירה ויק ללינה.

לינה: אזור ויק

יום 3. פארק סקאפטאפל – הלגונה הקרחונית – הופן

האתרים המרכזיים של היום: קירקיובאיירקלאוסטרפיאדרארגליופורפארק סקאפטאפלהלגונה הקרחונית

מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ

ממשיכים מזרחה, חולפים על פני מירדאלסאנדור אזור סחף ענק שנוצר מהצפות של קרחון מירדאלס, ואלדראון שדה הלבה הגדול ביותר בעולם. מגיעים לכפר ההיסטורי (בעל השם הבלתי אפשרי) קירקיובאיירקלאוסטר שמוכנה בקיצור “קלאוסטר”. נעצור ב Kirkjugólfið (ריצפת עשויה ממשושי בזלת טבעיים), רק כמה דקות הליכה מהכביש. נמשיך על פני קטע של מדבר חולי שחור שהתהווה על ידי נהרות זועפים שמגיעים לפארק סקאפטאפל. היופי הטבעי של פארק סקאפטאפל הוא תוצאה של תנאי מזג אויר נוחים והאינטראקציה של קרח ואש. מתנשא מעל סקאפטאפל נראה את קרחון וואטנאיוקול העצום, הקרחון הגדול באירופה, מתחת למעטה של הקרחון נמצאת אחת ממערכות הרי הגעש הפעילה ביותר באיסלנד. בפארק יש הרבה מסלולי הליכה מעניינים. מסלול הליכה מעניין לוקח אותנו עד ל”מפל השחור” אחד המפלים הציוריים באיסלנד, המפורסם בשל עמודות הבזלת המקיפות אותו. נמשיך בדרכינו ליוקולסארלון הלגונה הקרחונית המפורסמת שהופיעה בסצנות של סרטים רבים ביניהם ג’יימס בונד. קרחונים ענקיים שנשברו מקרחון Breiðamerkurjökull צפים ובוהקים בשלל צבעים במימיה העמוקים של הלגונה, לעתים קרובות ניתן להבחין במקום בכלבי ים. חוויה מיוחדת היא שייט בין הקרחונים בלגונה (זמין רק בקיץ). מכאן, ממשיכים מזרחה לכיוון העיירה הופן ללינת הלילה.

לינה: אזור הופן

יום 4. הופן – הפיורדים המזרחיים – אגילסטדיר

האתרים המרכזיים של היום: הר וסטרהורןדיופיוגורפסקרודספיורדורסיידיספיורדור

מרחק נסיעה מוערך: 300 ק”מ

העיירה הופן משמשת כשער לפיורדים המזרחיים. נמשיך על כביש הטבעת דרך מנהרת (Almannaskard) שם ישנה עמדת תצפית פנורמית על הנוף סביב. העיירה הראשונה בפיורדים המזרחיים היא דיופיווגור (Djupivogur), זו עיירת דייגים אותנטית שם נוכל לעצור ולרדת לכיוון הנמל, מול דיופיווגור נמצא האי פאפיי (Papey) הידוע כאי הפאפינים. נמשיך בנסיעה לאורך הפיורדים הפראיים, ההרים התלולים מגיעים עד לקו המים. כיום ישנם בפיורדים מספר כפרי דייגים בעלי היסטוריה עשירה. הכפר פסקרודספיורדור (Faskrúdsfjordur) בו התיישבו דייגים צרפתים במאה התשע עשרה שומר עד היום על צביון צרפתי ושונה משאר הכפרים. אגילסטדיר (Egilsstaðir) היא העיירה המרכזית במזרח איסלנד וממזרח לה נמצא פיורד סיידיספיורדור (Seyðisfjörður), שם נמצא מה שנחשב לדעת רבים הכפר היפה באיסלנד הנושא את אותו שם. הנוף מהדרך במעבר ההרים (Fjarðarheiði) למרגלות הפיורד עוצר נשימה.

פעילות אופציונלית: ביקור במוזיאון המינרלים של פטרה

לינה: אזור אגילסטדיר

יום 5. מפל דטיפוס – מכתשים מדומים ותופעות טבע באגם מיוואטן

האתרים המרכזיים של היום: מפל דטיפוסאגם מיוואטן

מרחק נסיעה מוערך: 230 ק”מ

את היום נקדיש לאחד המקומות הקסומים באיסלנד. אזור גיאוגרפי קטן יחסית סביב אגם אחד בו מרוכזים אתרים רבים ומרתקים שביניהם מפרידה נסיעה קצרה. אגם מייוואטן הוא מקום ביקור חובה בכל טיול באיסלנד. שורות של “מכתשים מדומים” בחלקו הדרומי של האגם נוצרו כמו בועות לחץ מהתקופה שהאגם נוצר. מכתשים אלו יחד עם מכתשים וולקנים גדולים נוספים באזור מקנים למקום הרגשה של טיול בפלנטה אחרת. במערב האגם ישנו בקע תת קרקעי ארוך הנקרא גריוטגיאה (Grjótagjá), ניתן לרדת פנימה ולראות תופעת טבע זו. המים החמים הם עדות לפעילות התרמית הרבה באזור. אתר ליירניוקור (Leirhnjúkur) בחלקו הצפוני של האגם מאופיין בשלל ריחות של גופרית וצבעי מינרלים עזים. התפרצות הר געש קרפלה (Krafla) הפכה את המקום למעין “גהנום ארצי” בו ניתן להלך בין תימרות עשן ולבה שחורה על שבילי עץ מסודרים. בתחנת הכוח הסמוכה ניתן לראות כיצד רותמים האיסלנדיים בטכנולוגיה ייחודית שהם פיתחו, את האנרגיה התרמית הירוקה לצרכי האדם. מומלץ לסיים את היום ברחצה נעימה במעיינות המים בצבע טורקיז שסמוכים לאגם.

לינה: אזור מיוואטן / הוסאוויק

יום 6. צפון איסלנד – מפל גודפוס – אקוריירי – חבל סקגפיורדור

האתרים המרכזיים של היום: הוסאוויקמפל גודאפוסאקוריירי

מרחק נסיעה מוערך: 260 ק”מ

נמשיך צפונה לכיוון העיירה הוסאוויק, הידועה כבירה העולמית לצפייה בלוויתנים. הוסאוויק הייתה העיירה הראשונה באיסלנד שהציעה הפלגות לצפייה בלווייתנים. במקום נמצא מוזיאון הלוויתנים בו בין היתר מוצג שלד שלם של לוויתן. מומלץ להצטרף לאחת ההפלגות שיוצאות מנמל הוסאוויק לצפות ביצורים המדהימים והעדינים האלה בעולמם הטבעי. אחר הצהריים ניסע לכיוון אקוריירי בירת צפון איסלנד והעיר השנייה בגודלה במדינה. לפני שנגיע לאקוריירי נעצור ליד מפל גודאפוס המרשים. העיר אקוריירי, הממוקמת בפיורד אייפיורדור היא מרכז סחר, שירותים, חינוך, תרבות ותעשייה החשוב ביותר באיסלנד לאחר רייקיאוויק. אחד ההיבטים המדהימים ביותר של אקוריירי הוא האקלים החם שלה. למרות שהעיר נמצאת רק 60 קילומטרים דרומית לחוג הקוטב הארקטי, יש בה את מזג האוויר הטוב ביותר במדינה. כדאי לבקר בגן הבוטני ובכמה מהמוזיאונים הרבים וגלריות האמנות. נמשיך בטיול מעגלי דרך העמקים Eyjafjörður עד למחוז סקגפיורדור, הנודע בשל ענף גידול הסוסים הנפוץ בו. הסוס האיסלנדי ,הוא חיה מרשימה במיוחד, הוא אמנם לא גבוה במיוחד, אך יש בו חן ועוצמה מיוחדת המשתלבת בצורה יוצאת דופן עם הטבע מסביב.

לינה: אזור סאודרקראוקור

יום 7. חצי האי וטסנס – חצי האי סנייפלסנס – סטיקיסהולמור

האתרים המרכזיים של היום: חצי האי וטסנס – מכתש גראברוק – מפל גלאניסטיקיסהולמור

מרחק נסיעה מוערך: 340 ק”מ

לאחר נסיעה דרך האזורים החקלאיים הפוריים של סקגפיורדור ניסע לאורך החוף הצפוני של חצי האי סנייפלסנס בואכה העיירה המקסימה סטיקיסהולמור. הטיול ממשיך מערבה. בצד הדרך נבקר ב Vatnsdalshólar, זהו אתר גבעות מגוון הנוצר על ידי מפולת קטסטרופלית. בהמשך הדרך ניתן לעשות עיקוף דרך חצי האי וסטנס לצפייה במושבות כלבי הים. מלבד כלבי ים בחצי האי וטסנס יש שני אתרים עיקריים: בורגרוירקי (Borgarvirki), “שסתום וולקני” (Volcanic plug). בגובה של 177 מטר, הוא שולט על סביבתו ונראה כמו מבצר עשוי סלע והסלע המפורסם קוויטסרקור (Hvitserkur). גובהו 15 מ’ וצורתו של הסלע מזכירה במשהו טרול. נמשיך דרום-מערב בחציית הרמה Holtavörðuheiði על כביש 1 בדרכינו לבורגרנס. נעצור לביקור במכתש Grábrók המתנשא מעל, הנוף מרשים של האזור יתגלה מלמעלה. נמשיך לעיירה המקסימה סטיקיסהולמור (Stykkishólmur) כדאי לעלות על גרם המדרגות על האי בנמל סטיקיסהולמור למגדלור ולתצפת על המפרץ היפה עטור האיים.

פעילות אופציונלית: רכיבה על סוסים – שיט לצפייה בכלבי ים

לינה: אזור גרונדרפיורדור

יום 8. פארק סנייפלסיוקול – אלדבורג – פארק ת’ינגווליר (אונסק”ו)

האתרים המרכזיים של היום: אולפסוויקפארק סנייפלסיוקולמכתש אלדבורגת'ינגווליר

מרחק נסיעה מוערך: 360 ק”מ

נבלה את היום בטיול לגילוי נפלאות הטבע של חצי האי סנייפלסנס, המחלק את החוף המערבי של איסלנד לשני מפרצים גדולים. נמשיך מערבה לכיוון הקצה של חצי האי. נעבור בכפרי הדייגים קטנים. הרבה תופעות גיאולוגיות מעניינות ואתרים היסטוריים ניתן לראות בפארק הלאומי סנייפלסיוקול. נעצור בחוף האבנים השחורות ונעשה הליכה קצרה לאורך השביל המסומן. ניסע סביב מרגלות הר הגעש סנייפלסיוקול ונראה את בוהק הקרחון הנמצא בראשו. הר געש סנייפלסיוקול זכה לפרסום עולמי, כאשר שימש כשער למסע למרכז כדור הארץ בספר של “מסע אל בטן האדמה” מאת הסופר הצרפתי הנודע, ז’ול ורן. נמשיך לכפרים הציוריים ארנראסטפי והטנר במקום חוף מקסים ותצורות סלעים מיוחדות במינם. לעיתים קרובות ניתן לצפות במושבות כלבי ים במים או על החוף בחוות Ytri Tunga, רק כמה מאות מטרים נסיעה מהכביש הראשי. נסיים את הביקור בחצי האי סנייפלסנס ונמשיך דרומה לעבר הישוב בורגרנס. בדרך נבחין במספר מכתשים וולקניים משני צדי הכביש, מכתש אלדבורג הוא הגדול והיפה ביותר. לפני הכניסה לרייקיאוויק בעיירה מוספלסבאייר נעלה על הכביש לכיוון הפארק הלאומי ת’ינגווליר. זהו מקום ייחודי מבחינה גיאולוגית. פלא טבע של ממש. הסדקים והחריצים בקרקע של האזור הם עדות חיה לתנועתו של קרום כדור הארץ. ת'ינגווליר הוא גם אחד האתרים ההיסטוריים החשובים ביותר באיסלנד, זהו מקום מושבו של האלטנגי הפרלמנט הראשון בעולם.

פעילות אופציונלית: ביקור במערת לבה – מוזיאון הכרישים

לינה: אזור לוייגארוואטן

יום 9. גייזר – מפל גולפוס – חצי האי רייקאנס – הלגונה הכחולה

האתרים המרכזיים של היום: גייזרמפל גולפוספלודירקוורגרדיהלגונה הכחולה

 

נמשיך לאזור פארק הגייזרים. נטייל ברגל באזור הגייזר המפורסם, ונצפה בסילון הקיטור המתפרץ לשמים כל כמה דקות. יש לזכור כי טמפרטורת המים היא קרובה לרתיחה, אין להתקרב יותר מדי. מרכז המבקרים בגייזר מציע מסעדה, מלון, בריכה, חנות מזכרות, מזנון ותחנת דלק. מגייזר נסיעה קצרה עד למפל גולפוס (מפל הזהב), אחד המפלים היפים באיסלנד, המפל מקבל את מימיו והפשרת קרחון לנגיוקול. מגולפוס נשוב חזרה ונמשיך הלאה מגייזר למפל פאקסי, המוסתר במרחק קצר מן הכביש בצד שמאל, זהו אחד מפינות החמד של איסלנד. באזור המפל ניתן במהלך הקיץ אפשר לצאת לרפטינג על נהר (Hvítá). בהמשך מגיעים למכתש קריד, לוע וולקני צעיר יחסית עם אגם בעל מימי טורקיז בראשו. נמשיך לכביש הטבעת וניסע לכיוון קוורגרדי (Hveragerði), עיירה קטנה ובה מעיינות חמים המשמשים לחימום חממות לגידול פרחים וירקות. במהלך רעידת אדמה גדולה בחודש מאי 2008, נפערו בקוורגרדי מעיינות חמים חדשים ובורות עם בוץ מבעבע, ניתן לסייר באזור הבורות. נחצה את רמת (Hellisheiði) שבו יש קידוחים רבים להפקת חשמל ממקורות גיאותרמיים. נסיים את הטיול המעגלי ונחזור לרייקיאוויק. לקראת סוף היום נמשיך לחצי האי רייקאנס (Reykjanes) שם נמצאת הלגונה הכחולה. הספא של הלגונה הכחולה נחשב לאחד הטובים בעולם והמיקום המיוחד של הלגונה בנוף הירחי סביב קנה לה פרסום עולמי. הביקור בלגונה הכחולה הוא סיום נהדר לחוויה באיסלנד.

לינה: אזור רייקיאוויקקפלאוויק

יום 10. רייקיאוויק – קפלאוויק (טיסה)

את שארית היום נקדיש לטיול ברייקיאוויק. החזרת הרכב בשדה התעופה לפני הטיסה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

הטיול כולל:

 • איסוף הרכב בשדה התעופה.
 • 09 לילות לינה במלונות, בתי הארחה וחוות (Comfort/Standard/Budget).
 • כלכלה על בסיס ארוחות בוקר.
 • השכרת רכב ללא הגבלת קילומטראז’.
 • ביטוח לשני נהגים (SCDW, theft protection).
 • GPS לשימוש חופשי ברכב.
 • תוכנית טיול מפורטת עם מידע שימושי והוראות נהיגה.
 • טופס מידע שימושי הכנה לקראת הטיול.
 • ספרון דיגיטלי בעברית למטיילים באיסלנד.
 • החזרת הרכב בשדה התעופה לפי שעת איסוף.
 • מוקד חירום טלפוני 24/7.

הטיול לא כולל:

 • כרטיסי טיסה.
 • הוצאות דלק.
 • ביטוח נסיעות.
 • פעילות אופציונלית.

רמת מקומות הלינה מתחלקת לשלוש קטגוריות: באדג’ט, סטנדרט וקומפורט. מגוון הספקים הגדול שעובד איתנו בכל רחבי איסלנד מאפשר לנו למצוא עבורכם את מקומות הלינה הטובים ביותר הזמינים בכל קטגוריה.

באדג’ט – Budget

חדרים עם שירותים משותפים, לרוב נמצאים במסדרון או באותה קומה. קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה ובתי חווה. בחלק מהחדרים יש כיור בתוך החדר. ארוחת בוקר כלולה במחיר. מחוץ לרייקיאוויק באזורים מרוחקים יותר, רוב מקומות הלינה בקטגוריה זו מציעים ארוחות ערב אופציונלית בתשלום.

דוגמה למקומות לינה ברמת באדג’ט

Borgarnes Bed & Breakfast Hotel Edda Laugar Guesthouse Sunna Hrifunes Guesthouse

סטנדרט – Standard

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ושירותים). שילוב של מלונות סטנדרטיים, בתי חוות ובתי הארחה. ארוחת בוקר כלולה במחיר. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 3 כוכבים. לרוב מקומות הלינה בקטגוריה יש מסעדה משלהם המציעה ארוחות ערב.

דוגמה למקומות לינה ברמת סטנדרט

Hotel Reykjavik Lights Hotel Gullfoss Fosshotel Reykholt Hotel Edda Egilsstadir

קומפורט – Comfort

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ואו אמבטיה ושירותים). קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה וחוות איכותיים בהתאם לזמינות. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 4 כוכבים. כל המלונות מספקים ארוחת בוקר כלולה במחיר, ולכולם יש מסעדה משלהם.

דוגמה למקומות לינה ברמת קומפורט

Hotel Laxá Grand Hotel Reykjavik Hotel Icelandair Hamar Hotel Edda Höfn Fosshotel Stykkisholmur

מחירים עבור רמת מלונות Standard (שירותים ומקלחת פרטיים בחדר)

סוג רכב2 מטיילים3 מטיילים4 מטיילים
טויוטה אייגו (ידני)

1870€1820€1640€
טויוטה יאריס (אוטו')

1920€1850€1670€
קיה סיד (אוטו')

2090€1950€1770€
דאצ'יה דאסטר 4×4 (ידני)

2150€2020€1920€
טויוטה ראב4 4×4 (אוטו')

2590€2400€2220€
קיה סורנטו 4×4 (אוטו')

2880€2550€2370€
טויוטה לנד קרוזר 4×4 (אוטו')

3100€2750€2600€

* כל המחירים בטבלאות הם לאדם

* בין התאריכים 1 באוקטובר ועד ה- 30 באפריל, תינתן הנחה של 15% על כל הטיולים

שרון.ק
@sharon.k
קרא עוד
ארגון למופת, תמיכה מדהימה ומקצועית. אנחנו תמיד מטיילים עם חברה מארגנת אבל חייבת לומר באמת מכל הלב, רמה כזאת גבוהה לא פגשנו עדיין. כל הכבוד 'איסלנד אחרת' אתם פשוט אלופים! בטוח נגיע שוב!
עדי
@adi0506
קרא עוד
מקומות הלינה שנבחרו לנו ע"י ניר היו ככלל מקסימים ובמיקומים מיוחדים על הציר , אלה השלימו בכל יום את המסלול היפה שבדיוק סיימנו לעשות . תודה ענקית לניר וגם לגיא והמלצה חמה לכל המעוניינים בטיול עצמאי לאיסלנד המדהימה לעשות כן בסיועם המקצועי והאדיב במיוחד
הקודם
הבא

שאתם בוחרים לטייל עם 'איסלנד אחרת'

צרו איתנו קשר עוד היום!